Οι διακοπές ρεύματος βράδυ Τετάρτης σε Κρήτη - Ρόδο

Μετά από συνεννόηση με το Διαχειριστή Συστήματος (ΔΕΣΜΗΕ) η ΔΕΗ θα πραγματοποιήσει – σήμερα 29.6.2011 – στο Διασυνδεδεμένο Σύστημα (ηπειρωτική χώρα) εκ περιτροπής και κατά περιοχή περικοπές, για το διάστημα από τις 19:30 έως και τις 22:30 και η  κάθε περικοπή θα έχει εκτιμώμενη μέγιστη διάρκεια μιάμιση ώρα ανά περιοχή.

Οι περικοπές στην Αττική θα πραγματοποιηθούν με βάση το συνημμένο Πρόγραμμα, ενώ για τις λοιπές περιοχές της χώρας τα Προγράμματα περικοπών θα ανακοινωθούν μέσα στο συντομότερο χρονικό διάστημα.

Τα Προγράμματα αναρτώνται στην ιστοσελίδα της ΔΕΗ (www.dei.gr) και στην εφαρμογή της εταιρείας για «έξυπνα κινητά».

Πρόγραμμα περικοπών σε Κρήτη και Ρόδο

ΚΡΗΤΗ:

Νομός Λασιθίου:

20:10 - 20:50 ΚΕΝΤΡΟ ΠΟΛΗΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ                                                         

20:50 - 21:30 ΞΗΡΟΚΑΜΠΟΣ, ΠΙΣΣΙΔΕΣ, ΚΑΤΣΙΚΙΑ, ΕΛΛΗΝΙΚΑ, ΣΧΟΙΣΜΑ ΕΛΟΥΝΤΑΣ, ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ                                                     

21:30 - 22:10 ΦΟΥΡΝΗ, ΚΑΣΤΕΛΛΙ, ΔΩΡΙΕΣ, ΚΑΡΥΔΙ, ΠΙΝΕΣ, ΕΛΟΥΝΤΑ, ΜΑΥΡΙΚΙΑΝΟ, ΤΣΙΦΛΙΚΙ, ΠΛΑΚΑ, ΒΡΟΥΧΑΣ ΛΟΥΜΑΣ, ΣΚΟΙΝΙΑΣ                                                         

Νομός Ρεθύμνου:

20:10 - 20:50 ΠΕΡΑΜΑ, ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ, ΛΑΤΖΙΜΑΣ, ΒΙΡΑΝ ΕΠΙΣΚΟΠΗ, ΣΤΑΥΡΩΜΕΝΟΣ, ΣΦΑΚΑΚΙ                                                   

20:50 - 21:30 ΣΠΗΛΙ, ΑΜΑΡΙ, ΑΓΙΑ ΓΑΛΗΝΗ,                                                      

21:30 - 22:10 ΠΛΑΚΙΑΣ, ΡΟΔΑΚΙΝΟ, ΣΕΛΛΙΑ, ΠΡΕΒΕΛΗ, ΤΡΙΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΑ, ΜΠΑΛΕ, ΑΡΜΕΝΟΙ, ΚΑΡΕ                                                    

Νομός Χανίων:   

20:10 - 20:50 ΛΥΓΙΔΕΣ - ΒΑΡΥΠΕΤΡΟ - ΜΥΛΩΝΙΑΝΑ - ΟΑΔΥΚ ΜΥΛΩΝΙΑΝΩΝ - ΛΙΜΝΟΥΠΟΛΗ -ΜΟΥΡΝΙΕΣ  ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΛΦΑ ΜΠΕΤΟΝ - ΦΙΝΟ ΜΠΕΤΟΝ-ΠΕΡΒΟΛΙΑ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΜΠΟΥΤΣΟΥΝΑΡΙΑ-ΑΓΡΟΚΗΠΙΟ - ΚΟΚ.ΠΥΡΓΟΣ - ΔΙΑΚΛΑΔΩΣΗ ΤΣΙΚΑΛΑΡΙΩΝ - ΠΛΑΤΑΝΙ -ΜΕΓΑΛΑ ΧΩΡΑΦΙΑ - ΚΑΛΑΜΙ - ΚΑΛΥΒΕΣ - ΑΛΜΥΡΙΔΑ - ΣΤΥΛΟΣ ΑΠΟΚΟΡΩΝΟΥ - ΕΤΑΝΑΠ - ΡΑΜΝΗ - ΣΑΜΩΝΑΣ - ΧΙΛΙΟΜΟΥΔΟΥ - ΚΑΡΡΕΣ - ΜΑΧΑΙΡΟΙ                                                         

