Τελικό: Πλατανιάς - Παναθηναϊκός 2 - 3

Τρίτο σερί τρίποντο εκτός έδρας για τον Παναθηναϊκό, που όμως έχασε τον Τελάντερ και τον Μπουμάλ.

Γκοοοοοοοολ για τον Πλατανιά στο 73'

Ο Ράμος με κεφαλιά νίκησε την άμυνα του Παναθηναϊκού και μείωσε σε 3-2 για τον Πλατανιά.

Γκοοοοοοοολ για τον Παναθηναϊκό!

Στο 69' ο Κλωναρίδης δέχθηκε την εξαιρετική πάσα του Μπουμάλ και με ωραία ενέργεια και δυνατό σουτ έγραψε το 3-1.

Γκοοοοοοολ για τον Πλατανιά στο 62'

Ο Φανούρης Γουνδουλάκης έπιασε στον ύπνο την άμυνα του Παναθηναϊκού, έπειτα από εξαιρετική ενέργεια του Μιλούνοβιτς, και στο 62' πέτυχε το 1-2.

Γκοοοοοοοοολ για τον Παναθηναϊκό!

Στο 53' ο Καλτσά και πάλι εκτελεστής με το κεφάλι έπειτα από εξαιρετική σέντρα του Μέστο.

Τέλος ημιχρόνου. 0-1 για τον Παναθηναϊκό.

Τραγικό λάθος της άμυνας του Πλατανιά, το οποίο εκμεταλλεύτηκε ο Καλτσάς στο τέλος του α' ημιχρόνου. Και δίνει ένα ανέλπιστο προβάδισμα στον Παναθηναϊκό στη δεύτερη τελική του προσπάθεια.

Ο Παναθηναϊκός φαίνεται να παίζει με 4-2-3-1 αντί για 4-3-3 όπως αναμενόταν. Στην κορυφή της επίθεσης ο Κλωναρίδης, αριστερά ο Αμπέντ, πίσω από τον φορ ο Πέτριτς.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης μεταξύ Πλατανιά και Παναθηναϊκού για την 20η αγωνιστική της Super League.

Οι ενδεκάδες...

Παναθηναϊκός: Στιλ, Ταυλαρίδης, Τελάντερ, Πράνιτς, Μέστο, Εσιέν, Ζέκα, Αμπέντ, Καλτσάς, Κλωναρίδης, Πέτριτς.

Πλατανιάς: Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Σελίν, Δημήτρης, Μπανανά, Γκνιάτιτς, Μενδρινός, Μουνάφο, Ράμος, Γουνδουλάκης, Αποστολόπουλος.

Στον πάγκο για τον Παναθηναϊκό είναι οι: Κοτσόλης, Νάνο, Λαγός, Λουντ, Εβαντζελίστα, Βλαχοδήμος, Μπουμάλ.

Στον πάγκο για τον Πλατανιά: Κοκκαλάς, Ιτούα, Στανισάβλιεβιτς, Τσουράκης, Ντίνας, Μιλούνοβιτς, Ανγκούλο.

Για πρώτη φορά στον πάγκο για τον Παναθηναϊκό ο Παναγιώτης Βλαχοδήμος.