Super League: Αστέρας Τρίπολης - Λαμία 0 - 3 τελικό

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και την Λαμία.

ΤΕΛΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ: Αστέρας Τρίπολης - Λαμία 1-3

90' + 2' Πρόβλημα στους κοιλιακούς για τον Μάσα που είναι πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο. Δεν πάει τίποτα καλά για την ομάδα του Αστέρα Τρίπολης σήμερα..

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά στην Τρίπολη

86' Κίτρινη στον Γκοντό

Πέσιμο του Δουβίκα στην περιοχή, παίζεται έδειξε ο Μπλάνας

84' Νέες διαμαρτυρίες του Αστέρα για πέναλτι

Αποχωρούν σιγά σιγά από το γήπεδο οι οπαδοί του Αστέρα απογοητευμένοι από την βαριά ήττα της ομάδας τους

83' Τελευταία αλλαγή για τη Λαμία, με τον Λινάρδο να περνάει στη θέση του Ακόστα

Παίρνει το χειροκρότημα και από τους φίλους του Αστέρα ο Βραζιλιάνος για το εξαιρετικό γκολ του!

Καταπληκτικό γκολ του Βάντερσον με απευθείας εκτέλεση φάουλ!Εκπληκτική Λαμία βάζει το... κερασάκι στην τούρτα!!

80' Γκολ για την Λαμία και 3-0 μέσα στο "Θ.Κολοκοτρώνης!!!

79' Κίτρινη κάρτα για τον Μουνάφο, ο οποίος δεν είχε άλλη επιλογή από το να ανακόψει τον Βάντερσον

79' Κόρνερ από τα πόδια του Αναστασιάδη, μετά από προσπάθεια του Καλτσά να σεντράρει για τους συμπαίκτες του

78' Εμφανής η απογοήτευση στα πρόσωπα των παικτών του Αστέρα από την εξέλιξη του ματς, ωστόσο, με την εικόνα που έχουν δύσκολα δείχνει να αλλάζει κάτι στο παιχνίδι

Ένα τέταρτο από το πρώτο της διπλό στη Super League απέχει πλέον η Λαμία...

73' Αλλαγή για τη Λαμία, έξω ο Ασίνγκμπα, μέσα ο Κουτρομάνος

72΄ Διαμαρτυρία για πέναλτι από τον Αστέρα Τρίπολης. Σουτ στην κίνηση από τον Δουβικα, η μπάλα κοντράρει στους αμυνόμενους, με τον νεαρό παίκτη του Αστέρα να διαμαρτύρεται για χέρι

69' Τέτ α τετ του Μανιά, το πλασέ του πέρασε όμως άουτ

Η Λαμία ήταν ουσιαστική, εκμεταλλεύτηκε τις τελικές της προσπάθειες και την κακή άμυνα του Αστέρα. Ο Αστέρας έψαξε το γκολ ανορθόδοξα, με βαθιές μπαλιές σε Ιγκλέσιας και Μανιά

Κορυφαίος για την Λαμία ο Πίτι, όλες οι επιθέσεις της Λαμίας πέρασαν από τα πόδια του, όσο αγωνίστηκε

67' Αλλαγή για την Λαμία, στην θέση του Πίτι ο Αναστασόπουλος

66' Ο Ιγκλέσιας πασάρει για τον Καλτσά, με τον τελευταίο να επιχειρεί το μακρινό σουτ αλλά ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει με σχετική ευκολία

64' Αλλαγή για τον Αστέρα, ο Δουβικας στη θέση του Μαντίντα

64' Μοιάζει να έχει... ξυπνήσει κάπως ο Αστέρας Τρίπολης, αλλά αναπτύσσεται ανορθόδοξα, επιχειρώντας μακρινές μπαλιές στην καρδιά της άμυνας των φιλοξενούμενων

62΄Ο Ιγκλέσιας βρέθηκε μόνος μέσα στην περιοχή της Λαμίας αλλά ο Ασίνγκμπα με σωτήριο τάκλιν παραχώρησε κόρνερ

Η κατοχή μπάλας είναι 65%-35% υπέρ του Αστέρα Τρίπολης

Έντονες διαμαρτυρίες του Τεννε για το φάουλ που έδωσε ο Μπλάνας στον Μουναφο σε μαρκάρισμα του Πίτι

60' Σέντρα του Παντελιάδη, μπλοκάρει ο Αθανασιάδης

59΄Φάουλ -λοιπόν- σε καλή θέση για τη Λαμία, έξω δεξιά από τη μεγάλη περιοχή

Ο Βάντερσον παραμένει πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο, με το ιατρικό επιτελείο της Λαμίας να μπαίνει μέσα στο γήπεδο

58' Κίτρινη κάρτα για τον Ιγκλέσιας για σκληρό φάουλ πάνω στον Βάντερσον

Πιέζει ο χρόνος για τον Αστέρα που αρχίζει και φαίνεται πιο επιθετικός

55' Πρώτη καλή στιγμή για τον Αστέρα Τρίπολης στο β΄ημίχρονο. Μεγάλη ευκαιρία με τον Καλτσά να βρίσκει την μπάλα με το στήθος, ο Παπαδόπουλος έδιωξε με υπερένταση ο Παπαδόπουλος σε κόρνερ. Στην εκτέλεση, πιάνει την κεφαλιά ο Γκοντό, η μπάλα ελάχιστα άουτ

52' Κόρνερ για τη Λαμία, διώχνει με δυσκολία ο Αθανασιάδης

49' Σουτ του Μάσα, δεν ανησυχεί ο Παπαδόπουλος

48' Κίτρινη στον Καλτσά

48΄ Έπεσε άτσαλα στον αγωνιστικό χώρο ο Βάντερσον σε μια διεκδίκηση της μπάλας, χωρίς να είναι κάτι ανησυχητικό

