Πλατανιάς - Καλλονή, 1 - 0 ( τελικό )

Η αναμέτρηση του Πλατανιά με την Καλλονή. Ένα ιδιαιτέρως κρίσιμο ματς για τους γηπεδούχους στην προσπάθεια παραμονής που κάνουν την εφετινή χρονιά.
Σχεδόν μοιρασμένα τα αποτελέσματα του Πλατανιά στην έδρα του. Πέντε νίκες, πέντε ήττες και τρεις ισοπαλίες μετρούν οι Χανιώτες.

Πλατανιάς: Ολιμπά, Αποστολόπουλος, Ιτούα, Μπανανά, Ζαραδούκας, Αγκιλέρα, Τετέ, Μενδρινός, Κάσιο, Μιλούνοβιτς, Τόρες

Καλλονή: Χογκ, Αντέγιο, Αναστασιάδης, Ναβάρο, Πιπίνης, Καλτσάς, Στεφάνοβιτς, Τσαμπούρης, Μανούσος, Λεοζίνιο, Πετρόπουλος.

Ντεμπούτο για τον Γιώργο Παράσχο στον πάγκο του Πλατανιά.

80': Σουτ του Τόρες στην αγκαλιά του Χογκ
79': Ο Ο Μαχαμάτ στη θέση του Μιλούνοβιτς
76': Ο Ξύδας στη θέση του Καλτσά. Ντεμπούτο για τον 17χρονο Ξύδα.
72': Μεγάλη επέμβαση του Χογκ στο σουτ του Αγκιλέρα. Με τις άκρες των δαχτύλων του έδιωξε ο Χογκ.
70': Μεγάλη επέμβαση και ενστικτώδης του Ολιμπά στην κεφαλιά του Χουάνμα. Ο Ολιμπά σώζει τον Πλατανιά.
63': Ο Χουάνμα στη θέση του Ναβάρο
58' Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον Παράσχο ο Νέπιακ στη θέση του Ζαραδούκα που δεν μπορεί να συνεχίσει.
55': Ο Χογκ μπλοκάρει το φάουλ του Μιλούνοβιτς
Εκτέλεση κόρνερ από τον Γκαβιλάν περισσότερο με τον ώμο βρίσκει την μπάλα ο Ιτούα, δεύτερη κεφαλιά από τον Τόρες που νικά τον Χογκ.
47': Ανοίγει το σκορ ο Πλατανιάς με τον Τόρες!

47': Δεύτερη επέμβαση του Χογκ σε σουτ του Αγκιλέρα. Μπάινει δυνατά ο Πλατανιάς.
46': Με φάση αρχίζει το δεύτερο μέρος, η σέντρα από τον Αποστολόπουλο, διώχνει ο Χογκ πριν από τον Αγκιλέρα

Τέλος πρώτου μέρους.
45': Ωραία κάθετη πάσα του Λεοζίνιο προς τον Μανούσο το πλασέ του Μανούσου σταματά ο Ολιμπά. Καλή στιγμή για την Καλλονή.
31' Κιτρινίζεται ο Λεοζίνιο. Δύο λεπτά πριν είχε δεχθεί την κίτρινη κάρτα ο Ιτούα.
27': Ο Ναβάρο χάνει νέα μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή, στο τετ α τετ ο Ολιμπά βγήκε και καθάρισε δίκην λίμπερο
Η σέντρα από τον Μανούσο, ο Πετρόπουλος νίκησε τον προσωπικό του αντίπαλο στον αέρα, αλλά η μπάλα προσέκρουσε στο αριστερό δοκάρι του Ολιμπά και πέρασε άουτ.
26': Κεφαλιά του Πετρόπουλου στο δοκάρι!
Το ιατρικό τιμ ξανά στον αγωνιστικό χώρο. Ο Γκαβιλάν κάνει προθέρμανση και πιθανότατα θα αποτελέσει την πρώτη αλλαγή του Παράσχου
Ξανά στο έδαφος ο Κάσιο....
Επιστρέφει ο Κάσιο στο ματς.
Έχει χτυπήσει τον Κάσιο πάνω στη φάση. Στο πρόσωπο έχει δεχθεί κλωτσιά ο Κάσιο, προς τιμήν του ο Λεοζίνιο σταμάτησε μόνος του την αντεπίθεση της Καλλονής. Πολύ ωραία κίνηση fair play
21': Κιτρινίζεται ο Καλτσάς.
8': Η Καλλονή σκοράρει με τον Μανούσο το γκολ βέβαια δεν μετράει. Ο Μανούσος κιτρινίζεται καθώς έχει χρησιμοποιήσει και τα δύο χέρια για να σκοράρει!
8': Ο Τσαμπούρη πιάνει το μακρινό σουτ από διαγώνια θέση, ο Ολιμπά προλαβαίνει και διώχνει.
6': Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά το σουτ του Κάσιο περνάει άουτ.