Λεβαδειακός - Αστέρας Τρίπολης: Τελικό 3-1

Τέλος αγώνα. Λεβαδειακός - Αστέρας Τρίπολης 3-1

91' Μάγκας αντί Βούκσεβιτς.

90' Σουτ το Φερνάντεζ, περνάει άουτ.

84' Μακρινό σουτ του Γιαννιώτα, εύκολα ο Σηφάκης.

Ο Μάντζιος βγαίνει μόνος του στην κόντρα φάτσα με τον Θεοδωρόπουλο, βλέπει τον Μιλοσάβλιεφ από την άλλη μεριά αμαρκάριστο και αυτό, του περνάει τη μπάλα και εκείνος προ κενής εστίας γράφει το 3-1.

80' Γκολ για τον Λεβαδειακό με τον Μιλοσάβλιεφ.

Ο Μιλοσάβλιεφ βγάζει σέντρα στον εντελώς αμαρκάριστο Μπουσταμάντε το πλασέ του οποίου στην κίνηση περνάει άουτ.

79' Απίστευτη ευκαιρία για Λεβαδειακό

79' Πίντερ στη θέση του Γκόμεζ.

78' Κίτρινη ο Ζίτο.

72' Κίτρινη ο Σηφάκης.

Ο Αστέρας έχει την κατοχή της μπάλας και πιέζει τον Λεβαδειακό, αλλά χωρίς αποτέλεσμα μέχρι στιγμής. Οι γηπεδούχοι κρατούν εύκολα τους παίκτες του Αστέρα έξω από την περιοχή του Σηφάκη και προσπαθούν να βγουν στην κόντρα.

68' Φερνάντεζ στη θέση του Μάσα.

61' Κίτρινη ο Μπαράλες.

59' Ο Μπουσταμάντε στη θέση του Ορτέγκα για τον Λεβαδειακό.

57' Ο Μάσα ένα μακρινό σουτ, περνάει εκτός.

Ο Αστέρας έχει ανέβει ψηλά και πιέζει με αποτέλεσμα να έχει κενά στην άμυνα του.

55' Ο Μιλοσάβλιεφ βγάζει πολύ όμορφα κάθετα στον Μάντζιο, ο οποίος σουτάρει άστοχα. Πολύ καλή ευκαιρία για τον Λεβαδειακό

54' Ρόλε στη θέση του Τσοκάνη.

48' Ο Μάσα βγάζει τη σέντρα, ο Σηφάκης συγκρούεται με τον Μιλιάζες και ο Ζησόπουλος πάει να σουτάρει αλλά προλαβαίνει ο πεσμένος Σηφάκης και με τα πόδια βάζει την κόντρα σώζοντας την ομάδα του. Καλή στιγμή για Αστέρα

Πολύ όμορφο τελείωμα από τον Μάντζιο, ο οποίος πετυχαίνει το δεύτερο τέρμα του.

Ο Λούις χάνει τη μπάλα, ο Μιλιάζες βγάζει μία εξαιρετική σέντρα συστημένη στον Μάντζιος ο οποίος με τη μία κάνει το πλασέ και γράφει το 2-1 ανατρέποντας το σκορ.

46' Γκολ για τον Λεβαδειακό με τον Μάντζιο

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

Λήξη ημιχρόνου. 1-1 το σκορ.

Ένα λεπτό θα είναι ο έξτρα χρόνος.

45' Ένα μακρινό σουτ του Γιαννιώτα, περνάει άουτ.

39' Κίτρινη ο Κώτσιος. Ο παίκτης του Λεβαδειακού χτύπησε από ότι φαίνεται, εκτός φάσης, με κεφαλιά τον Μπαράλες.

37' Κίτρινη στον Γκόμεζ για μαρκάρισμα στον Γιαννιώτα.

Ο Μάσα φαίνεται πως δεν μπορεί να συνεχίσει τον αγώνα. Δεν πατάει καλά και κουτσαίνει. Ο Βεργέτης έχει σηκώσει τον Ρόλε για προθέρμανση.

31' Ο Λούι κάνει ένα σουτ έξω από την περιοχή του Λεβαδειακού με τη μπάλα να περνάει λίγο εκτός εστίας.

30' Σουτ του Μιλιάζες έξω από την περιοχή, με εξωτερικό φάλτσο, περνάει λίγο άουτ.

26' Ο Ορτέγκα κάνει ωραία κίνηση έξω από την περιοχή του Αστέρα, κάνει το σουτ και ο Θεοδωρόπουλος με δυσκολία αποκρούει

25' Ο Γκοϊάν γυρίζει στον τερματοφύλακα του ο οποίος ήταν εκτός θέσης, αλλά πρόλαβε να διώξει σε κόρνερ.

Πολύ ωραία κάθετη του Μιλοσάβλιεφ, βγάζει τετ-α-τετ τον Μάντζιο που πλασάρει κάτω από τα πόδια τον Θεοδωρόπουλο... Αλλά όλα τα λεφτά ήταν η πάσα του Σέρβου

18' γκολ για τον Λεβαδειακό

14' Σουτ του Μιλοσάβλιεφ, μπλοκάρει με τη δεύτερη ο Θεοδωρόπουλος, με τους παίκτες του Λεβαδειακού να διαμαρτύρονται πως την πήρε μετά από γύρισμα του αμυντικού του.

Σκόρερ με το κεφάλι ο Μπαράλες μετά από εξαιρετική πάσα του Μάσα

12' γκολ για τον Αστέρα

10' Ο Αρμίτσε έβγαλε κάθετα για τον Μάντζιο, ο Θεοδωρόπουλος βγήκε στα πόδια του Έλληνα επιθετικού και μάζεψε τη μπάλα με διπλή προσπάθεια.

8' Χωρις κατι σημαντικό μεχρι στγμης στο ματς

4-2-3-1 για τον Λεβαδειακό, 4-3-3 για τον Αστέρα

Στον πρώτο γύρο ο Αστέρας είχε νικήσει στην Τρίπολη με 2-1. Σε επτά αγώνες ανάμεσα στις δύο ομάδες στη Λιβαδειά, ο Λεβαδειακός μετρά 4 νίκες, ο Αστέρας μία, ενώ 2 ματς έληξαν ισόπαλα.

Λεβαδειακός - Αστέρας Τρίπολης live. Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 19η αγωνιστική.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Παντελίδης): Σηφάκης, Μαχαίρας, Κώτσιος, Ζίτο, Τομάς, Αρμίτσε, Μιλοσάβλιεφ, Μιλιάζες, Γκόμες, Βούκτσεβιτς, Μάντζιος.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Βεργέτης): Θεοδωρόπουλος, Λούι, Γκόιαν, Ζησόπουλος, Κουρμπέλης, Τσοκάνης, Μουνάφο, Παντελιάδης, Μάσα, Μπαράλες, Γιαννιώτας.