Δεύτερη αλλαγή από τον Βεργέτη που καλείται να δώσεις νέες πινελιές στην εικόνα της ομάδας καθώς ηττάται με 0-2 από τη Λαμία από το πρώτο ημίχρονο

46' Ο Πάμπλο Μάσα στη θέση του Ισνάλδο με την έναρξη του β΄μέρους

Σε εξαιρετικά κακή ημέρα η άμυνα των γηπεδούχων που "πλήρωσε" την ολιγωρία της στις μετρημένες φάσεις που είχε η Λαμία

Λήξη ημιχρόνου με την Λαμία να είναι ουσιαστική στο παιχνίδι της και να προηγείται με 2-0 μέσα στην έδρα του Αστέρα Τρίπολης

45' +2' στην τρίτη του τελική προσπάθεια, η Λαμία λίγο έλειψε να κάνει ξανά τη ζημιά! Μεγάλη επέμβαση του Αθανασιάδη με διπλή προσπάθεια, στο σουτ του Βασιλαντωνόπουλου

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων

44' Μαι ακόμη μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης που ψάχνει το γκολ. Ωραία ατομική ενέργεια του Ισνάλδο που σουτάρει με δύναμη αλλά η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ

43' Σπρώξιμο του Ακοστα στον Καλτσά που βλέπει την πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι

41' Σουτ του Πίτι, κοντράρει η μπάλα στον Πασαλίδη

Έντονες διαμαρτυρίες των ανθρώπων του Αστέρα γιατί δεν βλέπει κίτρινη κάρτα ο Παντελιάδης

37' Μικρή διακοπή στο παιχνίδι λόγω του τραυματισμού του Μπλάζιτς

32' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης, σέντρα του Ισνάλνδο, ο Ιγκλέσιας πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ

29' Αντίδραση από τον Αστέρα Τρίπολης, με τον Μουνάφο να βρίσκει ωραία τον Μανιά αλλά τον διαιτητή να έχει σηκώσει το σημαιάκι του νωρίτερα

Σε κακή μέρα η άμυνα του Αστέρα Τρίπολης, με τον Πίτι να δέχεται την μπάλα στην καρδιά της άμυνας των γηπεδούχων και με διπλή προσπάθεια να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Αθανασιάδη.

25' Γκολ για τη Λαμία με τον Πίτι και 0-2!!

22΄Δεύτερη τελική προσπάθεια για τον Αστέρα Τρίπολης. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ισνάλδο, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος

20' Σέντρα σουτ του Γιαννούλη, μπλοκάρει εύκολα ο Παπαδόπουλος

16' Φάουλ του Όμο πάνω στον Ιγκλέσιας σε καλό σημείο

15΄ Μακρινό σουτ του Ιγκλέσιας, ψηλά άουτ η μπάλα

13' Διαμαρτύρονται του Αστέρα Τρίπολης για κάρτα στον Παντελιάδη

12' Αγγίζει την ισοφάριση ο Αστέρας Τρίπολης, ο Καλτσάς μετά από εκτέλεση κόρνερ πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Παπαδόπουλου

11' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Αστέρα, η μπάλα πήρε πολλά φάλτσα από τον Πασαλίδη και κατέληξε κόρνερ

Στην πρώτη της επιθετική προσπάθεια, οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν το κόρνερ από τα πόδια του Πίτι και ο Όμο με προβολή, λόγω ολιγωρίας της άμυνας, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Αθανασιάδη

6' Γκολ για την Λαμία!! Αιφνιδιάστηκε η άμυνα του Αστέρα Τρίπολης, με τον Όμο να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα!!

6' Στο πρώτο ανέβασμα της Λαμίας, κόρνερ για τους φιλοξενούμενους

Ορεξάτος ο Αστέρας στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, με διάθεση να πιέσει ψηλά

1' Πρώτο κόρνερ για τον Αστέρα με εκτελεστή τον Καλτσά, στην εξέλιξη της φάσης η σέντρα σουτ του, καταλήγει στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου

1' Σέντρα του παιχνιδιού

Όλα έτοιμα για την σέντρα του παιχνιδιού

Στους 31 βαθμούς η θερμοκρασία στο γήπεδο

Η Λαμία ψάχνει το πρώτο της γκολ στην Super League

Και στον πάγκο της Λαμίας: Πίτκας, Κουτρομάνος, Τσούκαλος, Τσαπρούνης, Λινάρδος, Αναστασόπουλος, Καραγιάννης

Πάγκος του Αστέρα Τρίπολης: Καπετάνος, Ζούμα, Κυριακόπουλος, Τσιλιανίδης, Μάσα, Γκόντο, Δουβίκας

Ο Στάικος Βεργέτης δεν υπολογίζει στους Τσουκαλά, Μπέρτο, Σελίν και Ντουντού, αντιθέτως για πρώτη φορά φέτος είναι διαθέσιμος ο Γκοντό

Λαμία: Παπαδόπουλος, Βασιλαντωνόπουλος, Παντελιάδης, Ασίγκμπα, Όμο, Μπλάζιτς, Πίτι, Βάντερσον, Κουκόλης, Αναστασιάδης, Ακόστα.

Αστέρας Τρίπολης: Αθανασιάδης, Ιγκόρ, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Μαντιντά, Ισνάλντο, Καλτσάς, Μανιάς

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων

Είναι η πρώτη φορά που οι δύο ομάδες συναντιόνται στις επαγγελματικές κατηγορίες

Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι που ανοίγει την 3η αγωνιστική της Super League, Αστέρας Τρίπολης - Λαμία