Super League: Αρης - Ολυμπιακος 0 - 1, τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Άρης-Ολυμπιακός, για την 9η αγωνιστική της Super League.

Τέλος στο ματς. Άρης-Ολυμπιακός 0-1

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

89' Επέμβαση του Βούκοβιτς προ του Ματέο Γκαρσία

88' Τοροσίδης αντί Φορτούνη στο ματς

84' Καμαρά αντί Γκιγέρμε στο ματς για τον Ολυμπιακό

83' Μαρτίνες αντί Μπρούνο Γκάμα για τον Άρη στο ματς

79' Γύρισε επικίνδυνα ο Γκαρσία για τον Γιουνές, πρόλαβε ο Κούτρης και έδιωξε σωτήρια

76' Ματίγια αντί Ντιγκινί και Διαμαντόπουλος αντί Σιώπη για τον Άρη
Σιώπης και Ντιγκινί θα βγουν εκτός από την πλευρά του Άρη.

75' Σουτ του Ποντένσε λίγο έξω από την περιοχή, στα σώματα η μπάλα

73' Κίτρινη στον Ντιγκινί

71' Πρώτη κεφαλιά του Ντιγκινί, δεύτερη του Σόουζα για τον Άρη σε μια φάση που ένιωσε τους "κίτρινους" η άμυνα του Ολυμπιακού

71' Κίτρινη στον Ομάρ

67' Γκολ ο Ολυμπιακός, 0-1!
Ο Νάτχο έκανε ωραία μακρινή μπαλιά, ο Κούτρης γύρισε με τη μια και ο Χασάν από κοντά έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα.

Κερδισμένες κόντρες από τους παίκτες του Άρη.

Δεν έχει πολλά τρεξίματα ο Ολυμπιακός, έχει αρκετά παραπάνω ο Άρης, ο οποίος προσπαθεί να επιβληθεί στο ματς

59' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Νάτχο αντί του Χριστοδουλόπουλου. Γεμίζει το κέντρο του ο Μαρτίνς

Θα βγει ο Χριστοδουλόπουλος μάλλον

Θα μπει ο Νάτχο σε λίγο στο ματς. Έχει εντοπίσει το πρόβλημα στα χαφ ο Πέδρο Μαρτίνς

54' Απειλεί ο Άρης.
Ωραία κίνηση του Ματέο Γκαρσία, ταλαιπώρησε την άμυνα του Ολυμπιακού. Μετά τις κόντρες η μπάλα στρώθηκε στα πόδια του Γιουνές, που αιφνιδιάστηκε

Έχει μπει πιο καλά ο Άρης!

51' Κίτρινη στον Χριστοδουλόπουλο

50' Καλή επίθεση του Άρη, σταματάει σε σουτ του Μπρούνο Γκάμα, που βρήκε σε εκτεθειμένο συμπαίκτη του. Υπάηρχε και ο Μενέντεθ μόνος αριστερά

49' Κάθετη για τον Ντιγκινί, υποδείχθηκε σωστά σε αντικανονική θέση ο παίκτης του Άρη

Έναρξη στο δεύτερο μέρος

Ένταση ανάμεσα σε Χριστοδουλόπουλο και Τζανακάκη προς το φινάλε, ενώ στη συνέχεια ο Μοντεστό είχε συνομιλία σε έντονο ύφος με τον Σιώπη την ώρα που κατευθυνόντουσαν στα αποδυτήρια

Ημίχρονο στο ματς. Άρης-Ολυμπιακός 0-0

Πολύ καλοί οι φιλοξενούμενοι στο ξεκίνημα, όπου έχασαν και τρομερή ευκαιρία με τον Φορτούνη στο 5', όταν και αστόχησε από το ύψος του πέναλτι. Ισορρόπησε η ομάδα του Ερέρα μετά το 20λεπτο και βρήκε πολύ καλή στιγμή με τον Ντιγκινί στο 37ο λεπτό

43' Κεφαλιά του Σισέ, έπειτα από στημένη φάση, με την μπάλα να φεύγει άουτ

41' Πολύ καλή ευκαιρία για τον Άρη. Ύστερα από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα έσπασε στο τείχος και ο Κολάσο έπιασε διαγώνιο σουτ και έδιωξε, αλλά όχι μακριά ο Σα και στην συνέχεια μπλόκαρε προ του Σόουζα

Κίτρινη στον Μπουχαλάκη. Με κάρτα και τα δύο χαφ του Ολυμπιακού πλέον

40' Φάουλ σε καλή θέση για τον Άρη

Πάνω-κάτω η μπάλα στα τελευταία λεπτά

37' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Γύρισμα του Κούτρη από τ' αριστερά, κακό διώξιμο της άμυνας του Άρη και σουτ του Ποντένσε από το ύψος του πέναλτι κοντά, που βρήκε σε σώματα

35' Πολύ καλή στιγμή για τον Άρη. Εκτέλεση φάουλ από τ' αριστερά, ο Ντιγκινί έπιασε την κεφαλιά από καλή θέση, έδιωξε ωραία ο Σα.

