Super League: ΟΦΗ - Απολλων Σμυρνης 0 - 0, τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης για την 9η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Καλό σας βράδυ!

Πρώτος βαθμός στο πρωτάθλημα για τον Απόλλωνα. Τέταρτο σερί ματς δίχως ήττα (1-3-0) για τον ΟΦΗ.

Τέλος αγώνα, ΟΦΗ και Απόλλων Σμύρνης κόλλησαν στο 0-0.

95' Κίτρινη κάρτα στον Χουάντερσον για καθυστέρηση.

94' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.

93' Επικίνδυνη αντεπίθεση από τον Απόλλωνα, αλλά το σουτ του Ακόστα έξω από την περιοχή ήταν αδύναμο και κατέληξε στην αγκαλιά του Στρέζου.

92' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Τζανετόπουλος παίρνει τη θέση του Ντ' Ούρσο.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

89' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.

Στη συνέχεια της φάσης ο Σικαμπάλα πήρε το "ριμπάουντ", όμως το σουτ του βρήκε σε πόδια αντιπάλων.

88' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Σικαμπάλα έκανε εντυπωσιακή κούρσα και πάσαρε στον αμαρκάριστο Μάντζιο, που πλάσαρε μέσα από την περιοχή, ωστόσο ο Στρέζος έδιωξε.

86' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.

Ο Νέιρα εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα κόντραρε σε σώματα αντιπάλων και κατέληξε κόρνερ.
84' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΟΦΗ.

82' Κίτρινη κάρτα στον Κύργια.

82' Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Ακόστα παίρνει τη θέση του Τριάδη, που ήταν εκ των κορυφαίων για την ομάδα του Ματζουράκη.

80' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Νέιρα αντικαθιστά τον Αραβίδη.

78' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.

75' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.

74' Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Ο Τριάδης γύρισε στην περιοχή, έδιωξε ο Στρέζος.

Με ενοχλήσεις βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρου και ο Μάντζιος.

Μίνι διακοπή στο ματς γιατί έχει τραυματιστεί ο Ποτουρίδης.

68' Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Ο Μάντζιος στην περιοχή, πλάσαρε, αλλά έδιωξε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.

66' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.

65' Δύο αλλαγές για τον ΟΦΗ. Ντίνας και Βουό αντικαθιστούν Νάστο και Κουτσιανικούλη.

63' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.

62' Κόρνερ για τον Απόλλωνα.

61' Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Σικαμπάλα πήρε τη θέση του Μπεντινέλι.

57' Μακρινό σουτ του Ποτουρίδη, η μπάλα άουτ.

54' Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι σε μια δύσκολη φάση που η μπάλα φαίνεται να βρίσκει στο χέρι του Κύργια.

51' Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Ο Τριάδης μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, σούταρε δυνατά, όμως η μπάλα έφυγε άουτ.

48' Πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο μέρος για τον ΟΦΗ. Ο Αραβίδης πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, η μπάλα όμως έφυγε πάνω από το δοκάρι.

62%-38% υπέρ του ΟΦΗ η κατοχή της μπάλας στο πρώτο μέρος.

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Βγαίνουν οι δύο ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο, ΟΦΗ και Απόλλων Σμύρνης στο 0-0.

45'+2' Γυριστό σουτ του Αραβίδη μέσα από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων στο πρώτο ημίχρονο.

45' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.

45' Κίτρινη κάρτα στον Οριουέλα.

43' Με πάσα εκτελέστηκε το φάουλ που κέρδισε ο ΟΦΗ. Το σουτ του Ποτουρίδη όμως έφυγε άουτ.

41' Κίτρινη κάρτα στον Λούκιτς που έκοψε αντεπίθεση του ΟΦΗ.

40' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.

38' Σουτ του Τριάδη από πολύ πλάγια θέση, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

37' Δεύτερο συνεχόμενο κόρνερ για τον Απόλλωνα.

36' Κόρνερ για τον Απόλλωνα.

35' Ανέβηκε στα τελευταία λεπτά ο Απόλλων.

31' Πρώτη καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Ο Ντ' Ούρσο μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, σούταρε, αλλά ο Στρέζος έδιωξε σε κόρνερ.

30' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Σουτ του Αραβίδη με το αριστερό από το ύψος της περιοχής, μπλόκαρε πάλι ο Χουάντερσον.

27' Χαμηλό τέμπο στο ματς, δεν υπάρχουν ευκαιρίες.

24' Ο ΟΦΗ ελέγχει το ρυθμό, αλλά δεν μπορεί να βρει ελεύθερο πεδίο προς την εστία του Απόλλωνα.

Στη συνέχεια της φάσης ο Αργυρόπουλος σούταρε με δύναμη από πλάγια θέση, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

19' Φάση διαρκείας στην περιοχή του Απόλλωνα, διώχνει με γροθιές ο Χουάντερσον.

14' Η πρώτη ευκαιρία στο ματς. Ο Κουτσιανικούλης βρήκε τον Κυριακίδη, που πλάσαρε μέσα από την περιοχή, αλλά ο Χουάντερσον μπλόκαρε.

9' Τραυματίστηκε ο Γκίνο, αφού δέχθηκε την μπάλα στο πρόσωπο. Συνεχίζει κανονικά όμως.

7' Φάουλ για τον ΟΦΗ σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.

4' Ο ΟΦΗ αναλαμβάνει την πρωτοβουλία στα πρώτα λεπτά.

Ξεκίνησε το παιχνίδι, ο ΟΦΗ πήρε τη σέντρα.

Σε 2 λεπτά η σέντρα του αγώνα.

Στον πάγκο για τον Απόλλωνα Σμύρνης οι Βάσιτς, Ακόστα, Σικαμπάλα, Πέδρο, Ναδάλες, Βαφέας, Τζανετόπουλος.

Στον πάγκο για τον ΟΦΗ οι Σωτηρίου, Ντίνας, Βουό, Κοιλιάρας, Οικονόμου, Μπολάκης, Νέιρα.

Ο ΟΦΗ νίκησε 3-0 εντός τη Νίκη Βόλου την Τρίτη για το Κύπελλο. Ο Απόλλων Σμύρνης συνέτριψε 5-0 εντός τον Απόλλωνα Παραλιμνίου την Πέμπτη για την ίδια διοργάνωση.

Ο Απόλλων Σμύρνης ηττήθηκε 1-0 εκτός από τον Ολυμπιακό με γκολ στο τέλος και παραμένει χωρίς βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα!

Ο ΟΦΗ πήρε το 0-0 στη Λάρισα από την ΑΕΛ και συμπλήρωσε 3 ματς πρωταθλήματος δίχως ήττα (1-2-0).

Διαιτητής του αγώνα ο Βασίλειος Φωτιάς.

Η ενδεκάδα του Απόλλωνα Σμύρνης: Χουάντερσον – Στάθης, Λούκιτς, Κύργιας, Οριουέλα – Γκίνο, Κονέ – Ντ’ Ούρσο, Μπεντινέλι, Τριάδης - Μάντζιος

Η ενδεκάδα του ΟΦΗ: Στρέζος – Αργυρόπουλος, Ποτουρίδης, Μιχόγεβιτς, Κοροβέσης – Παπάζογλου, Νάστος – Κυριακίδης, Πλατέλλας, Κουτσιανικούλης - Αραβίδης

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης για την 9η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.