Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Πατράλης στη θέση του Ντεβέσα.

Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μεχία στη θέση του Γέντρισεκ.

Κίτρινη κάρτα για τον Κοροβέση.

74'
Νέα καλή επέμβαση του Γκζέλτσακ σε προσπάθεια του Μπούτνικ.

72'
Η Ξάνθη βρίσκει κενά στην άμυνα των γηπεδούχων, αλλά δεν μπορεί να τα εκμεταλλευτεί.

68'
Πιέζει ο Πλατανιάς, αλλά κάπως ανορθόδοξα.

Διαμαρτύρεται για πέναλτι ο Πλατανιάς. Η πάσα του Γκζέλτσακ σταματά στον αγκώνα του Φλίσκα. Προσπάθησε να προστατευτεί ο αμυντικός της Ξάνθης, ήταν και κοντά στην μπάλα το χέρι του. Δύσκολη φάση...

64'
Πολύ πιο επιθετικό το σχήμα του Πλατανιά.

63'
Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μπούτνικ στη θέση του Αγγελόπουλου.

62'
Κίτρινη κάρτα στον Ντε Λούκας.

60'
Κεφαλιά του Ντικαμονά, η μπάλα έξω.

60'
Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Τριάδης στη θέση του Κίκε Μπουλά.

59'
Κίτρινη κάρτα για τον Κίκε Μπουλά, ο οποίος θα αποχωρήσει για να αντικατασταθεί.

58'
Σουτ του Αγγελόπουλου, ο Ζίβκοβιτς απομακρύνει σε κόρνερ.

57'
Ο Κίκε Μπουλά δεν μπορεί να συνεχίσει. Θα γίνει αλλαγή.

56'
Κίτρινη κάρτα στον Κασάδο, ο οποίος συνέχιζε να παίζει παρά το γεγονός ότι ο Βάτσιος υπέδειξε να διακοπεί το ματς.

55'
Σουτ του Κοροβέση, η μπάλα στα χέρια του Ζίβκοβιτς.

53'
Υπάρχει πρόβλημα με το σημαιάκι του βοηθού.

52'
Ο Στάθης δέχθηκε ένα χτύπημα, αλλά συνεχίζει κανονικά.

50'
Κεφαλιά του Ντε Λούκας, η μπάλα έξω. Η μπάλα χτύπησε στον ώμο του Βάντερσον και κακώς δεν καταλογίστηκε κόρνερ.

49'
Ο Βάντερσον κόβει τελευταία στιγμή τον Μπρίτο.

Η συνδρομητική τηλεόραση έδειξε replay της φάσης του δευτέρου γκολ. Υπάρχει οφσάιντ στην εκκίνηση με τον Ντε Λούκας να μην καλύπτεται την ώρα που λαμβάνει την πάσα από τον Λουσέρο.

46'
Κεφαλιά του Ντικαμονά, η μπάλα δίπλα από την εστία του Ζίβκοβιτς.

46'
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Ημίχρονο στα Περιβόλια. Πλατανιάς - Ξάνθη 0-2!

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων, διανύουμε το πρώτο εξ' αυτών.

Στατιστικό: Η Ξάνθη είχε να βάλει δύο γκολ εκτός έδρας στο πρώτο ημίχρονο από τις 2 Νοεμβρίου 2014, όταν ηττήθηκε από τον Παναιτωλικό με 5-2!

45'
Κίτρινη κάρτα στον Ντεβέσα.

44'
Σκληρό (αν κι ακούσιο) χτύπημα του Ντεβέσα στον Φλίσκα.

43'
Φάουλ του Ντεβέσα.

42'
Ο Στάθης δεν προλαβαίνει τη βαθιά μπαλιά του Ντικαμονά.

40'
Κίτρινη κάρτα στον Ντικαμονά.

40'
Φάουλ του Ντικαμονά στον Γέντρισεκ.

39'
Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Ζίβκοβιτς σταματά το σουτ του Γκζέλτσακ από την περιοχή.

38'
Κοντά στο 0-3 η Ξάνθη. Ντε Λούκας και Λουσέρο έκρυψαν την μπάλα, ο δεύτερος με κεφαλιά τροφοδοτεί τον Γέντρισεκ, αλλά ο Ομπερχάουζερ μπλοκάρει το σουτ του τρίτου.

36'
Κόρνερ για τον Πλατανιά, καθώς ο Ενσικουλού μαρκάρεται από τον Καμαρά.

35'
Έχει χτυπήσει ο Μπαξεβανίδης και είναι στο έδαφος.

34'
Σουτ του Γκζέλτσακ, η μπάλα στα χέρια του Ζίβκοβιτς.

33'
Σουτ του Γέντρισεκ, η μπάλα ψηλά άουτ.

Να δούμε εάν και πώς μπορεί να αλλάξει την οικονομία της αναμέτρησης η πρώτη διορθωτική κίνηση του Γιώργου Παράσχου.

