Superleague: Ηρακλής - ΑΕΛ 1 - 1, τελικό

Φινάλε στο ματς, τελικό αποτέλεσμα 1-1

90' Τρία λεπτά καθυστερήσεων

89ο λεπτό:

Μέσα ο Κυνηγόπουλος, εκτός ο Γροντής

Ο Λεοζίνιο βγάζει τον Πασά μόνο με τον Θεοδωρόπουλο και αυτός στέλνει τη μπάλα άουτ, αν και τελείως μόνος στο μεταξύ τους τετ α τετ!

Νέα απίστευτη ευκαιρία για τον Ηραλή στο 87'!

84' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Μέσα ο Φατιόν, έξω ο Αναστασόπουλος

78': Καλή στιγμή για την ΑΕΛ, όταν σε αντεπίθεση ο Ρέντζας έπιασε σουτ στην κίνηση λίγο έξω από την περιοχή, με τη μπάλα να φεύγει άουτ

Κακή έξοδος από τον Θεοδωρόπουλο σε σέντρα του Λεοζίνιο, η μπάλα φτάνει στον Στάμου που από από τα 2 μέτρα αστοχεί!

71': Απίστευτη ευκαιρία για τον Ηρακλή

Ο Κούρος έσφιξε τα δόντια και έπαιξε ως το 69' όμως δεν μπορεί να συνεχίσει άλλο. Στη θέση του ο Καραγκούνης

Σουτ του Ναζλίδη μέσα στην περιοχή, η μπάλα άουτ

64': Σουτ του Περόνε από καλή θέση μέσα από την περιοχή, πολλά μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα

60' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Εκτός ο Μοντέιρο, μέσα ο Περόνε που θα αγωνιστεί με πρόβλημα τραυματισμού. Τελικά παίζει ο Αργεντινός που αρχικά ήταν να μην αγωνιστεί

59': Σουτ του Λεοζίνιο, ο Θεοδωρόπουλος αποκρούει και στην επαναφορά ο Πασάς σουτάρει ξανά αλλά είναι οφσάιντ

57' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Τσάκο, μέσα ο Αβραάμ

Σωστή η απόφαση του διαιτητή Θάνου

51': Κίτρινη στον Γροντή για θέατρο. Προσπάθησε να κερδίσει πέναλτι

46': Ο Γκαχιέγο αντί του Ικάουνιεκς για τη Λάρισα

Αρχισε το β' μέρος

Ημίχρονο στο ματς, με το σκορ στο 1-1, σκόρερ και των δύο τερμάτων ο Ρέντζας που στο 10 έκανε το 0-1 για την ΑΕΛ, ενώ στο 42' ισοφάρισε, άθελα του, σε 1-1 για τον γηραιο

Ο Ηρακλής πολιόρκησε την εστία των Θεσσαλών στα τελευταία λεπτά, καθώς οι τελευταίοι έχουν επηρεαστεί ξεκάθαρα μετά την αναπάντεχη εξέλιξη και τον τρόπο που ήρθε η ισοφάριση

Υστερα από μπαλιά στην πλάτη της άμυνας των Θεσσαλών, ο Ρέντζας προσπάθησε να απομακρύνει με μια άτσαλο τρόπο. Αποτέλεσμα είναι η μπάλα. . . συστημένη να καταλήξει στα δίχτυα της ομάδας του!

43': Απίστευτο αυτογκολ υπερ του Ηρακλή! 1-1 το σκορ με. . . σκόρερ τον Ρέντζα που στο 10' είχε σκοράρει για την ΑΕΛ!

41′: Εκτέλεση φάουλ από τον Ναζλίδη μπλοκάρει εύκολα ο Χουάντερσον

40′: Κίτρινη κάρτα στον Στάμου για διαμαρτυρία

37 λεπτά στο ματς, παραμένει το 0-1 για την ΑΕΛ, χάρη στο εξαιρετικό γκολ του Ρέντζα από το 10ο λεπτό

Ο Κούρος έκανε κάτι σαν σέντρα - σουτ από τα δεξιά, το οποίο αιφνιδίασε τον Θεοδωρόπουλο που απομάκρυνε με υπερένταση σε κόρνερ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι!

33': Κοντά στο 1-1 ο Ηρακλής!

28 λεπτά στο ματς

Μετά την «ψυχρολουσία» οι γηπεδούχοι προσπαθούν να ισορροπήσουν

23' Ευκαιρία για τον Γηραιό! O Πασάw να σουτάρει πάνω στον Θεοδωρόπουλο

16': Κακή έξοδος από τον Θεοδωρόπουλο, χρειάστηκε τρεις προσπάθειες προκειμένου να μπλοκάρει

12′: Σκληρό μαρκάρισμα στον Πασά και κίτρινη κάρτα στον Φάρκας

Το γκολ σημειώθηκε μετά από εξαιρετικό σουτ από πλάγια θέση μέσα από την περιοχή έχοντας νικήσει τον Σαραμαντά που υστέρησε στο μαρκάρισμα. Μάλιστα μπέρδεψε και τον τερματοφύλακα Χουάντερσον ο σκόρερ των «βυσσινί»!

Ανοίγει το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό

Σκόρερ ο Ρέντζας

9': Γκοοοοοοοοοοοοοολ για την Λάρισα

Να σημειώσουμε οτι πριν την έναρξη του αγώνα αποφασίστηκε να μείνει στον πάγκο ο Περόνε λόγω αδιαθεσίας. Τη θέση του Περόνε πήρε ο Πασάς

Πάντως μέχρι στιγμής οι φιλοξενούμενοι εξουδετερώνουν την πίεση που ασκεί ο Ηρακλής

Συνεχόμενα κόρνερ για τον Ηρακλή στο ξεκίνημα. Οι γηπεδούχοι προσπαθούν να πάρουν την κατοχή

Από τον Ηρακλή λείπει μόνο ο Ζιαμπάρης, ενώ από την ΑΕΛ μόνο ο Ντοντό

Σέντρα στο ματς

Μετά από 16 ματς, ο Ηρακλής είναι τελευταίος με 8 βαθμούς, ενώ η Λάρισα έχει 15 και είναι 13η επίσης σε 16 αγώνες

Οι δύο ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο

Διατητής: Θάνος (Γρεβενά)

Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερία), Τάτσης (Ηπείρος)

4ος: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτία)

Ελάχιστος ο κόσμος που βρίσκεται στο Καυτανζόγλειο λίγο πριν τη σέντρα

ΛΑΡΙΣΑ (Σάκης Τσιώλης): Θεοδωρόπουλος, Μονιάκης, Τικίτο, Φάρκας, Ρέντζας, Μασαλέσα, Αναστασόπουλος, Ναζλίδης, Ικάουνιεξ, Τσακοπίνο, Ντέλετιτς

Στον πάγκο είναι οι: Ξενοδόχοβ, Αβραάμ, Γκόλιας, Κάπος, Οουσού-Ανσά, Φατιόν, Γκαλιέχο

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Χουάντερσον, Στάμου, Τζανετόπουλος, Σαραμαντάς, Κούρος, Δώνης, Γροντής, Ιντζόγλου, Μοντέιρο, Λεοζίνιο, Περόνε

Στον πάγκο είναι οι: Γιαννίκογλου, Ρούσσος, Πασάς, Αγγελόπουλος, Καραγκούνης, Ηλιάδης, Κυνηγόπουλος

Καλησπέρα μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του πολύ κρίσιμου ματς της 18ης αγωνιστικής.