UEFA Nations League: Φινλανδια - Ελλαδα 2 - 0 τελικό σκορ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Φινλανδίας με την Ελλάδα, στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής του δεύτερου ομίλου του Nations League.

Αποκαρδιωτική η εμφάνιση της Εθνικής μας, που απείλησε ελάχιστα.

Τέλος αγώνα, η Φινλανδία επικράτησε 2-0 της Εθνικής μας ομάδας και έκαναν το "4 στα 4" στον όμιλο!

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

91' Τρίτη αλλαγή για τη Φινλανδία. Ο Καργιαλάινεν αντικαθιστά τον εξαιρετικό Τουόμινεν.

Τρομερή προσπάθεια του Λουντ, που πέρασε Μπακάκη και Τζιόλη με εντυπωσιακό τρόπο και σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Καμαρά, ο οποίος πλάσαρε σωστά.

89' Γκολ για τη Φινλανδία!

87' Μεγάλη ευκαιρία για την Εθνική μας. Σουτ του Κουλούρη έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.

86' Δεύτερη αλλαγή για τη Φινλανδία. Ο Πίρινεν αντικαθιστά τον Σόιρι.

85' Υπάρχει τράβηγμα του Κουλούρη από αντίπαλο αμυντικό στην περιοχή των Φινλανδών, δεν υπέδειξε τίποτα ο διαιτητής.

82' Κεφαλιά του Τοΐβιο, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.

81' Κόρνερ για τη Φινλανδία.

80' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τη Φινλανδία. Σουτ του Λουντ έξω από την περιοχή, η μπάλα στο δοκάρι. Στην επαναφορά ο Σόιρι δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά κι ενώ ήταν αμαρκάριστος.

80' Προβολή του Σόιρι μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Μπάρκας.

77' Εκτέλεσε ο Φορτούνης, βγήκε και έδιωξε ο Χράντετσκι.

76' Φάουλ σε καλό σημείο για την Εθνική μας.

74' Κίτρινη κάρτα στον Μανωλά.

73' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Εθνική μας. Ο Κουλούρης αντικαθιστά τον Πέλκα.

72' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τοΐβιο, έδιωξε στη γωνία του ο Μπάρκας

71' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Φινλανδία.

69' Δύο διαδοχικά κόρνερ για την Εθνική μας.

66' Ευκαιρία για τη Φινλανδία, που είναι επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις. Ο Τουόμινεν κέρδισε το κόρνερ.

64' Υποψία φάσης για την Εθνική μας, ο Τζιόλης σούταρε εκτός περιοχής, αλλά δεν ήταν καλό σουτ.

62' Ευκαιρία για τη Φινλανδία, πρόλαβε ο Μπακάκης και έδιωξε σε κόρνερ.

60' Σουτ του Πέλκα μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

57' Σουτ του Μήτρογλου, η μπάλα άουτ.

55' Δεύτερη αλλαγή για την Εθνική μας ομάδα. Ο Χριστοδουλόπουλος παίρνει τη θέση του Μπακασέτα.

54' Ανεβάζει την πίεσή της η Εθνική μας ομάδα.

50' Επικίνδυνο σουτ του Τουόμινεν, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.

49' Για να δούμε την αντίδραση της Εθνικής μας ομάδας μετά από το γκολ που δέχθηκε.

Τραγικά λάθη από Τζαβέλλα, Μανωλά, που δεν μπόρεσαν να διώξουν σωστά, η μπάλα στρώθηκε στον Σόιρι, ο οποίος πλάσαρε τον Μπάρκα.

46' Γκολ για τη Φινλανδία!

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

46' Πρώτη αλλαγή για την Εθνική μας. Ο Τζαβέλλας αντικαθιστά τον τραυματία Παπασταθόπουλο.

Επιστρέφουν οι δύο ομάδες για το δεύτερο μέρος.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Φινλανδία και Ελλάδα στο 0-0.

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.

