Super League: Το πλήρες πρόγραμμα της σεζόν 2021/2022

Super League: Το πλήρες πρόγραμμα της σεζόν 2021/2022

Η Super League της περιόδου 2021/22 ανοίγει την αυλαία της το Σαββατοκύριακο 11-12 Σεπτεμβρίου, έπειτα από ένα αρκετά ταραγμένο καλοκαίρι, που οδήγησε στην αναβολή των δύο πρώτων αγωνιστικών του Αυγούστου (21-22 και 28-29/08), λόγω της ασυμφωνίας των ομάδων στο θέμα των τηλεοπτικών.
Βάσει του αναπρογραμματισμού που έγινε, η Λίγκα ανακοίνωσε την Πέμπτη (09/09) πως το νέο πρωτάθλημα θα ολοκληρωθεί στις 15 Μαΐου, ενώ έξι ημέρες αργότερα θα πραγματοποιηθεί ο τελικός του Κυπέλλου Ελλάδας.
Ο πρώτος γύρος ολοκληρώνεται στις 11-12 Δεκεμβρίου, η κανονική περίοδος στις 05-06 Μαρτίου, ενώ τα playoffs και play-outs θα ξεκινήσουν μια εβδομάδα αργότερα (12-13 Μαρτίου). Εμβόλιμα θα διεξαχθούν οι ακόλουθες τέσσερις αγωνιστικές: 3η (22-23 Σεπτεμβρίου), 14η (15-16 Δεκεμβρίου), 16η (5-6 Ιανουαρίου) και 21η (2-3 Φεβρουαρίου).

Συνοπτικά το πρόγραμμα του νέου πρωταθλήματος:

1η Αγωνιστική (11-12 Σεπτεμβρίου)

ΑΕΚ - Ιωνικός

Άρης - ΟΦΗ

Βόλος - Λαμία

Ολυμπιακός - Ατρόμητος

Παναθηναϊκός - Απόλλων Σμύρνης

Παναιτωλικός - Αστέρας

ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Γιάννινα

2η Αγωνιστική (18-19 Σεπτεμβρίου)

ΠΑΣ Γιάννινα - Παναθηναϊκός

Απόλλων Σμύρνης - Βόλος

Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ

Ατρόμητος - Παναιτωλικός

Ιωνικός - Άρης

ΟΦΗ - ΑΕΚ

Λαμία - Ολυμπιακός

3η αγωνιστική (22-23 Σεπτεμβρίου)

ΑΕΚ - Λαμία

Άρης - Παναθηναϊκός

Βόλος - Ατρόμητος

Ιωνικός - ΠΑΣ Γιάννινα

Ολυμπιακός - Απόλλων Σμύρνης

ΟΦΗ - Αστέρας Τρίπολης

Παναιτωλικός - ΠΑΟΚ

4η αγωνιστική (25-26 Σεπτεμβρίου)

ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΦΗ

Απόλλων Σμύρνης - Ιωνικός

Αστέρας Τρίπολης - Ολυμπιακός

Ατρόμητος - Άρης

Παναθηναϊκός - Βόλος

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ

Λαμία - Παναιτωλικός

5η αγωνιστική (2-3 Οκτωβρίου)

Άρης - Απόλλων Σμύρνης

Ατρόμητος - ΠΑΣ Γιάννινα

Βόλος - Αστέρας Τρίπολης

Ιωνικός - Λαμία

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός

ΟΦΗ - ΠΑΟΚ

Παναιτωλικός - ΑΕΚ

6η αγωνιστική (16-17 Οκτωβρίου)

ΑΕΚ - Ατρόμητος

ΠΑΣ Γιάννινα - Ολυμπιακός

Απόλλων Σμύρνης - Αστέρας Τρίπολης

Παναθηναϊκός - Ιωνικός

Παναιτωλικός - ΟΦΗ

ΠΑΟΚ - Βόλος

Λαμία - Άρης

7η αγωνιστική (23-24 Οκτωβρίου)