20:50 - 21:30 ΚΑΤΩ ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑ ΑΠΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΝΙΚΑΚΗ ΕΩΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑ - ΠΑΝΩ ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΝΩ ΣΤΑΛΟΣ-ΚΑΛΟΥΔΙΑΝΑ - ΤΟΠΟΛΙΑ - ΈΛΟΣ - ΕΝΝΙΑ ΧΩΡΙΑ-                                                    

21:30 - 22:10 ΓΟΓΟΝΗ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΑΝΑΤΟΛΑΣ, ΠΑΝΑΓΟΥΛΗ-ΕΡΓ ΚΑΤΟΙΚΙΕΣ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ-ΔΕΞΑΜΕΝΗ-ΚΡΙΤΟΒΟΥΛΙΔΟΥ-ΜΑΛΛΙΝΟΥ-ΓΙΑΜΠΟΥΔΑΚΗ-ΞΑΝΘΟΘΔΙΔΟΥ-ΝΟΜΑΡΧΙΑ-8ΗΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ-ΠΕΡΟΧΗ ΠΑΛΑΙΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ-ΑΠΟ ΚΟΥΡΦΑΛΩΝΑ ΕΩΣ ΠΛΑΤΑΝΟ - ΓΡΑΜΒΟΥΣΑ - ΦΑΛΑΣΣΑΡΝΑ-ΠΑΛΑΙΑ ΡΟΥΜΑΤΑ - ΚΑΙ ΟΛΗ Η ΕΠΑΡΧΙΑ ΣΕΛΙΝΟΥ                                                 

Νομός Ηρακλείου:

20:10 - 20:50 ΘΕΡΙΣΣΟΣ ΜΑΣΤΑΜΠΑΣ, ΠΛΑΤΕΙΑ ΣΙΝΑΝΙ, Λ.ΙΩΝΙΑΣ, ΤΡΙΑ ΠΕΥΚΑ, ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΥΠΡΟΥ, ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ, ΑΤΣΑΛΕΝΙΟ, ΑΓ.ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ, ΑΝΑΤΟΛΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ, ΑΓ.ΠΝΕΥΜΑ, ΣΙΣΙ, ΚΑΜΙΝΙΑ-ΑΡΧ.ΜΑΚΑΡΙΟΥ ΑΓ.ΤΡΙΑΔΑ                                                  

20:50 - 21:30 ΚΑΠΑΡΙΑΝΑ, ΑΓΔΕΚΑ, ΓΚΑΓΚΑΛΕΣ, ΠΛΩΡΑ, ΛΕΝΤΑΣ, ΠΟΡΟΣ - ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΣ, ΔΥΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ, ΓΟΥΒΕΣ, Κ.ΓΟΥΒΕΣ, ΣΚΟΤΕΙΝΟ, ΒΟΡΙΤΣΙ, ΧΑΡΑΣΣΟ, ΚΑΛΟ ΧΩΡΙΟ, ΚΟΜΒΟΣ ΚΑΣΤΕΛΙΟΥ, ΚΑΤΣΑΜΠΑΣ-ΦΙΛΟΘΕΗ-ΑΓ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΕΡΓ.ΚΑΤΟΙΚΙΕΣ ΑΓ.ΙΩΑΝΝΗ-ΦΟΡΤΕΤΣΑ-Λ.ΚΝΩΣΣΟΥ.                                                        

21:30 - 22:10 ΒΟΡΕΙΟ ΚΑΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΒΙΠΕΗ, ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ, ΣΚΙΝΙΑΣ, ΓΑΡΥΠΑ, ΜΑΡΘΑ, ΒΙΑΝΝΟΣ, ΚΕΡΑΤΟΚΑΜΠΟΣ, ΕΜΠΑΡΟΣ, ΝΙΠΗΔΙΤΟΣΚΑΣΣΑΝΟΙ, ΠΑΝΑΓΙΑ, ΔΕΙΛΙΝΑ, ΑΝΑΛΗΨΗ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ, ΑΝΙΣΣΑΡΑΣ                                                        

Β. ΡΟΔΟΣ:                                                                               

Δήμος Ρόδου:     

