Έχασε η Μπαρτσελόνα, από 0-3 στο 3-3 με την Θέλτα

Έχασε η  Μπαρτσελόνα, από 0-3 στο 3-3 με την Θέλτα

Η Μπαρτσελόνα έχασε στις καθυστερήσεις δικό της παιχνίδι, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της LaLiga, καθώς προηγήθηκε με 3-0 στο Βίγκο επί της Θέλτα, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν ν' αντεπιτεθούν και στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων πήραν ανέλπιστα το βαθμό τηςς ισοπαλίας με 3-3!

Η ομάδα της Βαρκελώνης προηγήθηκε με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο με τα γκολ των Φατί (5'), Μπουσκέτς (18'), Ντεπάι (34'), αλλά στην επανάληψη παρουσιάστηκε αγνώριστη και το πλήρωσε, καθώς η Θέλτα μείωσε αρχικά σε 3-2 με τα τέρματα των Ασπας (52') και Νολίτο (74'), με τους γηπεδούχους να πιέζουν στα τελευταία λεπτά για την ισοφάριση και κατάφεραν τελικά να το πετύχουν στην τελευταία φάση του αγώνα, με το δεύτερο σημερινό γκολ του Ιάγο Ασπας στο 96'!

Νωρίτερα, η Εσπανιόλ πήρε τους τρεις βαθμούς, στην έδρα της, επί της Γρανάδα με 2-0. Η ομάδα της Βαρκελώνης έφθασε στη νίκη με τα γκολ των Πεντρόσα (30') και Ντε Τομάς (42'). Συνοπτικά το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής και η βαθμολογία της LaLiga έχουν ως εξής:

Αθλέτικ Μπιλμπάο-Κάντιθ        0-1