Ολυμπιακοί Αγώνες: Το πρόγραμμα της 16ης ημέρας Σάββατο 7 Αυγούστου

Ολυμπιακοί Αγώνες: Το πρόγραμμα της 16ης ημέρας Σάββατο 7 Αυγούστου

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 16ης ΗΜΕΡΑΣ (07/08) ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΟΥ ΤΟΚΙΟ

ΣΑΒΒΑΤΟ 07/08

 

 

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Tokyo Aquatics Centre (13:30-15:15)

-Ομαδικό - Ελεύθερο πρόγραμμα

-Ομαδικό (απονομή μεταλλίων)

ΣΤΙΒΟΣ

Sapporo Odori Park (01:00-04:15)

-Μαραθώνιος γυναικών (τελικός)

* Η απονομή μεταλλίων θα λάβει χώρα στο Ολυμπιακό Στάδιο, στη διάρκεια της τελετής λήξης.

Olympic Stadium (13:00-16:20)

-50 χιλιόμετρα βάδην ανδρών (απονομή μεταλλίων)

-20 χιλιόμετρα βάδην γυναικών (απονομή μεταλλίων)

-4Χ100μ. γυναικών (απονομή μεταλλίων)

-4Χ100μ. ανδρών (απονομή μεταλλίων)

-Ύψος γυναικών (τελικός)

-10000μ. γυναικών (τελικός)

-Ακοντισμός ανδρών (τελικός)

-Ακοντισμός γυναικών (απονομή μεταλλίων)

-1500μ. ανδρών (τελικός)

-10000μ. γυναικών (απονομή μεταλλίων)

-1500μ. ανδρών (απονομή μεταλλίων)

-4Χ400μ. γυναικών (τελικός)

-Ακοντισμός ανδρών (απονομή μεταλλίων)

-4Χ400μ. ανδρών (τελικός)

-Ύψος γυναικών (απονομή μεταλλίων)

-4Χ400μ. γυναικών (απονομή μεταλλίων)

-4Χ400μ. ανδρών (απονομή μεταλλίων)

ΜΠΕΪΖΜΠΟΛ/ΣΟΦΤΜΠΟΛ

Yokohama Baseball Stadium (06:00-09:00)

-Αγώνας χάλκινου μεταλλίου μπέιζμπολ: Δομινικανή Δημοκρατία-Ν. Κορέα

Yokohama Baseball Stadium (13:00-16:30)

-Αγώνας χρυσού μεταλλίου μπέιζμπολ: ΗΠΑ-Ιαπωνία

-Απονομή μεταλλίων μπέιζμπολ

ΜΠΑΣΚΕΤ

Saitama Super Arena (05:30-07:30)

-Αγώνας χρυσού μεταλλίου ανδρών: Γαλλία-ΗΠΑ

Saitama Super Arena (10:00-12:00)

-Αγώνας χάλκινου μεταλλίου γυναικών

Saitama Super Arena (14:00-16:30)

-Αγώνας χάλκινου μεταλλίου ανδρών: Σλοβενία-Αυστραλία

-Απονομή μεταλλίων ανδρών

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ

Shiokaze Park (04:00-06:50)

-Αγώνας χάλκινου μεταλλίου ανδρών: Πλάβινς/Τοκς (Λετονία)-Σερίφ/Αχμέντ (Κατάρ)

-Αγώνας χρυσού μεταλλίου ανδρών: Μολ/Σόρουμ (Νορβηγία)-Κρασιλνίκοφ/Στογιανόφσκι (Ρωσία-ROC)

-Απονομή μεταλλίων ανδρών

ΠΥΓΜΑΧΙΑ

Kokugikan Arena (08:00-09:55)

-52κ. ανδρών (τελικός): Πααλάμ (Φιλιππίνες)-Γιαφάι (Μ. Βρετανία)

-51κ. γυναικών (τελικός): Τσακίρογλου (Τουρκία)-Κράστεβα (Βουλγαρία)

-52κ. ανδρών (απονομή μεταλλίων)

-75κ. ανδρών (τελικός): Χούζνιακ (Ουκρανία)-Σόουζα (Βραζιλία)

-51κ. γυναικών (απονομή μεταλλίων)

-69κ. γυναικών (τελικός): Σουρμενέλι (Τουρκία)-Γκου (Κίνα)

-75κ. ανδρών (απονομή μεταλλίων)

-69κ. γυναικών (απονομή μεταλλίων)

ΚΑΝΟΕ ΣΠΡΙΝΤ

Sea Forest Waterway (03:30-06:50)

-C2 γυναικών 500μ. (ημιτελικοί)

-C1 ανδρών 1000μ. (ημιτελικοί)

-K4 γυναικών 500μ. (ημιτελικοί)

-K4 ανδρών 500μ. (ημιτελικοί)

-C2 γυναικών 500μ. (τελικοί)

-C1 ανδρών 1000μ. (τελικοί)

-C2 γυναικών 500μ. (απονομή μεταλλίων)

-K4 γυναικών 500μ. (τελικός)

-C1 ανδρών 1000μ. (απονομή μεταλλίων)

-K4 ανδρών 500μ. (τελικός)

-K4 γυναικών 500μ. (απονομή μεταλλίων)

