Λιθουανία - Ελλάδα: Μεγάλη νίκη για την Ελλάδα με 0- 1

Τελευταίο σφύριγμα στο ματς! Λιθουανία - Ελλάδα 0- 1!
Σπουδαία νίκη για την Εθνική μας ομάδα κόντρα στη Λιθουανία με το γκολ του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου στο 20'.
Πλέον η Εθνική μας "κλειδώνει" τη δεύτερη θέση και τα μπαράζ και ελπίζει σε στραβοπάτημα της Βοσνίας για να πάρει εκείνη την πρώτη θέση.

Με 1- 0 προηγείται η Εθνική μας κόντρα στη Λιθουανία στο 20ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου με γκολ του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου

Εκπληκτική σέντρα του Χολέβα από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε πάνω από τον Ζούμπας και ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος με καρφωτή κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την Ελλάδα.

Η κρίσιμη αναμέτρηση της Εθνικής μας ομάδας με αντίπαλο τη Λιθουανία LIVE από το Βίλνιους
Παρακολουθείστε ζωντανά την εξέλιξη της κρίσιμης αναμέτρησης της Εθνικής μας ομάδας με αντίπαλο τη Λιθουανία για την 6η αγωνιστική των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου Οι συνθέσεις των δύο ομάδων...
Για την Ελλάδα ο Φερνάντο Σάντος ξεκινάει τους: Καρνέζη, Τοροσίδη, Χολέβα, Παπασταθόπουλο, Μανωλά, Μανιάτη, Κατσουράνη, Καραγκούνη, Χριστοδουλόπουλο, Σαμαρά και Γκέκα

Στον πάγκο για την Εθνική μας: Σηφάκης, Φορτούνης, Κονέ, Μήτρογλου, Νίνης, Ταχτσίδης, Τζαβέλλας, Τζιόλης, Βύντρα, Σαλπιγγίδης.  Για τη Λιθουανία: Ζούμπας, Κιάνσκας, Μικούτσκις, Τσεσνάουσκις, Ματουλεβίτσιους, Καλόνας, Μικολούνας, Ιβασκεβίτσιους, Πάνκα, Μπορόβσκις και Στανκεβίτσιους.

Ο καιρός στο Βίλνιους είναι τρελός καθώς το μεσημέρι έβρεχε καταρρακτωδώς, στη συνέχεια βγήκε ήλιος, πριν από λίγο οι ουρανοί άνοιξαν και πάλι και τώρα σταμάτησε ξανά.

Οι ποδοσφαιριστές της Εθνικής μας βγήκαν για ζέσταμα και αποθεώθηκαν από τους λιγοστούς αλλά θερμούς οπαδούς της ομάδας.

Στο ματς που βρίσκεται σε εξέλιξη η Βοσνία κάνει επίδειξη δύναμης εκτός έδρας κόντρα στη Λετονία και προηγείται με 5-0 λίγο πριν από το τέλος.

Περίπου στο 10': Λιχτενστάιν - Σλοβακία 0-0

Σε 4-3-3 η διάταξη της Εθνικής μας ομάδας.
1' Ξεκίνησε το ματς με την Ελλάδα να έχει την πρώτη κατοχή
2' Απειλή για την Εθνική μας από τα δεξιά με τη σέντρα Μπορόφσκι με τον Καρνέζη τελικά να μπλοκάρει την μπάλα.
Γεμίζει σιγά σιγά το γήπεδο καθώς ο κόσμος συνεχίζει να έρχεται.
Με έντεκα παίκτες πίσω από τη σέντρα αμύνονται οι Λιθουανοί
9' Μπλοκάρει και πάλι ο Ορέστης Καρνέζης μετά από τη σέντρα του Μπορόφσκι από τα δεξιά.

10' Φάουλ που κερδίζει η Εθνική με τον Λάζαρο, μεταξύ κέντρου και μεγάλης περιοχής.