Τέλος στο ματς. Κέρκυρα-Βέροια 2-0

Απέκρουσε ο Κουτζαβασίλης την εκτέλεση του Μεληκιώτη

Ωραία κίνηση του Μεληκιώτη μέσα στην περιοχή και μαρκάρισμα του Βενέτη που μάζεψε τα πόδια του αντιπάλου του.

Πέναλτι για τη Βέροια στο 84ο λεπτό!

Παρόμοια φάση με αυτή του 1-0. Κόρνερ για τη Κέρκυρα, η μπάλα πήγε στον Τουράμ που νίκησε αρχικά στον αέρα τον Μαλόν και στη συνέχεια τον Λόπεθ με κεφαλιά, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

62' ΓΚΟΛ Η ΚΕΡΚΥΡΑ, 2-0!

Πρόκειται για αυτογκόλ. Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα βρήκε στο στήθος του Μαλόν που είχε την πίεση του Τουράμ και κατέληξε στα δίχτυα της ομάδας του Ισπανού

52' ΓΚΟΛ Η ΚΕΡΚΥΡΑ, 1-0!

by Sport-fm November 6, 18:21:59

Στο πρώτο μέρος η Κέρκυρα ήταν πιο κινητική, είχε πιο πολλές τελικές, αλλά την καλύτερη ευκαιρία την έκανε η Βέροια στο 15ο με το δοκάρι του Λινάρδου (κεφαλιά)

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Κέρκυρα-Βέροια 0-0

42' Κίτρινη στον Ζορμπά

37' Κίτρινη για την Κέρκυρα, την αντίκρισε ο Σπίνουλας

Ο Ιωάννου έστειλε την μπάλα με προβολή εκτός εστίας από πλεονεκτική θέση, αλλά την ώρα που του έγινε το γύρισμα από τον Τουράμ ήταν σε αντικανονική θέση και ορθώς υποδείχθηκε.

34' Κίτρινη για τη Βέροια, την αντίκρισε ο Σισοκό για φάουλ στο κέντρο του γηπέδου σε προσπάθεια του να σταματήσει αντεπίθεση των γηπεδούχωνr

30' Σουτ του Κόντου, η μπάλα άουτ

26' Κεφαλιά του Τουράμ για την Κέρκυρα, μπλοκάρει ο Λόπεθ

17' Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Ιωάννου πήρε κεφαλιά και η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Λόπεθ.

15' Δοκάρι για τη Βέροια!

7' Εκτέλεση φάουλ του Άρτσε από μακρινή απόσταση, η έφυγε πάνω από την εστία του Κουτζαβασίλη

1' Σουτ του Σιόντη έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Λόπεθ

by Sport-fm November 6, 17:15:53

avatar

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Κέρκυρα-Βέροια, για την 10η αγωνιστική της Super League.

Οι γηπεδούχοι, οι οποίοι προέρχονται από το 0-0 στην Ξάνθη, είναι στην 14η θέση της Super League με επτά βαθμούς.

Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι ήρθαν 0-0 στην έδρα τους με τον Πλατανιά και είναι στην 15η θέση με έξι βαθμούς.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων...

Βέροια (Γράφας): Λόπεθ, Βασιλαντωνόπουλος, Σισοκό, Άρσε, Σισίνιο, Μαλόν, Ασιγκμπά, Καλί, Βίτι, Λινάρδος, Χαροντάκης

Κέρκυρα (Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Ζορμπάς, Σπίνουλας, Κόντος, Νίκιτς, Σιόντης, Ιωάννου, Γεωργίου, Ζαραδούκας, Τουράμ

Σε αυτόν των φιλοξενούμενων: Καντιμοίρης, Ναβαλόφσκι, Μελίσσης, Μεληκιώτης, Σαρπόνγκ, Μαραγκός, Αντώνης

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Αραμπατζής, Αντιλέχου, Ανδρεόπουλος, Ντουαλά, Επστάιν, Αρναρέλης, Γεωργακόπουλος

Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος. Βοηθοί: Βασίλειος Καραβασίλης, Ελευθέριος Καραλής 4ος Διαιτητής: Αθανάσιος Σέζος