23' Κεφαλιά του Χασάν, η μπάλα κόντραρε στον Μενέντεζ, κέρδος το κόρνερ για τον Ολυμπιακό

21' Σουτ του Μενέντεζ για τον Άρη, μπλόκαρε ο Σα

21' Ωραία σέντρα του Κούτρη από τα αριστερά, κεφαλιά του Λάζαρου, με την μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Κουέστα

Έχει ανεβάσει την απόδοσή του ο Άρης στα τελευταία λεπτά

45%-55% η κατοχή της μπάλας

18' Το εκτέλεσε χαμηλά-έξυπνα ο Ματέο Γκαρσιά, μάζεψε ο Σα.

17' Κερδισμένο φάουλ του Άρη με τον Ματέο Γκαρσία ελάχιστα έξω από την περιοχή. Κίτρινη στον Γκιγέρμε

14' Τελική για τον Ολυμπιακό. Ο Ποντένσε σήκωσε για τον Χριστοδουλόπουλο, που έστρωσε με τη μια για τον Ομάρ, που έπιασε διαγώνιο-άστοχο σουτ

Έχει μπει πιο δυνατά ο Ολυμπιακός

7' Σουτ του Γκιγέρμε, η μπάλα βρήκε πάνω στον Χασάν και στη συνέχεια έδιωξαν οι γηπεδούχοι.

5' Τρομερή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ύστερα από γύρισμα του Ομάρ από τα δεξιά, ο Χασάν άφησε ωραία για τον Φορτούνη, που από εξαιρετική θέση αστόχησε.

5' Κίτρινη στον Γιουνές, ύστερα από εναέρια μονομαχία με τον Βούκοβιτς

4' Τελική για τον Ολυμπιακό. Έπειτα από απομάκρυνση της μπάλας, ο Γκιγιέρμε έπιασε δυνατό σουτ, αλλά πάνω στον Κουέστα, που μπλόκαρε

2' Πονηρή κάθετη του Μπρούνο Γκάμα, βγήκε και μάζεψε ο Σα

Πρώτη επίθεση του Ολυμπιακού, με τον Φορτούνη, έμεινε ημιτελής

Έναρξη στο ματς!

Έχει καθυστερήσει λίγο η έναρξη του ματς

Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο του "Κλεάνθης Βικελίδης"

Στον αγωνιστικό χώρο οι αναπληρωματικοί και σιγά-σιγά θα ακολουθήσουν και οι βασικοί

Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος. Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωσταράς, Ηλίας Αλεξέας 4ος Διαιτητής: Γεώργιος Βρέσκας

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Γιαννιώτης, Καμαρά, Νάτχο, Ναουέλ, Μεριά, Μάνος, Τοροσίδης

Στον πάγκο των "κίτρινων": Καντιμοίρης, Μπάσα, Ναζλίδης, Μαρτίνες, Διαμαντόπουλος, Ματίγια και Μάβραϊ.

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ομάρ, Σισέ, Βούκοβιτς, Κούτρης, Γκιλιέρμε, Μπουχαλάκης, Φορτούνης, Χριστοδουλόπουλος, Ποντένσε και Χασάν

Άρης (Πάκο Ερέρα/4-2-2-1-1): Κουέστα, Μενέντες, Σόουζα-Δεληζήσης, Τζανακάκης, Σιώπης-Κολάσο, Ματέο Γκαρσία, Μπρούνο Γκάμα, Ντιγκινί, Γιουνές.

Πάμε να θυμηθούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων...

Ο Άρης έχει στόχο να επιστρέψει στις επιτυχίες (στο πρωτάθλημα) μετά τις ήττες από ΠΑΟΚ (1-2) και ΑΕΚ (4-0)

Από τη μια ο Ολυμπιακός θέλει τη νίκη για να μειώσει την απόσταση από τις πρώτες θέσεις, μετά το 1-1 στο Ατρόμητος-ΠΑΟΚ. Παράλληλα, αν επικρατήσει, θα προσπεράσει την ΑΕΚ μετά το 0-0 με τον Παναθηναϊκό

Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το ΕΡΤ HD και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Άρης-Ολυμπιακός, για την 9η αγωνιστική της Super League