Super League: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΣ Γιάννινα 1 - 2, τελικό σκορ

Όπως και πριν από τρία χρόνια ο Αστέρας αντιμετωπίζει τον ΠΑΣ Γιάννινα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος με τον αγώνα αυτή τη φορά να διεξάγεται στην Τρίπολη. Μπείτε στο LIVE της αναμέτρησης.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν καλύτερος στο πρώτο ματς και πέτυχε δυο γκολ, ο Αστέρας ήταν καλύτερος στο δεύτερο μέρος αλλά δεν μπόρεσε να φτάσει στην ισοφάριση παρά τις ευκαιρίε ςπου είχε.

90'
Ολοκληρώθηκε το ματς. Ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε με 2-1 του Αστέρα και κέρδισε για πρώτη φορά στην Τρίπολη μετά από εννιά παιχνίδια.

88'
Δοκάρι και για τον Αστέρα. Σέντρα από τα δεξιά από τον Τριανταφυλλόπουλο η μπάλα θα πάρει περίεργη τροχιά, θα βρει στο οριζόντιο δοκάρι του Βελλίδη και εν συνεχεία οι αμυντικοί του ΠΑΣ Γιάννινα θα απομακρύνουν.

87'
Εκτελεί ο Μάσα το φάουλ με πάσα προς τον Πασαλίδη ο οποίος έκανε τσαφ και δεν πλάσαρε σωστά αν και ανενόχλητος.

86'
Κίτρινη για τον Ναδάλες που ανέτρεψε με το χέρι τον Καλτσά εκτός περιοχής.

85'
Κίτρινη κάρτα και για τον Λίλα για φάουλ πάνω στον Ιγκλέσιας.

83'
Δεύτερη κίτρινη στο ματς. Θα τη δει ο Καλτσάς, να θυμήσουμε ότι την πρώτη την είχε αντικρίσει ο Γαρουφαλιά στο 34'

82'
Δοκάρι για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Κοζορώνης εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά, προσπάθησε να εκτελέσει απευθείας με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι του Αθανασιάδη.

80'
Τρίτη αλλαγή και για τον ΠΑΣ. Εκτός ο Γιάκος και στη θέση του ο Βιδάλ.

80'
Κέρδισε κόρνερ ο ΠΑΣ Γιάννινα το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο.

77'
Νέα ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Καλτσάς έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε και ο Δουβίκας πήρε την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι με τον Βελλίδη να μπλοκάρει σταθερά.

74'
Απειλεί ο ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Χαλκιαδάκης με σουτ έστειλε τη μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Αθανασιάδη.

73'
Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κοζορώνης θα περάσει στη θέση του Νικολιά.

69'
Νέο κόρνερ θα κερδίσει ο Αστέρας. Πάλι ο Μάσα εκτελεί, ο Τριανταφυλλόπουλος πήρε την κεφαλιά αλλά δεν μπόρεσε να απειλήσει.

67'
Νέα καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. Ο Μανιάς έδωσε στον Μαντιντά και αυτός επιχείρησε το σουτ το οποίο έφυγε έξω.

65'
Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα. Εκτός ο Ιγκόρ Σίλβα και μέσα ο Δουβίκας.

64'
Πολύ καλή στιγμή για τον Αστέρα να φτάσει στην ισοφάριση. Ο Καλτάς βγήκε από τα δεξιά αυτή τη φορά, από δύσκολη γωνία προσπάθησε να νικήσει τον Βελλίδη ο οποίος απομάκρυνε με τις γροθιές του.

62'
Σουτ του Μάσα ο Βελλίδης θα μπλοκάρει τη μπάλα σταθερά.

57'
Σέντρα από το Μάσα. Νέο κόρνερ αυτή τη φορά παραχωρεί ο Γκογκαλίδης.

56'
Κερδίζει κόρνερ ο Αστέρας. Που πιέζει για το γκολ της ισοφάρισης.

49' ΓΚΟΛ
Αστέρας-ΠΑΣ Γιάννινα 1-2 (Καλτσάς).
Πανέμορφο γκολ για τον Αστέρα ο οποίος μειώνει το σκορ αρκετά νωρίς στο δεύτερο μέρος. Ο Μάσα έκανε ωραία μπαλιά προς τον Καλτσά ο οποίος μπήκε από τα αριστερά και με πλασέ ψηλοκρεμαστό πέρασε την μπάλα πάνω από τον Βελλίδη και μείωσε σε 2-1.

46'
Δεύτερη αλλαγή για τους Αρκάδες με τον Μάσα να παίρνει τη θέση του Στανισάβλιεβιτς.

46'
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στην Τρίπολη,

Οι δυο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο.

Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη παρουσιάστηκε καλύτερη σε αυτό το πρώτο ημίχρονο και προηγείται δίκαια στο σκορ. Ο Αστέρας από την πλευρά του είχε μόνο μια καλή στιγμή για να πετύχει κάποιο τέρμα.

