Καλλονή - Εργοτέλης 1 - 0 και Πανθρακικός - ΠΑΣ Γιάννινα 0 -1

Με δύο αγώνες ανοίγει το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Παρακολουθήστε την εξέλιξη των αγώνων, Καλλονή - Εργοτέλης (1-0) και Πανθρακικός - ΠΑΣ Γιάννινα (0-1).
Η 11άδα της Καλλονής αποτελείται από τους: Χογκ, Βαλιό, Αναστασιάδη, Αντέτζο, Ναβάρο, Γιορέντε, Κεϊτά, Λεοζίνιο, Καλτσά, Μανούσο και Χουάνμα.

Η 11άδα του Εργοτέλη αποτελείται από τους: Τσέρνι, Χαντί, Μεγί, Φιντέλεφ, Πίτσο, Κοζορώνη, Τζανακάκη, Γιουσούφ, Χαλκιαδάκη, Άλαν Ντα Σίλβα και Καζναφέρη

Οι συνθέσεις στο Πανθρακικός-ΠΑΣ:

Πανθρακικός: Φερνάντες, Παπαγεωργίου, Πέρεζ, Μεχία, Ντιγκινί, Σερφά, Εμπό, Μπαϊκαρα, Χρήστου, Ποτουρίδης, Ιγκόρ.

ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Ντάσιος, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Στρούνα, Λίλα, Τσουκαλάς, Γιάκος, Ακόστα, Κοροβέσης, Ίλιτς.

Σέντρα στο Καλλονή-Εργοτέλης.

Έχει αρχίσει το παιχνίδι και στην Κομοτηνή.

3' Σουτ του Καλτσά για την Καλλονή, η μπάλα μόλις άουτ.

2' Οριζόντιο δοκάρι για τον ΠΑΣ με σουτ του Τσουκαλά από το ύψος της περιοχής.

6' Νέα ευκαιρία για την Καλλονή με τον Χουάνμα να σουτάρει από πλάγια θέση, όμως η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

8' Σέντρα σουτ του Πέρεζ η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Βελλίδη.

13' Φάουλ του Λεοζίνιο, η μπάλα μόλις άουτ.

21' Σουτ του Χαλκιαδάκη χωρίς δύναμη από πλάγια θέση, μαζεύει την μπάλα ο Χογκ.

22' Ευκαιρία για τον Πανθρακικό με την κεφαλιά του Ιγκόρ να αποκρούεται από τον Βελλίδη.

30' Σουτ του Ναβάρο, ο Τσέρνι μπλοκάρει.

31' Σουτ του Μανούσου, η μπάλα άουτ. Πιέζει η Καλλονή.

33' Σουτ του Χουάνμα από κοντά, η μπάλα μόλις άουτ.

30' Κίτρινη κάρτα στον Ακόστα.

32' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ με σκόρερ τον Ακόστα, ο οποίο βρήκε δίχτυα με πλασέ από το ύψος του πέναλτι.

35' Κίτρινη κάρτα στον Σερφά.

38' Ευκαιρία για τον Πανθρακικό μετά από κεφαλιά του Σερφά και απόκρουση Βελλίδη.

43' ΓΚΟΛ για την Καλλονή.

Σκόρερ ο Καλτσάς με σουτάρα από τα 40 μέτρα.