31'
Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Στανισάβλιεβιτς στη θέση του Κρος.

29'
Σουτ του Κοροβέση, αδύναμο.

29'
Κόρνερ για την Ξάνθη, η οποία κάνει ο,τι θέλει στον αγωνιστικό χώρο.

25'
ΓΚΟΟΟΛ για την Ξάνθη (Γέντρισεκ) και Πλατανιάς - Ξάνθη 0-2: Ο Λουσέρο δίνει στον Ντε Λούκας, ο Ισπανός με τακουνάκι στον Κασάδο στα αριστερά, ο οποίος έκανε τη σέντρα και ο Γέντρισεκ με προβολή από κοντά νικά τον Ομπερχάουζερ διευρύνοντας το προβάδισμα για την ομάδα της

25'
Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Γκζέλτσακ.

25'
Ωραία κίνηση από τον Κίκε (από τα αριστερά, συγκλίνοντας προς το κέντρο), σουτ που δεν ανησυχεί τον Ομπερχάουζερ.

23'
Επιθετικό φάουλ του Γέντρισεκ.

21'
Σουτ του Κίκε Μπουλά, η μπάλα έξω.

21'
Κόρνερ παραχωρεί ο Βάντερσον.

Ο Μπρίτο πανηγύρισα ωσάν Κριστιάνο Ρονάλντο!

18'
ΓΚΟΟΟΛ για την Ξάνθη (Μπρίτο) και Πλατανιάς - Ξάνθη 0-1:

16'
Φάουλ του Καρυπίδη στον Κίκε Μπουλά.

14'
Σουτ του Αγγελόπουλου, η μπάλα στα χέρια του Ζίβκοβιτς.

Πολλά, πολλά λάθη στη μεσαία γραμμή. Ακόμη και η δεύτερη πάσα είναι διεκδικήσιμη.

13'
Νέο κόρνερ. Από τον Γκζέλτσακ αυτή τη φορά.

12'
Ο Βάντερσον παραχωρεί κόρνερ.

12'
Καμία ευκαιρία μετά από δώδεκα λεπτά. Ούτε καν υποψία ευκαιρίας!

Έχει ήδη κίτρινη ο Αφρικανός, κακώς μπήκε τόσο δυνατά στη φάση.

10'
Φάουλ του Καμαρά στον Ντεβέσα.

8'
Κακή η σέντρα του Στάθη από τα δεξιά.

6'
Επιθετικό φάουλ του Κοροβέση στον Φλίσκα.

5'
Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά.

4'
Φάουλ του Καμαρά στον Καρυπίδη.

3'
Χέρι από τον Αγγελόπουλο. Υποδεικνύεται ορθά η παράβαση.

2'
Υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ ο Γκζέλτσακ.

1'
Έναρξη της αναμέτρησης στα Περιβόλια.

Στην αποστολή των φιλοξενούμενων και ο Αλφρέδο Μεχία, ο ο οποίος πενθεί για την τραγωδία που έπληξε την οικογένειά του με τον θάνατο του πρώτου ξάδερφού του.

Κανονικά αγωνίζεται ο Φλίσκας. Δέχθηκε την μπάλα στο πρόσωπο κατά την προθέρμανση με αποτέλεσμα να ζαλιστεί.

Διαιτητής ο Αριστείδης Βάτσιος.

Στον πάγκο της Ξάνθης οι: Γκαραβέλης, Κάστρο, Μεχία, Τριάδης, Ορφανίδης, Σιλά και Χατζητερζόγλου.

Στον πάγκο του Πλατανιά κάθονται οι: Κοκκαλάς, Στάμου, Στανισάβλιεβιτς, Πατράλης, Πλιάτσικας, Παπανικολάου, Μπούτνικ.

Ο Μίλαν Ράσταβας για την ομάδα της Θράκης ξεκινά με τους: Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Φλίσκας, Κασάδο, Καμαρά, Λουσέρο, Ντε Λούκας, Κίκε, Μπρίτο, Γέντρισεκ.

Ο Γιώργος Παράσχος ξεκινά με τους: Ομπερχάουζερ, Στάθης, Καρυπίδης, Ντικαμονά, Βάντερσον, Κρος, Αγγελόπουλος, Ενσικουλού, Ντεβέσα, Κοροβέσης, Γκζέλτσακ.

Για τον γηπεδούχο Πλατανιά πρώτα.

Πάμε να δούμε τις δύο ενδεκάδες από την Κρήτη.

Από ένα βαθμό έχουν οι δύο ομάδες καθώς παραχώρησαν εντός έδρας ισοπαλίες με Παναθηναϊκό και Λαμία.

Στα Χανιά, ο Πλατανιάς υποδέχεται την Ξάνθη για τη δεύτερη αγωνιστική της Super League.

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης των Περιβολίων.