Ολυμπιακός – ΑΕΚ: 0-1 στο 7′ ο Γκατσίνοβιτς

ΗΑΕΚ αντιμετωπίζει στο Καραϊσκάκη τον Ολυμπιακό για την 5η αγωνιστική των πλέι οφ της Stoiximan Super League έχοντας ως στόχο τη νίκη για να παραμείνει, μαζί με τον Παναθηναϊκό ή μόνη, στην κορυφή της βαθμολογίας και ξεκίνησε καλά αφού από το 7ο λεπτό είναι μπροστά με 1-0 χάρη στο γκολ του Γκατσίνοβιτς.

Πριν τη διακοπή λόγω Πάσχα οι κιτρινόμαυροι πήγαν στο Φάληρο και σφράγισαν την πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου Ελλάδας και τώρα, στην επανέναρξη, είναι ξανά στο Φάληρο αλλά για ντέρμπι πρωταθλήματος αυτή τη φορά. Ντέρμπι που άρχισε καλά για την ομάδα του Ματίας Αλμέιδα που δεν άργησε να ανοίξει το σκορ.

Στο 7ο λεπτό ο Γκατσίνοβιτς συνεργάστηκε πολύ ωραία με τον Τσούμπερ και εκτέλεσε τον Πασχαλάκη για το 0-1, δίνοντας το προβάδισμα στην Ένωση.