Απόλλων Σμύρνης - ΠΑΣ Γιάννινα

Άρης - Παναιτωλικός

Αστέρας Τρίπολης - Παναθηναϊκός

Ατρόμητος - Ιωνικός

Βόλος - ΑΕΚ

Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ

ΟΦΗ - Λαμία

8η αγωνιστική (30-31 Οκτωβρίου)

ΑΕΚ - Άρης

ΠΑΣ Γιάννινα - Αστέρας Τρίπολης

Ιωνικός - Βόλος

Παναθηναϊκός - ΟΦΗ

Παναιτωλικός - Ολυμπιακός

ΠΑΟΚ - Απόλλων Σμύρνης

Λαμία - Ατρόμητος

9η αγωνιστική (6-7 Νοεμβρίου)

ΠΑΣ Γιάννινα - Παναιτωλικός

Απόλλων Σμύρνης - ΑΕΚ

Αστέρας Τρίπολης - Λαμία

Βόλος - Άρης

Ολυμπιακός - Ιωνικός

ΟΦΗ - Ατρόμητος

Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ

10η αγωνιστική (20-21 Νοεμβρίου)

ΑΕΚ - Ολυμπιακός

Άρης - ΠΑΣ Γιάννινα

Ατρόμητος - ΠΑΟΚ

Βόλος - ΟΦΗ

Ιωνικός - Αστέρας Τρίπολης

Παναιτωλικός - Απόλλων Σμύρνης

Λαμία - Παναθηναϊκός

11η αγωνιστική (27-28 Νοεμβρίου)

ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΚ

Απόλλων Σμύρνης - Λαμία

Αστέρας Τρίπολης - Ατρόμητος

Ολυμπιακός - Βόλος

ΟΦΗ - Ιωνικός

Παναθηναϊκός - Παναιτωλικός

ΠΑΟΚ - Άρης

12η αγωνιστική (4-5 Δεκεμβρίου)

ΑΕΚ - Παναθηναϊκός

Άρης - Αστέρας Τρίπολης

Ατρόμητος - Απόλλων Σμύρνης

Βόλος - Παναιτωλικός

Ιωνικός - ΠΑΟΚ

ΟΦΗ - Ολυμπιακός

Λαμία - ΠΑΣ Γιάννινα

13η αγωνιστική (11-12 Δεκεμβρίου)

ΠΑΣ Γιάννινα - Βόλος

Απόλλων Σμύρνης - ΟΦΗ

Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΚ

Ολυμπιακός - Άρης

Παναθηναϊκός - Ατρόμητος

Παναιτωλικός - Ιωνικός

ΠΑΟΚ - Λαμία

14η αγωνιστική (15-16 Δεκεμβρίου)

ΠΑΣ Γιάννινα - ΠΑΟΚ

Απόλλων Σμύρνης - Παναθηναϊκός

Αστέρας Τρίπολης - Παναιτωλικός

Ατρόμητος - Ολυμπιακός

Ιωνικός - ΑΕΚ

ΟΦΗ - Άρης

Λαμία - Βόλος

15η αγωνιστική (18-19 Δεκεμβρίου)

AΕΚ - ΟΦΗ

Άρης - Ιωνικός

Βόλος - Απόλλων Σμύρνης

Ολυμπιακός - Λαμία

Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα

Παναιτωλικός - Ατρόμητος

ΠΑΟΚ - Αστέρας Τρίπολης

16η αγωνιστική (5-6 Ιανουαρίου)

ΠΑΣ Γιάννινα - Ιωνικός

Απόλλων Σμύρνης - Ολυμπιακός

Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ

Ατρόμητος - Βόλος

Παναθηναϊκός - Άρης

ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός

Λαμία - ΑΕΚ

17η αγωνιστική (8-9 Ιανουαρίου 2022)

ΑΕΚ - ΠΑΟΚ

Άρης - Ατρόμητος

Βόλος - Παναθηναϊκός

Ιωνικός - Απόλλων Σμύρνης

Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης

ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννινα

Παναιτωλικός - Λαμία

18η αγωνιστική (15-16 Ιανουαρίου 2022)

