Κίτρινη στον Μπαλάφα.

82'
ΑΛΛΑΓΗ για τον Ηρακλή. Ο Λουκίνας αντί του Λεοζίνιο.

81'
Ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ψηλοκρεμαστό πλασέ του Μοντέιρο, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Καντιμοίρης. Η μπάλα για λίγο φαίνεται να βρίσκει και το οριζόντιο.

80'
Σε μια λεπτή κλωστή κρέμεται το ματς. Πάνω κάτω η μπάλα στο Καυτανζόγλειο.

77'
Πολύ καλύτερη μετά το 1-1 η Βέροια.

72'
Νέα ευκαιρία για τη Βέροια. Κόρνερ του Σαρπόνγκ, στραβοκλωτσιά του Περόνε, παράλληλα με την εστία πέρασε η μπάλα.

71'
ΑΛΛΑΓΗ για τον Ηρακλή. Ο Καραγκούνης αντί του Ρούσσου.

71'
ΑΛΛΑΓΗ για τη Βέροια. Ο Κάλβο αντί του Τομάς.

71'
Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια. Φοβερή προσπάθεια του Σαρπόνγκ, σουτ μέσα από την περιοχή, δύσκολα σε κόρνερ ο Χουάντερσον.

66'
Κεφαλιά του Δώνη, πάνω από το δοκάρι η μπάλα.

65'
Σουτ του Λινάδου έξω από την περιοχή, έπεσε και μπλόκαρε ο Χουάντερσον.

59'
ΓΚΟΛ 1-1 για τη Βέροια (Λινάρδος)!
Ισοφαρίζει η Βέροια. Ο Ρούσσος νίκησε στον αέρα τον Καπετάνο, αλλά ο Λινάρδος που πήρε το ριμπάουντ έκανε το δυνατό σουτ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα μέσα από την περιοχή.

57'
Προσπαθεί να συνέλθει η Βέροια μετά το γκολ που έχει δεχτεί.

51'
ΓΚΟΛ 1-0 για τον Ηρακλή (Στάμου)!
Ο Μοντέιρο εκτέλεσε φάουλ από αριστερά, η μπάλα δεν είναι βέβαιο εάν έχει περάσει τη γραμμή, Καπετάνος και Καλί δεν κατάφεραν να απομακρύνουν, ο Γάλλος αμυντικός σηκώθηκε για κεφαλιά με τον Δώνη, αυτή έφτασε στον Στάμου, ο οποίος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

46'
ΑΛΛΑΓΗ για τη Βέροια. Ο Άρσε αντί του Μπελαΐντ.

46'
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

45' Ημίχρονο στο Καυτανζόγλειο. Στο 0-0 Ηρακλής και Βέροια.

44' Καλύτερος παίκτης στο ματς ως τώρα ο Σαρπόνγκ. Καλή τεχνική, ταχύτητα, μπελάς για τον Ηρακλή.

41' Ο Σαρπόνγκ έφυγε εξαιρετικά στην αντεπίθεση, τον γκρέμισε ο Ρούσσος και δέχτηκε κίτρινη κάρτα.

40'
Ο Βασιλαντωνόπουλος έδιωξε την τελευταία στιγμή σε κόρνερ, χάνεται ευκαιρία για τον Ηρακλή να απειλήσει, μετά από γύρισμα του Περόνε προς τον Δώνη.

39'
Πολλά λάθη στα τελευταία λεπτά, εκατέρωθεν.

34'
Ο ρυθμός του αγώνα έχει πέσει, αλλά υπάρχουν δυνατές μονομαχίες.

31'
Η Βέροια έχει την κατοχή της μπάλας και επιδιώκει να βρει διαδρόμους προς την εστία του Ηρακλή.
15:30
28'
Σουτ του Λινάρδου μέσα από την περιοχή, δεν ήταν δυνατό και ο Χουάντερσον μπλόκαρε.

23'
Ο Σαρπόνγκ έκανε σέντρα σουτ από αριστερά, ο Καπετάνος δεν πρόλαβε να μπει στην πορεία της μπάλας.

20'
Ο Λεοζίνιο έφυγε πίσω από τη σέντρα, πήρε μέτρα, έκανε το σουτ λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε πάνω από το δοκάρι.

19'
Νέα καλή στιγμή για τη Βέροια. Ο Σαρπόνγκ έκανε το σουτ μακριά έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε λίγο εκτός εστίας.

16'
Απειλεί η Βέροια. Σέντρα του Μπελαΐντ από δεξιά, ο Σαρπόνγκ έκανε το πλασέ στην κίνηση μέσα από την περιοχή στο δεύτερο δοκάρι, πάνω από το δοκάρι η μπάλα.

