Super League: Πανιώνιος - Παναιτωλικός 2 - 0, τελικό

Τέλος του αγώνα με τον Πανιώνιο να επικρατεί με άνεση του Παναιτωλικού με 2-0

Μεγάλη ευκαιρία του Παναιτωλικού στο 93' με τον Γιαννιώτη να διώχνει πολύ ωραία το σουτ του Μαρκόφσκι

Ο Γεσίλ παίρνει τη θέση του Μασούντ

Τρια τα λεπτά των καθυστερήσενω

89' Κίτρινη στον Μύγα

78' Ο Ταπόκο παίρνει τη θέση του Μασούρα

75' Κίτρινη στον Ρόσα

71' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο να κάνει το 3-0 με τον Σιώπη να κάνει το πλασέ και τον Κυριακίδη με την βοήθεια του Μύγα να του λένε όχι

70' Ο Ρόσα παίρνει τη θέση του Πάουλο

66' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο με τον Σιώπη με σουτ να στέλνει τη μπάλα άουτ

63' Ο Σαββίδης παίρνει τη θέση του Καθάριου

61' Οι Κλέσιο και Λόπες παίρνουν τις θέσεις των Μουνιός και Χαντάκια αντίστοιχα

Ο Καθάριος είναι ο παίκτης που σκοράρει όταν μετά το γυριστό του Γκιοτά ο Καθάριος με σουτ έκανε το 2-0

54' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ ο Πανιώνιος κάνει το 2-0

50' Κεφαλιά του Μουνιός με τον Γιαννιώτη να μπλοκάρει με άνεση

46' Έναρξη του δευτέρου μέρους

Τέλος του πρώτου μέρους με τον Πανιώνιο να προηγείται του Παναιτωλικού με 1-0

44' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο με τον Ρισβάνη να κάνει το σουτ και να αστοχεί

Ακόμα ένα κόρνερ για τον Πανιώνιο

41' Σωστή η απόφαση για οφσάιντ στον Μπεν παρά τις διαμαρτυρίες των γηπεδούχων

31' Κίτρινη στον Μουνιός

32' Ωραία ενέργεια του Σιώπη που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, αλλά το σουτ που έκανε ήταν αδύναμο με τον Κυριακίδη να μπλοκάρει με άνεση

29' Νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Ρισβάνη να πασάρει με κεφαλιά στον Βλάχο και αυτός με νέα κεφαλιά να στέλνει τη μπάλα άουτ

25' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Ρισβάνης κάνει το 1-0 για τον Πανιώνιο

15' Ο Γκιοτά κόβει την κεφαλιά του Μάκου

7' Κακό σουτ από τον Μασούρα με τον νεαρό επιθετικό του Πανιωνίου να χάνει ευκαιρία

4' Πρώτη καλή στγιμή στο ματς με τον Μάκο να κάνει κεφαλιά και να στέλνει τη μπάλα άουτ

1' Έναρξη του αγώνα

Οι παίκτες των δύο ομάδων έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο και όλα είναι έτοιμα να αρχίσει ο αγώνας

Ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος είναι ο διαιτητής της αναμέτρησης, με βοηθούς του τους: Δημήτρη Ζησιμόπουλο, Δημήτρη Γαβέρα

Οι σνθέσεις του αγώνα

Πανιώνιος (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Τασουλής, Βλάχος, Ρισβάνης, Ζερόμ Γκιοάτα, Σιώπης, Κόρμπος, Μασούρας, Καθάριος, Μασούντ και Μπεν

Παναιτωλικός (Γιάννης Νταλακούρας): Κυριακίδης, Μύγας, Κούσας, Χαντακιας, Τσοκάνης, Μάκος, Κουτρομάνος, Πάουλο, Ρότσα, Μουνιός και Μαρκόφσκι.

Και στον σημερινό αγώνα, όπως και σε αυτό κόντρα στην ΑΕΚ στο Αγρίνιο, στο πάγκο του Παναιτωλικού θα κάτσει ο Γιάννης Νταλακούρας και ο Μάκης Χάβος θα αναλάβει από το επόμενο

Στον βαθμολογικό πίνακα ο Πανιώνιος βρίσκεται στην 4η θέση με 28 βαθμούς, ενώ ο Παναιτωλικός στην 11η με

Οι... κυανέρυθροι μετά την ήττα στους Ζωσιμάδες από τον ΠΑΣ θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες και να μείνουν ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα. Από την άλλη και τα... καναρίνια θέλουν να πάρουν ένα καλό αποτέλεσμα και μετά τη νίκη και επί της ΑΕΚ να αρχίσουν να κάνουν όνειρα ακόμα και για πλέι οφ

Ένα από τα πιο σημαντικά παιχνίδια της 17ης αγωνιστικής διεξάγεται στη Νέα Σμύρνη. Εκεί ο Πανιώνιος υποδέχεται τον Παναιτωλικό .