ΑΕΚ - Παναιτωλικός

ΠΑΣ Γιάννινα - Ατρόμητος

Απόλλων Σμύρνης - Άρης

Αστέρας Τρίπολης - Βόλος

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός

ΠΑΟΚ - ΟΦΗ

Λαμία - Ιωνικός

19η αγωνιστική (22-23 Ιανουαρίου 2022)

Άρης - Λαμία

Αστέρας Τρίπολης - Απόλλων Σμύρνης

Ατρόμητος - ΑΕΚ

Βόλος - ΠΑΟΚ

Ιωνικός - Παναθηναϊκός

Ολυμπιακός - ΠΑΣ Γιάννινα

ΟΦΗ - Παναιτωλικός

20η αγωνιστική (29-30 Ιανουαρίου 2022)

ΑΕΚ - Βόλος

ΠΑΣ Γιάννινα - Απόλλων Σμύρνης

Ιωνικός - Ατρόμητος

Παναθηναϊκός - Αστέρας Τρίπολης

Παναιτωλικός - Άρης

ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός

Λαμία - ΟΦΗ

21η αγωνιστική (2-3 Φεβρουαρίου 2022)

Απόλλων Σμύρνης - ΠΑΟΚ

Άρης - ΑΕΚ

Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΣ Γιάννινα

Ατρόμητος - Λαμία

Βόλος - Ιωνικός

Ολυμπιακός - Παναιτωλικός

ΟΦΗ - Παναθηναϊκός

22η αγωνιστική (5-6 Φεβρουαρίου 2022)

ΑΕΚ - Απόλλων Σμύρνης

Άρης - Βόλος

Ατρόμητος - ΟΦΗ

Ιωνικός - Ολυμπιακός

Παναιτωλικός - ΠΑΣ Γιάννινα

ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός

Λαμία - Αστέρας Τρίπολης

23η αγωνιστική (12-13 Φεβρουαρίου 2022)

ΠΑΣ Γιάννινα - Άρης

Απόλλων Σμύρνης - Παναιτωλικός

Αστέρας Τρίπολης - Ιωνικός

Ολυμπιακός - ΑΕΚ

ΟΦΗ - Βόλος

Παναθηναϊκός - Λαμία

ΠΑΟΚ - Ατρόμητος

24η αγωνιστική (19-20 Φεβρουαρίου 2022)

ΑΕΚ - ΠΑΣ Γιάννινα

Άρης - ΠΑΟΚ

Ατρόμητος - Αστέρας Τρίπολης

Βόλος - Ολυμπιακός

Ιωνικός - ΟΦΗ

Παναιτωλικός - Παναθηναϊκός

Λαμία - Απόλλων Σμύρνης

25η αγωνιστική (26-27 Φεβρουαρίου 2022)

ΠΑΣ Γιάννινα - Λαμία

Απόλλων Σμύρνης - Ατρόμητος

Αστέρας Τρίπολης - Άρης

Ολυμπιακός - ΟΦΗ

Παναθηναϊκός - ΑΕΚ

Παναιτωλικός - Βόλος

ΠΑΟΚ - Ιωνικός

26η αγωνιστική (5-6 Μαρτίου 2022)

ΑΕΚ - Αστέρας Τρίπολης

Άρης - Ολυμπιακός

Ατρόμητος - Παναθηναϊκός

Βόλος - ΠΑΣ Γιάννινα

Iωνικός - Παναιτωλικός

ΟΦΗ - Απόλλων Σμύρνης

Λαμία - ΠΑΟΚ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ PLAY-OFFS KAI PLAY-OUTS

1η Αγωνιστική:   12-13 Μαρτίου 2021

2η Αγωνιστική:   19-20 Μαρτίου 2021

3η Αγωνιστική:   02-03 Απριλίου 2021

4η Αγωνιστική:   09-10 Απριλίου 2021

5η Αγωνιστική:   16-17 Απριλίου 2021

6η Αγωνιστική:   20-21 Απριλίου 2021

7η Αγωνιστική:   30 Απριλίου-1 Μαΐου 2021

8η Αγωνιστική:   07-08 Μαΐου 2021

9η Αγωνιστική:   11 Μαΐου 2021

10η Αγωνιστική:  14-15 Μαΐου 2021

ΑΠΕ ΜΠΕ