Τελικό σκορ: Πανιώνιος - Ατρόμητος 2-2

Tρομερό ματς στη Νέα Σμύρνη με τις δύο ομάδες να μένουν στο 2-2 έπειτα από συγκλονιστική εξέλιξη!

Λήξη της αναμέτρησης

94' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! 2-2! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Εκτέλεση φάουλ του Ούμπιντες και ο Ρισβάνης μέσα στον χαμό με προβολή κάνει το 2-2!

Τρία λεπτά καθυστερήσεων

89' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Σουτ του Ρισβάνη από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα τραντάζει το αριστερό δοκάρι

88' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ! 2-1 ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΣΟΥΡΑ! Μπαλιά του Κεϊτά στον ξεχασμένο Μασούρα και με δυνατό σουτ κάνει το 2-1! Απίστευτη εξέλιξη στο ματς

87' Δεν υπάρχει αυτό που χάνει ο Ατρόμητος! Ο Βασιλακάκης δίνει έτοιμο γκολ στον Κουλούρη που αστοχεί από τα 2 μέτρα

83' Κίτρινη κάρτα στον Μπανανά

82' Δυνατό σουτ του Μασούρα έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Μέγερι

78' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Ουγκράι, μέσα ο Κωτσόπουλος

77' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Ντουρμισάι, μέσα ο Τσιλούλης

77' Κίτρινη κάρτα στον Μασούρα για διαμαρτυρία

75' Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη

74' Κίτρινη κάρτα στον Ντουρμισάι

72' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Κόρμπος, μέσα ο Πίρις

69' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Βγαίνει εκτός ο Μούγιακιτς, μέσα ο Βασιλακάκης

67' Φάουλ που δεν δίνεται στον Ρισβάνη στα όρια της μεγάλης περιοχής του Πανιωνίου. Δεν ήταν πέναλτι, αλλά ήταν φάουλ.

Έχει πέσει ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο...

63' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μέσα ο Μανθάτης, έξω ο Οικονομίδης

59' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Κεφαλιά πάσα του Μούγιακιτς στον Κουλούρη, ανοιχτό κοντρόλ του τελευταίου με το στήθος κάτι που δεν τον βοήθησε να τελειώσει καλά τη φάση. Άουτ η μπάλα

55' Πολύ καλή στιγμή για τον Πανιώνιο, που άλλαξε πολλές πάσες, η μπάλα έφτασε στον Σπιριντόνοβιτς μέσα στην περιοχή, αλλά ο Μέγερι σε σωστή θέση μπλόκαρε

49' Κεφαλιά του Ντουρμισάι, η μπάλα άουτ. Ελέγχει κιόλας ο Μέγερι

46' Σουτ του Μπρούνο, κανένα πρόβλημα για τον Κότνικ

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Σπουδαίο πρώτο ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη (1-1). Ο Πανιώνιος έκανε μέχρι το 30' εκπληκτική εμφάνιση και επιβραβεύθηκε με το τρομερό γκολ του Κόρμπου. Ωστόσο, ο Ατρόμητος μέσω στατικής φάσης βρήκε άμεσα την ισοφάριση και έκτοτε είχε ένα δοκάρι και μια σπουδαία ευκαιρία με τον Ουγκράι για να γυρίσει το ματς.

Λήξη α' ημιχρόνου

45'+1' Σουτ του Σπιριντόνοβιτς, η μπάλα περνά άουτ

45' Μοναδική ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ουγκράι από τα αριστερά πέρασε 5(!) παίκτες, έκανε και το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Κότνικ έκανε σπουδαία επέμβαση!

37' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

35' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΚΑΙ 1-1! ΣΚΟΡΕΡ Ο ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ! Κεφαλιά του Ρισβάνη, η μπάλα χτυπάει στο χέρι του Κόρμου (που έχει πέσει στο έδαφος από τον Μπανανά), αλλά πριν υπάρξουν οι διαμαρτυρίες για πέναλτι (που ήταν) ο Κουλούρης με άμεσο χτύπημα κάνει το 1-1

33' Στο 55% η κατοχή της μπάλας υπέρ του Πανιωνίου

30' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ! 1-0 ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΚΟΡΜΠΟΥ!  Εκπληκτικό 1-2 του Κόρμου με τον Ντουρμισάι και ο πρώτος με λόμπα ανοίγει το σκορ.

28' Σουτ του Μπρούνο, η μπάλα στην αγκαλιά του Κότνικ

27' Κίτρινη κάρτα στον Κόρμπο για παρατεταμένο κράτημα στον Γιαννούλη

25' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Σέντρα του Κούρντι από δεξιά, πήρε την κεφαλιά ο Ντουρμισάι, αλλά ήταν αδύναμη και πάνω στον Μέγερι.

22' Νέα καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, αλλά χωρίς σωστό τελείωμα. Βγήκε άψογα στην αντεπίθεση η ομάδα του Περιστερίου, γύρισε την μπάλα στην περιοχή του Πανιωνίου, με το σουτ του Γιαννούλη να είναι κάκιστο και να περνά άουτ

21' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Σέντρα του Μπρούνο από τα δεξιά, κεφαλιά του Κουλούρη, αλλά η μπάλα πέρασε αργά εκτός εστίας

19' Κίτρινη κάρτα στον Σάκιτς, για μαρκάρισμα ώστε να κόψει την αντεπίθεση των γηπεδούχων

15' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Πολύ ωραία πάσα του Σπιριντόνοβιτς στον Μασούρα που είχε φύγει μόνος του, ξεχασμένος από τον Γιαννούλη, αλλά το τελείωμά του είναι κακό και η μπάλα περνά πάνω από την εστία του Μέγερι

Περνά ανεκμετάλλευτο για τους Περιστεριώτες

11' Σουτ του Ουγκράι, η μπάλα κοντράρει και κόρνερ

6' Σουτ του Μασούρα, απομάκρυνε ο Ρισβάνης στο ύψος της μικρής περιοχής

2' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Εκτελέστηκε το φάουλ από αριστερά, σάστισε η άμυνα του Ατρόμητου, αλλά ο Μπανανά περισσότερο απομάκρυνε την μπάλα, παρά απείλησε. Έδιωξε μακριά ο Κουλούρης. Υπήρχε υποψία οφσάιντ, σε πολύ οριακή φάση

1' Εκτέλεση φάουλ του Γιαννούλη, απευθείας η μπάλα στην αγκαλιά του Κότνικ

1' Σέντρα στο ματς

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Αξίζει να σημειωθεί ότι στις εξέδρες βρίσκονται και οπαδοί του Ατρόμητου

Διαιτητής: Τάσος Σιδηρόπουλος Α’ βοηθός: Πολυχρόνης Κωσταράς Β’ βοηθός: Λάζαρος Δημητριάδης 4ος: Αθανάσιος Σέζος

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Μανδάς, Βασιλακάκης, Κωτσόπουλος, Γαρουφαλιάς, Νάτσος, Καρασαλίδης, Ούμπιντες

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μαλέρμπ, Σαραμαντάς, Πίρις, Σταυρόπουλος, Μανθάτης, Τσιλούλης, Παπαγεωργίου

Ατρόμητος: Μέγερι – Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Γιαννούλης – Μπουσουλάτζιτς, Σάκιτς – Μπρούνο, Μούγιακιτς, Ουγκράι - Κουλούρης

Πανιώνιος: Κότνικ – Κούρντι, Μπανανά, Ντομίνγκες, Κότσιτς – Κεϊτά, Κόρμπος, Οικονομίδης – Μασούρας, Ντουρμισάι, Σπιριντόνοβιτς