Superleague: ΑΕΛ - Παναιτωλικός 1 - 0 τελικό

Λήξη της αναμέτρησης με την ΑΕΛ να παίρνει μια σπουδαία νίκη με 1-0.
Τελικό ΑΕΛ-Παναιτωλικός 1-0
88' Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Ναβάρο μέσα ο Γκόλιας.
85' Και ο Βαρέλα θα δει την κίτρινη κάρτα του διαιτητή της αναμέτρησης.
82' Κίτρινη και στον Μπράβο για φάουλ πάνω στον Αβραάμ.
81' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Έξω από το ματς ο Κόντορ και μέσα ο Αναστασόπουλος.
80' Τεράστια ευκαιρία για να ισοφαρίσει θα χάσει ο Παναιτωλικός. Ο Γιαννιώτης είδε πανέμορφα τη κίνηση του Παπαδόπουλου, του πέρασε την μπάλα, ο έμπειρος επιθετικός μπήκε από τα δεξιά, έκανε τη σέντρα προς τον Μάρκος Πάουλο που ερχόταν από πίσω. Αυτός έπιασε το πλασέ αλλά η μπάλα έφυγε ελάχιστα έξω από την εστία του Ξενοδόχοφ.

79' Πιέζει ο Παναιτωλικός και κερδίζει κόρνερ από τα αριστερά το οποίο θα περάσει ανεκμετάλλευτο.
75' Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μουνιός θα περάσει αντί του Λόπες.
74' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό να φέρει το ματς στα ίσια. Σε φάουλ από τα αριστερά ο Ξενοδόχοφ δεν έδιωξε σωστά με τον Παπαδόπουλο να πιάνει το γυριστό και τον Κόντορ να απομακρύνει πάνω στην γραμμή σε κόρνερ.

71' Σπουδαία φάση για την ΑΕΛ για να κάνει το 2-0. Η μπάλα έφτασε στον Ντέλετιτς ο οποίος ζύγισε το πόδι του έπιασε το σουτ αλλά αυτό σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Κυριακίδη ο οποίος εν συνεχεία απομάκρυνε. Η μπάλα όμως δεν έφυγε μακριά, έφτασε στον Ναζλίδη που σούταρε με τον Κούσα να βάζει την προβολή και την μπάλα να βγαίνει κόρνερ.

68' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, έξω ο Ρόσα μέσα ο Μαρκόβσκι. Με δίδυμο στην επίθεση πλέον οι φιλοξενούμενοι.

Αλλαγή για την ΑΕΛ, η πρώτη. Έξω ο Τσακοπίνο μέσα ο Ρέντζες προσπαθεί να ενισχύσει το κέντρο του ο Σάκης Τσιώλης.

60' Και άλλη κίτρινη σε παίκτη του Παναιτωλικού, θα την δει ο Φάρλει Ρόσα.

58' Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Έξω ο Ρότσα μέσα ο Γιαννιωτής.

55' Κίτρινη κάρτα θα δει και ο Ροντρίγκες.

Η ΑΕΛ έχει μπει καλύτερα σε αυτό το δεύτερο μέρος.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες.

Η  αναμέτρηση της ΑΕΛ κόντρα στον Παναιτωλικό για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League αρχίζει στις 17:15

Ημίχρονο στην αναμέτρηση. Η ΑΕΛ με το γκολ του Φάρκας από το 35' προηγούνται με 1-0 του Παναιτωλικού.

45' Κόρνερ θα κερδίσει η ΑΕΛ. Το πρώτο στην τελευταία φάση του ημιχρόνου.

45' Δεύτερη κίτρινη στο ματς θα τη δει ο Ντιέγκο Λόπες.

40' Ο Παναιτωλικός κρατάει περισσότερο την μπάλα στα πόδια του αλλά μέχρι στιγμής η ΑΕΛ έχει την ουσία, δηλαδή το γκολ που του δίνει το προβάδισμα στο σκορ.

35' ΓΚΟΛΑΕΛ-Παναιτωλικός 1-0 (Φάρκας)

Ο Ναζλίδης εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ που κέρδισε η ΑΕΛ. Η μπάλα κόντραρε και έφτασε στον Αβράαμ ο οποίος έκανε ένα ψαλιδάκι αλλά δεν έπιασε καλά την μπάλα που έφτασε στον Φάρκας. Ο αμυντικός της ΑΕΛ σούταρε απευθείας και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

31' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, το πρώτο στο ματς.

23' Πρώτη κίτρινη στο ματς για τον Μάρκος Πάουλο.

Αρκετές δυνατές μονομαχίες μέχρι τώρα στο παιχνίδι.

13' Φάουλ σε καλή θέση για την ΑΕΛ. Το εκτέλεσε ο Ναζλίδης αλλά ο Κυριακίδης έδιωξε με τις γροθιές του και εν συνεχεία ο Παναιτωίκός κέρδισε φάουλ.

9' Σέντρα του Ρόσα προς τον Παπαδόπουλο έπιασε ο Ξενοδόχοβ.

5' στη Λάρισα, χωρίς κάτι αξιόλογο για την ώρα.