42' Σκαφτό σουτ του Πέλκα, η μπάλα άουτ.

42' Κυκλοφορεί την μπάλα η Εθνική μας.

38' Παιχνίδι κέντρου στα τελευταία λεπτά.

33' Προβολή του Μήτρογλου, ο Χράντετσκι μπλόκαρε την μπάλα.

32' Επικίνδυνη στιγμή για την Εθνική μας, με τον Μπακασέτα να σουτάρει, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

31' 53%-47% υπέρ της Εθνικής μας η κατοχή της μπάλας.

30' Φάουλ για τη Φινλανδία σε καλό σημείο για γέμισμα στην περιοχή μας.

Θεούληδες! Το viral πανό φίλων της Εθνικής μας στη Φινλανδία

27' Κόρνερ για την Εθνική μας.

26' Σουτ του Ούρονεν έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ

25' Σουτ του Αραγιούουρι, μπλόκαρε εύκολα ο Μπάρκας.

23' Χωρίς κάτι σημαντικό στα τελευταία λεπτά.

17' Κόρνερ για τη Φινλανδία.

15' Μακρινό σουτ του Λουντ, η μπάλα άουτ.

12' Αναγκαστική αλλαγή για τη Φινλανδία. Ο Σκραμπ αντικαθιστά τον τραυματία Πούκι.

10' Σουτ του Φορτούνη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κόντραρε στα σώματα των αντίπαλων αμυντικών.

9' Προσπαθεί να ελέγξει το ρυθμό η Εθνική μας.

5' Επικίνδυνη στιγμή για τη Φινλανδία, ο Τσιμίκας έδιωξε σε κόρνερ.

5' Πολύ χαμηλός ο ρυθμός μέχρι τώρα.

Στα πρώτα λεπτά ο Πέλκας κινείται προς τα αριστερά και ο Μπακασέτας παίζει από τα δεξιά.

Ξεκίνησε το παιχνίδι, η Εθνική μας ομάδα πήρε τη σέντρα.

Όλα έτοιμα για τη σέντρα του αγώνα.

Ώρα για τους εθνικούς ύμνους των δύο χωρών.

Έτοιμες οι δύο ομάδες να βγουν στον αγωνιστικό χώρο.

Σε 10 λεπτά η σέντρα του αγώνα.

Η Εθνική μας έχει μία αλλαγή στην ενδεκάδα σε σχέση με την αρχική ενδεκάδα του αγώνα με την Ουγγαρία. Ο Τζιόλης πήρε τη θέση του Κουρμπέλη.

Διαιτητής του αγώνα ο Πολωνός Πάβελ Γκιλ.

Το ματς διεξάγεται στο Τάμπερε.

Αξίζει να σημειωθεί πως το αντιπροσωπευτικό συγκρότημά μας δεν έχει κερδίσει ποτέ στη Φινλανδία (3 ισοπαλίες, 3 ήττες).

Η Εθνική μας νίκησε 1-0 την Ουγγαρία στο ΟΑΚΑ την Παρασκευή και έφτασε στους 6 πόντους.

Οι Φινλανδοί έχουν κάνει το "3 στα 3" στον όμιλο. Όλες οι νίκες τους ήταν με σκορ 1-0 και σκόρερ τον Πούκι!

Η ενδεκάδα της Εθνικής μας ομάδας: Μπάρκας – Μπακάκης, Μανωλάς, Παπασταθόπουλος, Τσιμίκας – Τζιόλης, Ζέκα – Μπακασέτας, Φορτούνης, Πέλκας - Μήτρογλου

Η ενδεκάδα της Φινλανδίας: Χράντετσκι – Ραϊτάλα, Τοΐβιο, Αραγιούουρι, Ούρονεν – Λουντ, Καμαρά, Σπαρβ, Σόιρι – Τουόμινεν, Πούκι

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Φινλανδία-Ελλάδα για την 4η αγωνιστική του δεύτερου ομίλου του Nations League.