Ισόπαλος χωρίς τέρματα ο αγώνας ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον ΠΑΟΚ

Ισόπαλος χωρίς τέρματα (0-0) έληξε ο αγώνας ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον ΠΑΟΚ στη Νέα Σμύρνη, για την 24η ημέρα του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκα.

Ο Πανιώνιος μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 3ο λεπτό ο Χούτος βρέθηκε σε καλή θέση, αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη, ενώ στο 16' ο Φερνάντες με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στην αγκαλιά του Φερνάντες. Μετά το 25' ο ΠΑΟΚ ισορρόπησε το παιχνίδι, χωρίς όμως να απειλήσει ουσιαστικά την εστία του Κρέσιτς. Αντίθετα, ο Πανιώνιος είχε άλλη μια καλή ευκαιρία στο 38', όταν το σουτ του Σκούφαλη μέσα από την περιοχή έφυγε πάνω από το δοκάρι.

Αισθητά βελτιωμένος εμφανίστηκε ο ΠΑΟΚ στο β' ημίχρονο κι αυτό βοήθησε στο να γίνει ένα καλό και πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι. Στο 59' ο Φερνάντες είχε κεφαλιά άουτ από καλή θέση, ενώ στο 62' ο Κρέσιτς εξουδετέρωσε με δυσκολία την κεφαλιά του Βερόν και στο 67', ακόμη πιο δύσκολα, την κεφαλιά του Γεωργιάδη.

Το ματς βρισκόταν πλέον στην... κόψη του ξυραφιού, με τις δύο ομάδες να κυνηγούν το γκολ που θα έδινε τη νίκη και την μπάλα να ανεβοκατεβαίνει συνεχώς. Δεν το πέτυχε όμως κανείς κι έτσι Πανιώνιος και ΠΑΟΚ μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις.

Διαιτητής: Δαλούκας (Θεσσαλίας)

Κίτρινες: Μάκος, Φερνάντες - Μπαϊάνο, Σνάουτσνερ, Βερόν

Οι συνθέσεις:

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Εβαλντ Λίνεν): Κρέσιτς, Μάκος, Κουτσόπουλος, Νικολάου, Ντιαβαρά, Μαϊστόροβιτς, Φερνάντες, Χετεμάι (72' Μανιάτης), Σκούφαλης (85' Γουνδουλάκης), Τζιμπούρ, Χούτος (85' Καπετάνος).

ΠΑΟΚ (Φερνάντο Σάντος): Φερνάντες, Σνάουτσνερ, Κνολ, Γκάβρανσιτς, Κωνσταντινίδης, Βερόν, Μπαϊάνο, Ίλιεφ (83' Φρούνζα), Χριστοδουλόπουλος (61' Γεωργιάδης), Λάκης, Βαγγελής (74' Μπαλάφας).