Τρία στα τρία η ΑΕΚ, 4-0 τον Πανιώνιο

Την τρίτη της νίκη σε ισάριθμα ματς στη νέα Super League πανηγύρισε η ΑΕΚ. Η Ένωσης επικράτησε 4-0 του Πανιώνιου στο ΟΑΚΑ και συνέχισε με το απόλυτο. Το σκορ άνοιξε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Πόνσε, το 2-0 σημείωσε στο 58’ ο Μπακασέτας και το ματς ολοκληρώθηκε με το δυνατό σουτ του Κλωναρίδη στο 84’ και το πλασέ του ίδιου στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΑΕΚ – Πανιώνιος 4-0 (Novasports 2)

Γκολ: 45' +1' Πόνσε, 58' Μπακασέτας, 84' Κλωναρίδης, 90'+3' Κλωναρίδης

Κίτρινες κάρτες: Ντομίνγκες

Κόκκινες κάρτες: -

ΑΕΚ: Μπάρκας, Μπακάκης, Λαμπρόπουλος, Τσιγκρίνσκι, Λόπες, Άλεφ, Σιμόες (77' Τσόσιτς), Μπακασέτας, Μάνταλος (81' Κλωναρίδης), Λιβάγια, Πόνσε (68' Γιαννιώτας).

Πανιώνιος: Μανοΐλοβιτς, Παπαγεωργίου, Μπανανά, Ντομίνγκες, Κούρντι, Κεϊτά (46' Πιρίς), Κόρμπος, Οικονομίδης (53' Ντουρμισάι), Καμαρά (64' Τσιλούλης), Σπιριντόνοβιτς, Μασούρας.

ΑΕΚ - Πανιωνιος 4 - 0 τελικό σκορ