Τελικό: Πλατανιάς - Παναθηναϊκός 2 - 3

Τέλος του αγώνα. Νίκη για τον Παναθηναϊκό με 3-2 επί του Πλατανιά.

70' Γκολ 2-3 Σουτ του Καρέλη, η μπάλα αλλάζει πορεί στο πόδι του Μπανανά, ο Ολιμπά αποκρούει ασταθώς ο Πέτριτς κερδίζει τη μπάλα και σε κενή εστία ο Ζέκα σκοράρει.

52' Γκολ 2-2 Κόρνερ του Νάνο με πάσα στην περιοχή ο Ντίνας με απευθείας πλασέ σκοράρει.

50' Γκολ 2-1 Αντεπίθεση για τον Πλατανιά με τον Τόρες να σκοράρει μετά από σέντρα του Μενδρινού και τακουνάκι του Νέπλιακ.

14' Γκολ 1-1 Ο Κουλιμπαλί σκοράρει με πλασέ κάτω από τα πόδια του Κοτσόλη μετά από σέντρα του Τόρες.

10' Γκολ 0-1 Ο Δώνης κλέβει από τον Νέπλιακ και σεντράρει στην πλ΄τη της άμυνας με τον Καρέλη να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με προβολή.

Λεπτό προς λεπτό η αναμέτρηση στο Δημοτικό Περιβολίων για την 4η αγωνιστική της Super League.

Στα Χανιά ο Παναθηναϊκός έχει κάκιστη παράδοση. Στις τρεις αναμετρήσεις του με τον Πλατανιά μετράει δύο ήττες και μία ισοπαλία. Μία από τις δύο ήττες αφορούσε το Κύπελλο και σήμανε ταυτόχρονα τον αποκλεισμό του Τριφυλλιού.

Η ενδεκάδα του Πλατανιά: Ολιμπά, Κουλιμπαλί, Μπανανά, Ιτούα, Νέπλιακ, Μαχάματ, Αγκιλέρα, Μενδρινός, Τσουράκης, Τζιλβάν, Τόρες.

Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Κοτσόλης, Τριανταφυλλόπουλος, Νάνο, Κουτρουμπής, Σίλντενφελντ, Δώνης, Πράνιτς, Ζέκα, Ντίνας, Καρέλης, Πέτριτς.

Στον πάγκο του Παναθηναϊκού θα καθίσουν οι Στιλ, Μπαϊράμι, Ατζαγκούν, Μέντες, Χουχούμης, Μπούρμπος, Κλωναρίδης.

Στον πάγκο του Πλατανιά θα καθίσουν οι Κοκκαλάς, Ναζλίδης, Μιλούνοβιτς, Τετέ, Γουνδουλάκης, Δημήτρης, Αποστολόπουλος.

Ο Παναθηναϊκός παίζει κλασικό 4-4-2 χωρίς ρόμβο με Δώνη, Πράνιτς αμυντικά χαφ, τον Ζεκα δεξιά και τον Ντίνα αριστερά.