Τελικό σκορ: Λεβαδειακός - Ηρακλής 3 - 0

Τέλος στο ματς. Ο Λεβαδειακός έκανε... πάρτι στο τελευταίο εικοσάλεπτο και επικράτησε 3-0 του Ηρακλή.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

88' ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό!

Χουάντερσον και Ζιαμπάρης μπερδεύονται, με τον Μάντζιο να επωφελείται και να σκοράρει σε κενή εστία!

75' ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό!

Γέμισμα προς τα καρέ του Χουάντερσον, ο Μάντζιος έκανε την πρώτη κεφαλιά, ο Γιακουμάκης τη δεύτερη, με τη μπάλα να καταλήγει στην αριστερή γωνία του τερματοφύλακα του Ηρακλή.

72' ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό!

Στο ακριβώς προηγούμενο λεπτό, οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι που κακώς δεν τους δόθηκε σε χέρι του Ιντζόγλου.

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Tέλος στο πρώτο μέρος. Λεβαδειακός και Ηρακλής βρίσκονται ισόπαλοι χωρίς τέρματα (0-0) σε ένα ματς που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας!

39' Πλασέ του Λεοζίνιο έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

36' Kίτρινη κάρτα στον Σαραμαντά.

24' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Τόνι Σίλβα βγήκε απέναντι από τον Χουάντερσον, αλλά ο Βραζιλιάνος πορτιέρε έδιωξε με τα πόδια.

Δύο λανθασμένες υποδείξεις σε ένα λεπτό από τον α' βοηθό, με τη δεύτερη (για οφσάιντ στον Κούρο) Ηρακλή καθώς ο Λουκίνας είχε στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

1' Σέντρα στην αναμέτρηση!

Παρακολουθήστε το... ντέρμπι παραμονής ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον Ηρακλή για την 12η αγωνιστική.

Ο Λεβαδειακός βρίσκεται στην 14η θέση με 9 βαθμούς, ενώ ο Ηρακλής είναι ουραγός με 3.

Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Λεβαδειακός (Ράτκο Ντόστανιτς): Ναμάσκο, Μουλόπουλος, Ουόν, Τριποτσέρης, Μιλιάζες, Κουλιμπαλί, Μαχαίρας, Ζεζίνιο, Καραμπουέ, Μάντζιος, Τόνι Σίλβα.

Στον πάγκο: Μοσχονάς, Μάγκας, Καλτσάς, Βασιλείου, Μεντί, Τόπι, Γιακουμάκης.

Ηρακλής (Σάββας Παντελίδης): Χουάντερσον, Σαραμαντάς, Μπαρτολίνι, Ζιαμπάρης, Κούρος, Κυριακίδης, Ιντζόγλου, Καρακγούνης, Λουκίνας, Λεοζίνιο, Λάμπρου.

Στον πάγκο: Περνίς, Περόνε, Μοντέιρο, Πασάς, Στάμου, Αγγελόπουλος, Βοσνακίδης.

Διαιτητής: Νικόλαος Ανούσος (Λακωνίας)

Boηθοί του οι Νικόλας Καραϊσαρίδης (Πιερίας), Βασίλειος Καμπούρης (Εύβοιας) και τέταρτος ο Ιωάννης Νεοφυτιάδης (Κορίνθου).