Super League – Ιδανική πρεμιέρα για τον Παναθηναϊκό

Ιδανικό ξεκίνημα στην Σούπερ Λιγκ πραγματοποίησε ο Παναθηναϊκός που επιβλήθηκε με 4-0 του Απόλλωνα Σμύρνης.
Τι κι αν στα φιλικά δεν είχε σημειώσει νίκη… Οι νίκες μετρούν στα επίσημα και ο Παναθηναϊκός την πέτυχε κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης με τον πιο εμφατικό τρόπο.

Στο 30ο λεπτό ο Μαουρίτσιο πήρε το ριμπάουντ από το σουτ του Βιτάλ και άνοιξε το σκορ. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Χουανκάρ σεντράρει και ο Καρλίτος νικάει τον Βέρχουλστ για το 2-0. Ο Ισπανός στο 73 με ωραία ενέργεια σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ, γράφοντας το 3-0. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Αλεξανδρόπουλος δέκα λεπτά αργότερα. Ιδανική πρεμιέρα για τους πράσινους.

Στο ματς που άνοιξε την αυλαία της πρώτης αγωνιστικής Παναιτωλικός και Αστέρας Τρίπολης έμειναν στο 0-0.

Στο σημερινό πρόγραμμα Βόλος και Λαμία κοντράρονται στο Πανθεσσαλικό, ενώ ο ΠΑΟΚ φιλοξενεί τον ΠΑΣ Γιάννινα, η ΑΕΚ υποδέχεται τον Ιωνικό και ο Πρωταθλητής Ολυμπιακός τον Ατρόμητο. Το πρόγραμμα ολοκληρώνεται αύριο με την αναμέτρηση του Άρη με τον ΟΦΗ.