19:30 - 20:10 "ΜΙΚΡΟ ΤΜΗΜΑ ΑΣΓΟΥΡΟΥ ΑΝΑΛΗΨΗ ΛΕΩΦΟΡΟΣ ΡΟΔΟΥ - ΛΙΝΔΟΥ - ΤΣΑΙΡΙ - ΑΣΓΟΥΡΟΥ, ΚΟΣΚΙΝΟΥ - ΜΙΚΡΟ ΤΜΗΜΑ ΦΑΛΗΡΑΚΙΟΥ - ΛΕΩΦΟΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ, ΤΜΗΜΑ ΠΟΛΗΣ (ΡΟΔΙΝΙ - ΚΑΡΑΚΟΝΕΡΟ), ΜΙΚΡΟ ΤΜΗΜΑ ΑΦΑΝΤΟΥ - ΚΑΛΥΘΙΕΣ (ΑΝΤΛΙΟΣΤΑΣΙΑ) - ΤΜΗΜΑ ΦΑΛΗΡΑΚΙΟΥ, ΤΜΗΜΑ ΑΦΑΝΤΟΥ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΨΙΝΘΟ,ΦΑΛΗΡΑΚΙ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ"                                                      

20:10 - 20:50 "ΤΜΗΜΑ ΠΟΛΗΣ (ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΜΕΧΡΙ ΟΔΟ Θ. ΣΟΦΟΥΛΗ), ΛΕΩΦΟΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ - ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ, ΤΜΗΜΑ ΠΟΛΗΣ ΜΕΤΑΞΥ ΟΔΩΝ ΆΝΝΗΣ ΜΑΡΙΑΣ & Θ. ΣΟΦΟΥΛΗ, ΠΟΛΗ - ΚΕΝΤΡΟ (Ο.Τ.Ε. - ΕΘΝΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ - ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ - SUPER MARKET ""ΠΑΠΠΟΥ"" - ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ""ΣΠΑΡΤΑΛΗΣ""), ΑΝΑΛΗΨΗ, ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΜΗΜΑ ΑΦΑΝΤΟΥ - ΤΜΗΜΑ ΦΑΛΗΡΑΚΙΟΥ, ΜΙΧ. ΠΕΤΡΙΔΗ, ΙΑΛΥΣΟΣ (ΧΩΡΙΟ) - ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΙΑΛΥΣΟΥ (ΦΕΡΕΝΙΚΗΣ)"                                              

20:50 - 21:30 "ΚΟΛΥΜΠΙΑ, ΛΙΜΕΝΙΚΟ ΤΑΜΕΙΟ Δ. ΡΟΔΙΩΝ - Ν.Ο.Ρ. - ΚΑΖΙΝΟ ""ΡΟΔΩΝ"" -  ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ""ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ"" ΕΩΣ Υ/Σ ΖΕΥΞΕΩΣ ΙΙ, ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΑΛΙΑΣ ΠΟΛΗΣ (ΟΔΟΣ ΣΩΚΡΑΤΟΥΣ), ΘΕΟΛΟΓΟΣ - ΔΑΜΑΤΡΙΑ - ΜΑΡΙΤΣΑ - ΠΑΣΤΙΔΑ (ΜΕΓΑΛΟ ΤΜΗΜΑ) - ΚΑΛΑΜΩΝΑ - ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΜΕΧΡΙ ΨΙΝΘΟ, ΙΞΙΑ ΜΕΧΡΙ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ""MIRAMARE"" - ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΙΑΛΥΣΟΥ"                                                      

21:30 - 22:10 "ΛΙΝΔΟΣ - ΧΑΡΑΚΙ, ΚΙΟΤΑΡΙ - ΑΣΚΛΗΠΙΕΙΟ, ΤΜΗΜΑ ΙΑΛΥΣΟΥ ΠΡΟΣ ΦΙΛΕΡΗΜΟ - ΜΙΚΡΟ ΤΜΗΜΑ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ (ΑΠΟ ΛΥΚΕΙΟ ΙΑΛΥΣΟΥ ΕΩΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗ), ΚΙΟΤΑΡΙ - ΑΣΚΛΗΠΙΕΙΟ, ΤΜΗΜΑ ΠΟΛΗΣ (ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΜΕΧΡΙ ΟΔΟ Θ. ΣΟΦΟΥΛΗ),ΜΑΛΩΝΑ - ΜΑΣΣΑΡΙ - ΚΑΛΑΘΟΣ - ΠΥΛΩΝΑ - ΛΑΡΔΟΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΠΕΥΚΟΙ"

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΡΘΡΑ ΑΠΟ Κοινωνία

Star.gr
Σχολιάστε το άρθρο: