Europa League, Χιμπέρνιαν – Αστέρας Τρίπολης 3-2. Σοκ στο τέλος

Ο Αστέρας Τρίπολης "αυτοκτόνησε" στο τέλος στη Σκωτία, αφού κατάφερε να χάσει με 3-2 από τη Χιμπέρνιαν στα προκριματικά του Europa League, παρότι ήταν μπροστά στο σκορ με 0-2 μέχρι και το 64ο λεπτό της αναμέτρησης.

Με «κατάρρευση» στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αστέρας Τρίπολης γνώρισε την ήττα με 3-2 από τη Χιμπέρνιαν στη Σκωτία, παρότι προηγήθηκε με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο, χάρη σε δύο γκολ του Κυριακόπουλου.

Η ομάδα του Σάββα Παντελίδη δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμά της και δέχθηκε μάλιστα την ολική ανατροπή στις καθυστερήσεις του αγώνα, μένοντας με «άδεια χέρια» στο τέλος. «Ανοιχτή» παραμένει όμως η υπόθεση πρόκριση, αφού αρκεί ένα γκολ στη ρεβάνς της Τρίπολης, για να δώσει την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Europa League, στους Αρκάδες.