-K4 ανδρών 500μ. (απονομή μεταλλίων)

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ

Izu Velodrome (09:30-12:25)

-Σπριντ γυναικών (φάση «16»)

-Κέιριν ανδρών (1ος γύρος)

-Σπριντ γυναικών (φάση «16» - ρεπεσάζ)

-Κέιριν ανδρών (ρεπεσάζ)

-Σπριντ γυναικών (προημιτελικοί)

-Μάντισον ανδρών (τελικός)

-Μάντισον ανδρών (απονομή μεταλλίων)

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Tokyo Aquatics Centre (04:00-05:40)

-10μ. ανδρών (ημιτελικός)

Tokyo Aquatics Centre (09:00-10:25)

-10μ. ανδρών (τελικός)

-10μ. ανδρών (απονομή μεταλλίων)

ΙΠΠΑΣΙΑ

Equestrian Park (13:00-15:30)

-Ομαδικό υπερπήδησης εμποδίων (τελικός)

-Ομαδικό υπερπήδησης εμποδίων (απονομή μεταλλίων)

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

International Stadium Yokohama (14:30-17:30)

-Αγώνας χρυσού μεταλλίου ανδρών: Βραζιλία-Ισπανία

-Απονομή μεταλλίων ανδρών

ΓΚΟΛΦ

Kasumigaseki Country Club (01:30-10:30)

-Ατομικό γυναικών (Stroke Play - Γύρος 4)

-Απονομή μεταλλίων γυναικών

ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Yoyogi National Stadium (11:00-13:00)

-Αγώνας χάλκινου μεταλλίου ανδρών: Αίγυπτος-Ισπανία

Yoyogi National Stadium (15:00-17:30)

-Αγώνας χρυσού μεταλλίου ανδρών: Γαλλία-Δανία

-Απονομή μεταλλίων ανδρών

ΚΑΡΑΤΕ

Nippon Budokan (08:00-14:45)

+61κ. Kumite γυναικών (γύρος αποκλεισμού)

+75κ. Kumite ανδρών (γύρος αποκλεισμού)

+61κ. Kumite γυναικών (ημιτελικοί)

+75κ. Kumite ανδρών (ημιτελικοί)

+61κ. Kumite γυναικών (τελικός)

+75κ. Kumite ανδρών (τελικός)

+61κ. Kumite γυναικών (απονομή μεταλλίων)

+75κ. Kumite ανδρών (απονομή μεταλλίων)

ΜΟΝΤΕΡΝΟ ΠΕΝΤΑΘΛΟ

Tokyo Stadium (08:30-14:15)

-Κολύμβηση ανδρών

-Ξιφασκία ανδρών (γύρος μπόνους)

-Ιππασία ανδρών

-Laser Run ανδρών

-Απονομή μεταλλίων ανδρών

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Ariake Gymnastics Centre (04:00-06:40)

-Σύνθετο ομαδικό (προκριματικά)

Ariake Gymnastics Centre (09:20-12:00)

-Σύνθετο ατομικό (τελικός)

-Σύνθετο ατομικό (απονομή μεταλλίων)

ΒΟΛΕΪ

Ariake Arena (07:30-09:30)

-Αγώνας χάλκινου μεταλλίου ανδρών: Αργεντινή-Βραζιλία

Ariake Arena (15:15-17:45)

-Αγώνας χρυσού μεταλλίου ανδρών: Γαλλία-Ρωσία (ROC)

-Απονομή μεταλλίων ανδρών

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Tatsumi Water Polo Centre (03:30-06:20)

-Αγώνας κατάταξης γυναικών (θέσεις 7-8): Κίνα-Καναδάς

-Αγώνας κατάταξης γυναικών (θέσεις 5-6): Ολλανδία-Αυστραλία

Tatsumi Water Polo Centre (07:40-09:00)

-Αγώνας χάλκινου μεταλλίου γυναικών: Ουγγαρία-Ρωσία (ROC)

Tatsumi Water Polo Centre (10:30-12:20)

-Αγώνας χρυσού μεταλλίου γυναικών: Ισπανία-ΗΠΑ

-Απονομή μεταλλίων γυναικών

ΠΑΛΗ

Makuhari Messe Hall A (12:45-16:00)

-65κ. ελευθέρας ανδρών (ρεπεσάζ)

-50κ. ελευθέρας γυναικών (ρεπεσάζ)

-97κ. ελευθέρας ανδρών (ρεπεσάζ)

-65κ. ελευθέρας ανδρών (αγώνες χάλκινου μεταλλίου)

-65κ. ελευθέρας ανδρών (τελικός)

-97κ. ελευθέρας ανδρών (αγώνες χάλκινου μεταλλίου)

-97κ. ελευθέρας ανδρών (τελικός)

-65κ. ελευθέρας ανδρών (απονομή μεταλλίων)

-50κ. ελευθέρας γυναικών (αγώνες χάλκινου μεταλλίου)

-50κ. ελευθέρας γυναικών (τελικός)

-97κ. ελευθέρας ανδρών (απονομή μεταλλίων)

-50κ. ελευθέρας γυναικών (απονομή μεταλλίων)

ΑΠΕ ΜΠΕ