Νίκη του Πλατανιά απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης

Ο Πλατανιάς χαμογέλασε καθώς πήρε τη νίκη κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης στα Περιβόλια με 2-0. Αυτή ήταν πρώτη νίκη των Κρητικών επί του Αστέρα καθώς δεν είχε πάρει ποτέ τρίποντο απέναντι στους Αρκάδες σε καμία διοργάνωση.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο και την υπεροχή στο πρώτο μέρος, ενώ στο δεύτερο ο Αστέρας ήθελε να παίζει ποδόσφαιρο πρωτοβουλίας και τα κατάφερε μέχρι το 70'. Η ομάδα του Παράσχου όμως είχε την υπομονή και ήξερε τι ήθελε μέσα στον αγωνιστικό χώρο και πως να το πάρει.

Πλέον, οι Χανιώτες έχουν 24 βαθμούς, με τον Αστέρα να μένει στους 31.

79΄Γκολ για τον Πλατανιά

Τέλος ημιχρόνου

Απίστευτο γκολ από τον Γουνδουλάκη. Ο Πλατανιάς 1-0 στο 20ό λεπτό.

Διακοπή για λίγο καθώς ο Ράμος δέχθηκε ένα χτύπημα στο κεφάλι από τον Σανκαρέ σε μια μια μεταξύ τους... μονομαχία.

Ο Πλατανιάς έχει την κατοχή αλλά δεν έχει δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις στην αντίπαλη εστία.

Συμπληρώθηκε το δεκάλεπτο. Κακή ανάπτυξη και για τις δύο ομάδες. Απουσιάζουν οι φάσεις.

Στο 8ο λεπτό, υποψία ευκαιρίας για τον Αστέρα με τον Μάσα να εκτελεί το κόρνερ και ο Σνακαρέ να πιάνει την κεφαλιά στέλνοντας τη μπάλα άουτ.

Στη σέντρα οι παίκτες του Πλατανιά και το ματς μόλις άρχισε.

Ο Πλατανιάς υποδέχεται στα Περιβόλια τον Αστέρα Τρίπολης, στο ματς που ανοίγει την αυλαία της 21η αγωνιστικής της Super League.

Διαιτητής του αγώνα ο Αθανάσιος Τζήλος με βοηθούς τους Δημήτριο Γκάγκα και Ιωάννη Κουράκη και τέταρτο τον Ιωάννη Μουρτζάκη.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων.

Για τον γηπεδούχο Πλατανιά: Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Βάντερσον, Σελίν, Μπανανά, Γκνιάτιτς, Μενδρινός, Μουνάφο, Αποστολόπουλος, Γουνδουλάκης, Ράμος.

Στον πάγκο για τον Πλατανιά οι Κοκκαλας, Ιτούα, Στανισάβλιεβιτς, Ντίνας, Μιλούνοβιτς, Τσουράκης και Ανγκούλο.

Οι έντεκα του Αστέρα: Παντής, Κιτόκο, Παντελιάδης, Σανκαρέ, Ζησόπουλος, Χαμντανί, Κουρμπέλης, Μπερτόλιο, Ιωαννίδης, Μουκάμ και Μάσα.

Ενημερωθείτε ζωντανά, λεπτό προς λεπτό, για την εξέλιξη του αγώνα στο pamesports