Super League: Λεβαδειακος - Ξανθη 1 - 2 τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης Λεβαδειακός-Ξάνθη για την 7η αγωνιστική της Super League.

Μπαξεβανίδης (45') και Γέντρισεκ με πέναλτι (70') τα γκολ της Ξάνθης. Στο 91' μείωσε ο Σουμπίνιο.

Τέλος αγώνα, η Ξάνθη επικράτησε 2-1 του Λεβαδειακού!

92' Κίτρινη κάρτα στον Κάστρο.

Ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Σουμπίνιο έξω από την περιοχή, η μπάλα στα δίχτυα του Ζίβκοβιτς.

91' Γκολ για τον Λεβαδειακό!

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

85' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Στανόγεβιτς πήρε τη θέση του Παντελιάδη.

85' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Αλμέιδα αντικαθιστά τον Ντουρίτσκοβιτς.

83' Κίτρινη κάρτα στον Μελισσόπουλο.

79' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Σουτ του Καθάριου μέσα από την περιοχή, έδιωξε εντυπωσιακά ο Ζίβκοβιτς.

73' Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μελισσόπουλος αντικαθιστά τον Μπρίτο.

72' Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Καθάριος παίρνει τη θέση του Ιωαννίδη.

Το πέναλτι το κέρδισε ο Κάστρο από τον Όμο, που δέχθηκε κίτρινη κάρτα.

70' Γκολ για την Ξάνθη! Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Γέντρισεκ!

69' Πέναλτι για την Ξάνθη!

68' Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Κάστρο πήρε την κεφαλιά, μπλόκαρε ο Επασί.

65' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσαμπούρη, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.
63' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, που πιέζει για την ισοφάριση.

62' Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μαρκόβσκι αντικαθιστά τον Φαβάρο.

57' Κι άλλη καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Ο Όμο πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή σε μια φάση που ξεκίνησε από εκτέλεση κόρνερ, όμως η μπάλα έφυγε πάνω από το δοκάρι.

56' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, ο Γιακουμάκης σούταρε μέσα από την περιοχή, έδιωξε με γροθιές ο Ζίβκοβιτς.

52' Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Κάστρο παίρνει τη θέση του Κίκε.

50' Δοκάρι για τον Λεβαδειακό σε σουτ του Ιωαννίδη από πλάγια θέση!
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η Ξάνθη προηγείται 1-0 με το τέρμα του Μπαξεβανίδη στο 45'.

Ο Μπαξεβανίδης έκλεψε την μπάλα, ο Γέντρισεκ του έστρωσε την μπάλα και ο αρχηγός των φιλοξενούμενων πλάσαρε εύστοχα μέσα από την περιοχή για το 0-1.

45' Γκολ για την Ξάνθη!

37' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Μετά από την εκτέλεση κόρνερ του Τσαμπούρη, ο Ιωαννίδης πήρε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

36' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό.

34' Υποψία φάσης για τον Λεβαδειακό, αλλά ο Ζίβκοβιτς πρόλαβε τον Ιωαννίδη.

31' Μακρινό σουτ του Κίκε, η μπάλα άουτ.

28' Σουτ του Σουμπίνιο, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς.

25' Λανθασμένη υπόδειξη για οφσάιντ στον Σαβαντογκό.

25' Δεν απειλεί ο Λεβαδειακός

19' Κόρνερ για την Ξάνθη.

18' Ελαφρώς ανώτερη η Ξάνθη μέχρι στιγμής.

11' Κι άλλη εκτέλεση φάουλ από τον Ντουρίτσκοβιτς, μπλόκαρε εύκολα ο Επασί.

10' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντουρίτσκοβιτς, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.

8' Κίτρινη κάρτα στον Μητρόπουλο.

4' Πρώτη τελική στο ματς για τον Λεβαδειακό. Μακρινό σουτ του Γιακουμάκη, η μπάλα άουτ.

Η Ξάνθη νίκησε 1-0 εντός την ΑΕΛ και διεύρυνε το αήττητο σερί της στα 5 ματς (2-3-0).

Ο Λεβαδειακός έρχεται από 4 συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα.