ΑΕΚ - Βόλος 3-2: Κέρδισε την ηρεμία της με σούπερ Μάνταλο

Η ΑΕΚ νίκησε στην Ριζούπολη τον Βόλο με 3-2, σ' ένα ματς που δυσκολεύτηκε αλλά το πήρε χάρη στον εξαιρετικό Πέτρο Μάνταλο που σκόραρε δύο γκολ και έδωσε την ασίστ στον Λιβάγια για το 1-1 της Ένωσης. Γκολάρα ο Τόρες.

Νίκη για την ΑΕΚ πριν από το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό την Κυριακή στο Καραϊσκάκης. Η Ένωση φιλοξένησε στην Ριζούπολη τον αξιόμαχο Βόλο και επικράτησε με 3-2, ανατρέποντας το εις βάρος της 0-1, μετά από αριστουργηματικό γκολ του Χοακίν Τόρες στο 24'.

Η Ενωση είχε σε καλή μέρα τον Πέτρο Μάνταλο ο οποίος έδωσε μία ασίστ και σκόραρε δύο φορές. Δίχτυα βρήκε -ξανά- και ο Μάρκο Λιβάγια, ενώ ο Νέλσον Ολιβέιρα κέρδισε το πέναλτι με το οποίο ανέτρεψε η ομάδα του το εις βάρος της αποτέλεσμα και "τάισε" τον αρχηγό του για το νικητήριο τέρμα. Ο Βόλος έπαιζε με 10 παίκτες σε όλο το δεύτερο ημίχρονο εξαιτίας της αποβολής του Μουνίθ στις καθυστερήσεις του πρώτου, αλλά δεν κλείστηκε πίσω και προσπάθησε να παίξει ποδόσφαιρο.

Πηγή: sport24