Ημίχρονο στην Τρίπολη. Ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγείται στο ματς με 2-0 χάρη στα γκολ των Ναδάλες και Μαυροπάνου και έχει σαφές προβάδισμα για να ξεκινήσει με τρίποντο τη φετινή σεζόν.

45'+
Γίνεται η αλλαγή με τον Τριανταφυλλόπουλο να μπαίνει αντί του Σελίν.

45'
Τραυματισμός και για τον Αστέρα, ο Σελίν είναι στο έδαφος και ζητάει αλλαγή.

44'΄
Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Λίλα θα πάρει τη θέση του Κόντε.

42'
Αλλαγή ζητάει ο Κόντε ο οποίος έχει πιάσει τον προσαγωγό του πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο.

36'
Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Σουτ του Μουνάφο θα πιάσει ο Βελλίδης και στην επαναφορά ο Καλτσάς θα επιχειρήσει να κάνει το σουτ αλλά είναι σε θέση οφσάιντ.

Προσπαθεί ο Αστέρας να πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο αλλά ακόμα δεν έχει καταφέρει να απειλήσει την εστία του Βελλίδη, πλην της φάσης στο 20'.

20'
Πολύ καλή φάση για τον Αστέρα. Παράλληλη σέντρα από τον Μαντιντά ο Μανιάς από κοντά σε κενή εστία δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

19' ΓΚΟΛ
Αστέρας-ΠΑΣ Γιάννινα 0-2 (Μαυροπάνος).
Ο Ναδάλες εκτέλεσε το κόρνερ ο Μαυροπάνος πήρε την κεφαλιά και έκανε το 0-2 για την ομάδα των Ιωαννίνων που παίρνει από νωρίς προβάδισμα για τη νίκη. Ο αμυντικός του ΠΑΣ δείχνει να σπρώχνει τον προσωπικό του αντίπαλο και ίσως να προηγείται φάουλ.

19'
Νέο κόρνερ κερδίζει ο ΠΑΣ Γιάννινα.

Να σημειώσουμε ότι στο γήπεδο υπάρχουν και περισσότεροι από 50 φίλοι του ΠΑΣ Γιάννινα οι οποίοι φυσικά και πανηγύρισαν το γκολ της ομάδας τους.

11'
Κερδίζει κόρνερ ο ΠΑΣ. Από τα δεξιά η εκτέλεση, πέρασε χωρίς αποτέλεσμα.

11'
Ο ΠΑΣ Γιάννινα δείχνει να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και με αυτό το 3-5-2 να έχει μπερδέψει τον Αστέρα.

7' ΓΚΟΛ
Αστέρας-ΠΑΣ Γιάννινα 0-1 (Ναδάλες). Το πρώτο γκολ της Super League πετυχαίνει ο Ναδάλες για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Σέντρα από τα δεξιά με τον άσο του ΠΑΣ να πιάνει μια ψηλοκρεμαστή κεφαλιά με την οποία έστειλε την μπάλα στο απέναντι γάμα για το γκολ της ομάδας του.

1'
Ο Αστέρας στη σέντρα και στην πρώτη επίθεση του ματς.

Ενός λεπτού σιγή πριν την έναρξη της αναμέτρησης στη μνήμη των θυμάτων στη Βαρκελώνη από το τρομοκρατικό χτύπημα.

Ιγκλέσιας και Μιχαήλ οι αρχηγοί των δυο ομάδων στις καθιερωμένες χειραψίες πριν την έναρξη της αναμέτρησης.

Οι δυο ομάδες έχουν κάνει την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

Αρκετός κόσμο περιμένουν οι ιθύνοντες του Αστέρα σε αυτό το πρώτο ματς της φετινής σεζόν.

Στον πάγκο για τον Αστέρα βρίσκονται οι: Τσιφτσής, Τριανταφυλλόπουλος, Κυριακόπουλος, Ντουντού, Μάσα, Τσιλιανίδης και Δουβίκας.

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) με βοηθούς τους Κωστάρα (Αιτ/νιας) και  Δημητριάδη (Μακεδονίας).

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων:

Αστέρας (Στάικος Βεργέτης): Αθανασιάδης, Ίγκορ, Πασαλίδης, Σελίν, Γιαννούλης, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Μαδίντα, Στανισάβλιεβιτς, Καλτσάς, Μανιάς.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Μιχαήλ, Γιάκος, Νικολιάς, Μαυροπάνος, Τζημόπουλος, Μπουκουβάλας, Γαρουφαλιάς, Λόπες, Χαλκιαδάκης, Κόντε.

Καλησπέρα σας. Η Super League ξεκινάει με τρεις αναμετρήσεις και μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς του Αστέρα κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα στην Τρίπολη.