Super League: ΑΕΛ και Πλατανιάς μένουν ισόπαλοι χωρίς γκολ

ΑΕΛ και Πλατανιάς μένουν ισόπαλοι χωρίς γκολ (0-0).

Τώρα, ο Πλατανιάς έχει κλειστεί όλος πίσω και η ΑΕΛ πιέζει με μεγάλες μπαλιές.

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων στο ματς. Διανύουμε το πρώτο εξ' αυτών.

Τελευταία λεπτά της αναμέτρησης στη Λάρισα.

Ο Πλατανιάς είναι καλύτερος στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

87' Κίτρινη κάρτα για θέατρο στον Μενδρινό.

86' Νέο δοκάρι για τον Πλατανιά (Πριντέτα). Και πάλι ο Ουκρανός βλέπει το οριζόντιο δοκάρι να του στερεί την ευκαιρία να σκοράρει.

85' Φάουλ κερδίζει ο Πλατανιάς, δεξιά όπως επιτίθεται.

82' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Φανούρης Γουνδουλάκης δίνει τη θέση του στον Μενδρινό.

81' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Μουνάφο μπαίνει από τα δεξιά, γυρίζει, ο Μανούσος πιάνει το σουτ και η μπάλα περνά άουτ.

78' Νέο φάουλ υπέρ της ΑΕΛ.

77' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Γκαγιέγο κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Τσάκο με προβολή από κοντά, βλέπει τον Κοκκαλά να αποκρούει.

76' Φάουλ του Γκαγιέγο στον Γουνδουλάκη.

73' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Σίγκνεβιτς στη θέση του Γιακουμάκη.

73' Σουτ του Μανούσου άουτ.

71' Ο Ναζλίδης "έσκαψε" για τον Τσάκο, αλλά ο Ισπανός φορ δεν μπόρεσε να κάνει το κοντρόλ.

69' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Τσάκο στη θέση του Βαρέλα.

68' Κίτρινη κάρτα στον Βαρέλα.

68' Φάουλ από τον Νίκο Βαρέλα στον Τικό.

67' Ο Γιακουμάκης στρώνει στον Αποστολόπουλο,αυτός κάνει το σουτ από το όριο της περιοχής αλλά ο Θεωδορόπουλος είναι εκεί που πρέπει και κάνει αυτό που πρέπει.

66' Η ΑΕΛ είναι ανοργάνωτη και ο Πλατανιάς βρίσκει περισσότερους χώρους.

63' Κίτρινη κάρτα στον Θεοδωρόπουλο.

62' Ο Θεοδωρόπουλος βγαίνει και κόβει με φάουλ τον Αποστολόπουλο.

61' Κερδίζει το φάουλ ο Γιακουμάκης.

59' Σε θέση οφσάιντ ο Αποστολόπουλος.

56' ΑΛΛΑΓΗ για την ΑΕΛ. Εκτός ο Γκόλιας, μέσα ο Γκαγιέγο.

Συνθήματα σε βάρος του Μανούσου από τους οπαδούς της ΑΕΛ. Προφανώς επειδή το καλοκαίρι προτίμησε την ομάδα των Χανίων και όχι τους Θεσσαλούς.

50'Πιέζει η ΑΕΛ, έχει μπει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο στο δεύτερο ημίχρονο.

48'Κόρνερ για τον Πλατανιά με την προβολή του Τικό.

47'Επικίνδυνη προβολή του Μασαλέσα στον Μουνάφο.

46'Φάουλ του Πριντέτα στον Ικάουνιεκς.

46'Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

Ο Πλατανιάς δοκιμάζεται στην έδρα της ΑΕΛ που "καίγεται" για βαθμούς

Ημίχρονο στη Λάρισα. ΑΕΛ - Πλατανιάς 0-0. Ισοπαλία στο σκορ, ισοπαλία και στα οριζόντια δοκάρια. Από ένα για κάθε ομάδα με Ρέντζα και Πριντέτα.

45'Φάουλ πάνω στον Μπανανά από τον Ναζλίδη.

45'Νέο φάουλ, περιττό κι αυτό, από τον Ντεβέσα.

43'Νέο φάουλ από τον Ντεβέσα πάνω στον Βαρέλα. Η μπάλα ήταν στα πλάγια, η φάση δεν εγκυμονούσε κινδύνους, αχρείαστο φάουλ.

41'Κόρνερ για τον Πλατανιά μετά την παρέμβαση του Τικό.

40'Φάουλ του Φατιόν στον Μανούσο.

38'Δοκάρι ο Πλατανιάς (Πριντέτα). Οριζόντιο κι αυτό, στην εστία του Θεοδωρόπουλου αυτή τη φορά. Ο Μπανανά έπιασε την πρώτη κεφαλιά.

38'Σε φάουλ υποπίπτει ο Ντέλετιτς κι αδίκως γκρινιάζει.

36'Δύσκολα έχουν βάλει οι Τικό, Φάρκας και Γκόλιας σε Γιακουμάκη και Μανούσο.

36'Κίτρινη κάρτα στον Ντέλετιτς.

35'Επικίνδυνη προβολή του Ντέλετιτς πάνω στον Ντεβέσα.

34'Στο έδαφος ο Γιακουμάκης μαζί με τον Γκόλια. Ζητά πέναλτι, αλλά δεν πρέπει να είναι.

32'Τακουνάκι του Γιακουμάκη για τον Γουνδουλάκη, προλαβαίνει τελευταία στιγμή με τάκλιν ο Γκόλιας.

