Τελικό σκορ: Ατρόμητος - Πλατανιάς 4 - 1

Οι Περιστεριώτες επικρατούν 4-1 του Πλατανιά αποχαιρετώντας με νίκη τη σεζόν

Λήξη τη αναμέτρησης με τον Ατρόμητο να έχει δοκάρι σε σουτ του Ούμπιντες.

90' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Αυτογκόλ από τον Σάαντο έπειτα από σέντρα του Μανιάτη και 4-1

75' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ!  Ο Λημνιός κινήθηκε υπέροχα από τα δεξιά, έκανε την παράλληλη πάσα στον Ντιγκινί που με ιδανικό πλασέ κάνει το 3-1

69' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Ντάουντα, μέσα ο Μπάγκα

60' Κίτρινη κάρτα στον Τόνσο

57' Φάουλ του Ούμπιντες, εντελώς αμαρκάριστος στην περιοχή ο Ντάουντα, αλλά η κεφαλιά του δεν είναι καλή και η μπάλα καταλήγει άουτ

46' Έναρξη β' ημιχρόνου

46' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Εκτός ο Μαραγκός, μέσα ο Σκουλουδάκης

Λήξη α' ημιχρόνου με τον Ατρόμητο να προηγείται 2-1 του Πλατανιά

42' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Ο Ντιγκινί ολοκληρώνει άψογα τη φάση στην περιοχή του Πλατανιά και γράφει το 2-1

39' ΤΡΟΜΕΡΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ! Η άμυνα του Ατρόμητου απομάκρυνε την μπάλα, ωστόσο αυτή στρώθηκε στον Κάργα, που με απευθείας σουτ έξω από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στο δεξί «Γ» της εστίας του Γκορμπούνοφ

32' Νέα ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Τόνσο κινήθηκε αμαρκάριστος μέχρι το ύψος της μεγάλης περιοχής, έκανε το σουτ με το αριστερό, αλλά ο Κοκαλάς απέκρουσε σε κόρνερ

20' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Σουτ του Τόνσο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κοκαλά.

18' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Ο Ούμπιντες με υπέροχη μπαλιά βρήκε τον Τόνσο, αυτός κρέμασε τον Κοκαλά, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι, αφού αργά και βασανιστικά, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι

12' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Ο  Λημνιός έκανε πολύ ωραία ενέργεια από αριστερά, γύρισε την μπάλα στην καρδιά της περιοχής του Πλατανιά και ο Ντάουντα εκμεταλλευόμενος τις κόντρες έγραψε το 1-0.

11' Μοιρασμένο ματς μέχρι τώρα και φυσικά χωρίς σκοπιμότητες

3' Πρώτη καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον πλασέ του Ντιγκινί να κοντράρει σε αμυντικούς των φιλοξενούμενων

1' Έναρξη της αναμέτρησης μετά τις σχετικές βραβεύσεις

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης από το Περιστέρι ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Πλατανιά για την 30ή και τελευταία αγωνιστική της Super League.

Ο αγώνας είναι βαθμολογικά αδιάφορος και για τις δύο ομάδες με τους Κρητικούς να τερματίζουν στην 7η θέση και τον Ατρόμητο να είναι αυτή τη στιγμή 8ος

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ - Κιβρακίδης, Ζησόπουλος, Λαζαρίδης, Κατράνης - Μανιάτης, Μανιάτης - Λημνιός, Τόνσο, Ντιγκινί - Ντάουντα

Πλατανιάς: Κοκαλάς, Μαραγκός, Καρυπίδης, Κάργας, Στανισάβλιεβιτς, Γουνδουλάκης, Ντεβέσα, Παπανικολάου, Γιακουμάκης, Σίγκνεβιτς,Πριντέτα

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Θεοδωράκης, Κοντοές, Μπρίτο, Τσατσόπουλος, Νάτσος, Μπάγκα, Βασιλείου

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Σωτηρίου, Ραχμάν, Σάαντο, Ρενάτο, Σκουλουδάκης, Μενδρινός

Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας), Α' Βοηθός: Κωνστάντιος (Εύβοιας), Β' Βοηθός: Πρέντζας (Δυτικής Αττικής), 4ος: Μπλούνας (Φθιώτιδας)