11'
Πάνω που λέγαμε ότι δεν υπήρξε καλή στιγμή στο ματς, ο Ηρακλής χάνει σπουδαία ευκαιρία. Από λάθος του Καλί, ο Πασάς τροφοδότησε τον Περόνε, αυτός σούταρε μέσα από την περιοχή, έπεσε και έδιωξε με το ένα χέρι σε κόρνερ ο Καντιμοίρης. Ο Μοντέιρο δεν πρόλαβε να πάρει το ριμπάουντ.
10'
Μοιρασμένο παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο. Δεν έχει υπάρξει σημαντική φάση.

Για τον Ηρακλή ντεμπούτο κάνει ο δανεικός από τον Παναθηναϊκό, Χρήστος Δώνης.

Ντεμπούτο κάνει για τη Βέροια ο 29χρονος επιτελικός μέσος από τον Τυνησία, Τιχανί Μπελαΐντ.

2'
Σουτ του Μοντέιρο έξω από την περιοχή, έπεσε και μπλόκαρε ο Καντιμοίρης.

1'Σέντρα στην αναμέτρηση.

Όπως συνηθίζεται εφέτος στο Καυτανζόγλειο, έτσι και τώρα ο κόσμος που βρίσκεται στο στάδιο είναι ελάχιστος.

Η Βέροια είναι στην 14η θέση της Super League με 15 βαθμούς. Ο Ηρακλής, που έχει παιχνίδι λιγότερο, είναι τελευταίος (16ος) με 7 πόντους.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σ. Παντελίδης): Χουάντερσον, Ρούσσος, Στάμου, Τζανετόπουλος, Σαραμαντάς, Δώνης, Αγγελόπουλος. Μοντέιρο, Λεοζίνιο, Πασάς, Περόνε.

ΒΕΡΟΙΑ (Θ. Γράφας): Καντιμοίρης, Μαλόν, Ασίγκμπα, Καλί, Βασιλαντωνόπουλος, Μπαλάφας, Τομάς, Μπελαΐντ, Λινάρδος, Σαρπόνγκ, Καπετάνος.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σπυρίδων Σελίμος
ΒΟΗΘΟΙ: Στυλιανός Τσολάκης, Εμμανουήλ Καλφάκης
4ος: Αγησίλαος Μπουρμασόπουλος

Για τον Ηρακλή ο σημερινός αγώνας με τη Βέροια (15:00) μοιάζει με τελικό. Ο «Γηραιός» είναι τελευταίος, με ένας ματς λιγότερο από τη σημερινή αντίπαλό του και πέντε βαθμούς λιγότερους. «Καίγεται» για τη νίκη προκειμένου να μην χάσει νωρίς το... τραίνο της παραμονής.

Ο Περόνε εξέτισε ποινή δύο αγωνιστικών, ενώ ο νεοφερμένος, Χρήστος Δώνης ετοιμάζεται να κάνει ντεμπούτο –πιθανότατα- περνώντας ως αλλαγή.

Αναλυτικά η αποστολή που επιλέχθηκε εκ μέρους του Σάββα Παντελίδη: Αγγελόπουλος, Γιαννίκογλου, Γροντής, Ηλιάδης, Ιντζόγλου, Καραγκούνης, Κούρος, Λουκίνας, Πασάς, Ρούσσος, Σαραμαντάς, Στάμου, Τζανετόπουλος, Χουάντερσον, Μοντέιρο, Λεοζίνιο, Περόνε, Δώνης.

Στη Βέροια για ντεμπούτο ετοιμάζονται οι Στόιτσεφ (μεσοεπιθετικός), Μπελαΐντ (σέντερ φορ) και Σουλέ (μέσος) οι οποίοι αποκτήθηκαν πρόσφατα. Οι Μακεδόνες πορεύονται δίχως διπλό σε επτά ματς έχοντας αποσπάσει μόλις δύο ισοπαλίες για να ηττηθούν σε δύο περιπτώσεις.

Αναλυτικά η αποστολή της Βέροιας: Καντιμοίρης, Λόπεθ, Μαλόν, Ασίγκμπα, Βασιλαντωνόπουλος, Μελίσσης, Καλί, Μπαλάφας, Άρτσε, Τόμας Γκονθάλεθ, Σουλέ, Λινάρδος, Μίλιεβιτς, Μπελαΐντ, Κάλβο, Στόιτσεφ, Σαρπόνγκ και Καπετάνος.