31'Γεμίζει από τα δεξιά ο Γιακουμάκης, ο Θεοδωρόπουλος δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει.

Ο Ικάουνιεκς κέρδισε την μπάλα και με κεφαλιά τροφοδότησε το συμπαίκτη του.

30'Δοκάρι για την ΑΕΛ (Ρέντζας). Ο Βασίλης Ρέντζας βγαίνει από τα δεξιά, η μπάλα σταματά την πορεία της προς τα δίχτυα στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κοκκαλά.

29'Σε θέση οφσάιντ ο Μανούσος.

29'Κεφαλιά από τον Ναζλίδη, μετά την εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα άουτ.

28'Εξαιρετικό σκαστό σουτ του Ντέλετιτς, ο Κοκκαλάς απομακρύνει σε κόρνερ.

28'Υπάρχει σύγχυση στη μεσαία γραμμή του Πλατανιά. Ο Γουνδουλάκης βρίσκεται μακριά από τους Γιακουμάκη και Μανούσο.

27'Σουτ του Ντεβέσα, δεν έχει πρόβλημα ο Θεοδωρόπουλος να μπλοκάρει.

26'Απευθείας εκτέλεση από τον Ικάουνιεκς, η μπάλα ψηλά άουτ.

25'Φάουλ κερδίζει ο Ρέντζας από τον Ντεβέσα.

Περνά σε ρόλο δεκαριού ο Βαρέλα μετά από εντολή του Σάκη Τσιώλη.

23'Δεν αλλάζει τίποτα. Ο Πλατανιάς έχει την κατοχή, πιέζει, η ΑΕΛ περιμένει το λάθος.

22'Σε θέση οφσάιντ ο Μανούσος. Σωστή υπόδειξη.

Σε κακή κατάσταση βρίσκεται ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου της Λάρισας. Σημεία "ξερά", μπαλώματα.

20Ίδιο το μοτίβο με την ΑΕΛ να περιμένει τον Πλατανιά.

18'Πιέζει η ΑΕΛ, αλλά οι κόντρες ευνοούν τους φιλοξενούμενους κι όχι τους γηπεδούχους.

17'Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ναζλίδης, ο Κοκκαλάς επεμβαίνει και παραχωρεί κόρνερ, αλλά ο διαιτητής δεν το αντιλαμβάνεται και δείχνει άουτ.

15'Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο.

15'Φάουλ του Μουνάφο στον Ρέντζα.

14'Σουτ του Ντέλετιτς. Κι αυτό από μακριά και άστοχο.

13'Σουτ του Βαρέλα στην κίνηση, επιεικώς άστοχο.

12'Φάουλ που κερδίζει ο Ντέλετιτς από την άτσαλη τοποθέτηση του Μουνάφο.

12'Τελευταία στιγμή ο Μπανανά απομακρύνει προ του Ντέλετιτς.

11'Αφήνει στον Πλατανιά την πρωτοβουλία των κινήσεων η ΑΕΛ κι επιχειρεί να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις.

9'Νέο κόρνερ για τον Πλατανιά μετά τη νέα παρέμβαση του Τικό.

8'Κόρνερ κερδίζει ο Πλατανιάς μετά την παρέμβαση του Τικό,

7'Ο Ναζλίδης πέφτει στο έδαφος μετά από σύγκρουση με τον Κοκκαλά. Έχει ξεκινήσει να πέφτει ο επιθετικός της ΑΕΛ πριν τη σύγκρουση.

4'Ψηλά πιέζει η ΑΕΛ με αιχμή του δόρατος τον Ικάουνιεκς.

2'Ο Γκόλιας σταματά εξαιρετικά την αντεπίθεση του Γιακουμάκη.

1'Ξεκίνησε η αναμέτρηση στη Λάρισα.

Χαμηλή η προσέλευση στο γήπεδο της Λάρισας. Γύρω στους 3.000 θεατές.

Διαιτητής ο Ιωάννης Νεοφυτιάδης, βοηθοί του οι Ιωάννης Καραγκιοζόπουλος και Κωνσταντίνος Νικολαΐδης, Τέταρτος διαιτητής ο Τριαντάφυλλος Τίκας.

Ο Κάργας έχει συμπληρώσει κάρτες και δεν είναι διαθέσιμος.

Τελικά, οι ενοχλήσεις που ένιωσε ο Σωτηρίου ανάγκασαν τον Γιώργο Παράσχο προς αποφυγή παντός ενδεχομένου να τον αφήσει εκτός αποστολής.

Στον πάγκο της κρητικής ομάδας οι: Κασωτάκης, Αποστολόπουλος, Γιορέντε, Μαραγκός, Μενδρινός, Σίγκνιεβιτς και Ντίνας.

Ο Γιώργος Παράσχος ξεκινά στο βασικό σχήμα του Πλατανιά τους: Κοκκαλά, Σκαρντοβέλι, Καρυπίδη, Μπανανά, Πριντέτα, Στάθη, Μουνάφο, Ντεβέσα, Γουνδουλάκη, Μανούσο και Γιακουμάκη.

Στο "βυσσινί" πάγκο οι: Ξενοδόχοβ, Αναστασόπουλος, Μασαλέσα, Κόντορ, Ευμορφίδης, Γκαγιέγο και Τσάκο.

Ο Σάκης Τσιώλης ξεκινά για την ΑΕΛ τους: Θεοδωρόπουλο, Μονιάκη, Γκόλια, Φάρκας, Ρέντζα, Τικό, Φατιόν, Ικάουνιεκς, Ναζλίδη, Βαρέλα και Ντέλετις.