Πανιώνιος - ΑΕΚ 0-2 Τελικό

90+3' Λήξη του αγώνα, Πανιώνιος - ΑΕΚ 0-2

90+3' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Εκτός ο σκόρερ Πόνσε, μέσα ο Αλμπάνης.

90+2' ΓΚΟΟΟΛ για την ΑΕΚ (Πόνσε): Διώξιμο του Χουλτ, ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου έκανε τραγικό λάθος, έστρωσε τη μπάλα στον Πόνσε και εκείνος με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έγραψε το 0-2.

90' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

88' Τρομερή επέμβαση του Μπάρκα στο σουτ του Τσιλούλη από το ημικύκλιο της περιοχής.

86' Ο χρόνος κυλάει και ο Πανιώνιος εξακολουθεί να ψάχνει το γκολ που θα του χαρίσει τον βαθμό της ισοπαλίας.

81' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός ο Μπακασέτας, μέσα ο Μπογέ.

80' Παραλίγο το 1-1 για τον Πανιώνιο. Ο Κούρντι έκανε γέμισμα από δεξιά και ο Γκάλο με κεφαλιά πήγε να στείλει τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Μπάρκα, ο οποίος έριξε ένα μοναδικό βλέμμα στον συμπαίκτη του αμέσως μετά!

79' Πάνω στο τείχος το φάουλ του Κούρντι, πέρασε η φάση.

77' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Αλί, μέσα ο Τσιλούλης.

74' Κίτρινη στον Κούρντι για κράτημα στον Άλεφ.

73' Ο Πανιώνιος προσπαθεί να πιέσει την ΑΕΚ και να βρει φάσεις για την ισοφάριση.

70' 37%-63% η κατοχή της μπάλας.

68' Κίτρινη κάρτα στον Μπακάκη για μαρκάρισμα στον Ντουρμισάι.

65' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Μπανανά, μέσα ο Καμαρά.

63' Ο Μάνταλος πλέον κινείται πιο κοντά στον Πόνσε.

63' 5(2)-7(3) οι τελικές για Πανιώνιο και ΑΕΚ αντίστοιχα.

61' Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Ντουρμισάι, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μπάρκα.

61' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός ο Κλωναρίδης, μέσα ο Κρστιτσιτς.

Πανό που κρέμεται κάτω από την εξέδρα των οργανωμένων του Πανιωνίου, προκάλεσε την έντονη ενόχληση των ανθρώπων της ΑΕΚ, αλλά δεν έγινε ούτε ανακοίνωση από τα μεγάφωνα, ώστε να κατέβει.

56' Λάθος στην άμυνα του Πανιωνίου, ο Κλωναρίδης πήρε τη μπάλα από τον Χουλτ και έκανε ένα μακρινό σουτ, αρκετά μέτρα άουτ.

52' Αρκετή γκρίνια στην εξέδρα για τον διαιτητή του αγώνα.

50' Να πούμε πως πλην της αλλαγής του Μανθάτη που πέρασε αντί του τραυματία Κεϊτά, δεν έχει υπάρξει άλλη αλλαγή στο ματς.

48' Πολύ καλή στιγμή για την ΑΕΚ, με τον Οικονόμου να πιάνει ανενόχλητος την κεφαλιά μετά την εκτέλεση κόρνερ του Γκάλο και να στέλνει τη μπάλα άουτ.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

45+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Πανιώνιος - ΑΕΚ 0-1

45' Σουτ από τον Ντουρμισάι, μπλόκαρε σε διπλό χρόνο ο Μπάρκας.

45' Σουτ του Μπακασέτά έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Καλή στιγμή για την ΑΕΚ.

40' 42%-58% η κατοχή της μπάλας για Πανιώνιο και ΑΕΚ.

39' O Μαρίνος Ουζουνίδης πήγε και έδωσε το χέρι του στον Κεϊτά, ο οποίος αποχώρησε για τα αποδυτήρια. Πιθανότατα να είναι αρκετά σοβαρός ο τραυματισμός του.

38' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο τραυματίας Κεϊτά, μέσα ο Μανθάτης.

37' Ο Κεϊτά θα βγει αλλαγή, δεν μπορεί να συνεχίσει. Ετοιμάζεται ο Μανθάτης.

36' Σουτ του Μπακάκη από μακρινή απόσταση με το δεξί, η μπάλα μακριά άουτ.

35' Ακόμα ένα δεκάλεπτο για το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, παραμένει το 0-1 στη Νέα Σμύρνη για την ΑΕΚ.

32' Κεφαλιά του Ντουρμισάι, η μπάλα μακριά άουτ.

30' Ο Ουζουνίδης κάνει κάποιες παρατηρήσεις στον Πόνσε.

28' Δεν έχει γίνει κάποια αξιόλογη φάση μπροστά στις δυο εστίες μετά το γκολ της Ένωσης.

25' Έπεσαν οι μισοί προβολείς από την κεντρική κερκίδα και ο φωτισμός δεν είναι ο καλύτερος δυνατός.

24' Κίτρινη κάρτα στον Χουλτ για φάουλ στον Σαραμαντά.

19' Στο τείχος το φάουλ του Μάνταλου και συγκεκριμένα πάνω στον Σταυρόπουλο.

18' Φάουλ για την ΑΕΚ σε καλό σημείο λίγο έξω από την περιοχή, το κέρδισε ο Πόνσε.

17' 29%-71% η κατοχή της μπάλας για Πανιώνιο και ΑΕΚ αντίστοιχα.

14' Έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για χέρι του Μάνταλου και το ριπλέι δείχνει πως όντως έχει κοντρολάρει με το δεξί του χέρι και το γκολ δεν θα έπρεπε να μετρήσει.

14' ΓΚΟΟΟΛ για την ΑΕΚ (Μάνταλος):

11' Το παιχνίδι συνεχίζεται κανονικά...

10' Πεσμένος στο χορτάρι ο Σαραμαντάς, πιάνει το πρόσωπό του από μονομαχία με τον Γκάλο.

9' Η ΑΕΚ προσπαθεί να βρει τα πατήματά της και να κυκλοφορήσει τη μπάλα.

7' Συνεχίζουν κανονικά και οι δυο ποδοσφαιριστές.

5' Οι Παπαγεωργίου και Μπακάκης συγκρούστηκαν και είναι πεσμένοι στο χορτάρι. Μπήκαν μέσα τα ιατρικά τιμ των δυο ομάδων.

5' Εκτέλεση κόρνερ του Κούρντι, κεφαλιά του Μπανανά και η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι του Μπάρκα.

4' Πολύ καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Δυνατό δεξί σουτ του Ντουρμισάι από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, πετάχτηκε ο Μπάρκας και έδιωξε σε κόρνερ στην αριστερή του γωνία.

1' Έναρξη του αγώνα.

Ενός λεπτού σιγή στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης στη μνήμη του παλαίμαχου άσου του Πανιωνίου, Γιάννη Σκορδίλη.