Ασυνεννοησία Μπα - Σεμέδο, δεν το εκμεταλλεύτηκε ο Σβιντέρσκι, βγήκε και μπλόκαρε ο Σα.

Αδύναμο σουτ του Ζίβκοβιτς έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Σα.

21:06

77'

ΓΚΟΛ 1-1 για τον Ολυμπιακό.

Ο Μπα με καρφωτή κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη και άστοχη έξοδο του Πασχαλάκη, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

21:05

77'

Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, το παραχώρησε ο Ζίβκοβιτς.

21:05

76'

Φάουλ του Ζίβκοβιτς στον Φορτούνη.

21:04

75'

Ο Βαρέλα κάνει εντατικό ζέσταμα για να μπει στο ματς.

74'

Ο Ολυμπιακός παραμένει χωρίς τελική στο δεύτερο ημίχρονο.

21:01

73'

Μακρινό σουτ του Σβαμπ, μπλόκαρε ο Σα.

20:59

71'

Ο Χασάν στη θέση του Βαλμπουενά.

20:59

70'

Σουτ του Ουάρντα έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

20:57

69'

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σβιντέρσκι αντί του Κρμέντσικ.

20:56

68'

Κίτρινη στον Ραφίνια για μαρκάρισμα στον Γιαννούλη.

20:55

66'

Ο Μπα με εξαιρετικό τάκλιν στον Κρμέντσικ δεν έδωσε τη δυνατότητα στον Τσέχο να βγει απέναντι από τον Σα.

20:54

63'

Μετά την πίεση του ΠΑΟΚ στο πρώτο 15λεπτο του δεύτερου ημιχρόνου, ο Ολυμπιακός προσπαθεί να κρατήσει μπάλα και να ανέβει.

20:51

Το 1-0 του ΠΑΟΚ:

20:51

62'

Ο Ραντζέλοβιτς αντί του Βρουσάι.

20:49

61'

Κίτρινη στον Ίνγκασον για μαρκάρισμα στον Βαλμπουενά.

20:49

61'

Σουτ του Ζίβκοβιτς μέσα από την περιοχή, η μπάλα πάνω στον Σεμέδο.

20:47

Ποιος θα πετύχει το επόμενο γκολ; Αμέτρητες ειδικές επιλογές στο LIVE της Stoiximan για το ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός στη Stoiximan!

58'

Μακρινό σουτ του Κρέσπο, η μπάλα εκτός εστίας.

20:45

56΄

Κεφαλιά του Ίνγκασον, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι.

55'

Ο ΠΑΟΚ συνεχίζει να πιέζει ακόμα και μετά το γκολ.

53'

Μετράει το γκολ, ο ΠΑΟΚ 1-0.

20:41

52'

Η φάση ελέγχεται στο VAR.

20:39

51'

ΓΚΟΛ 1-0 για τον ΠΑΟΚ.

Ο Ζίβκοβιτς έκανε τη σέντρα από αριστερά, ο Ουάρντα έπιασε την κεφαλιά προ του Μπα, έπεσε και έδιωξε ο Σα. Ο Ίνγκασον, ωστόσο, πήρε το ριμπάουντ και με δυνατό σουτ από πολύ κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

20:39

50'

Υπό την πίεση του Ουάρντα ο Ραφίνια απομάκρυνε σε κόρνερ.

20:38

49'

Ο Σα βγήκε και μπλόκαρε έγκαιρα μετά την κάθετη πάσα του Μουργκ.

20:36

48'

Γύρισμα του Μουργκ από δεξιά, έδιωξε ο Μπα.

20:35

Πλούσιο LIVE παιχνίδι με αμέτρητα στοιχήματα για το ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός στη Stoiximan!

20:34

46'

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

20:26

Θέμης Καίσαρης:  Ένα στατιστικό αρκεί για να περιγράψει τα πρώτα 45': Περισσότερες εύστοχες πάσες για τον ΠΑΟΚ ο Κρέσπο, για τον Ολυμπιακό ο Φορτούνης.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε με φόρα, αλλά ο Ολυμπιακός ελέγχει το ματς μετά το πρώτο 15λεπτο. Μετά το σουτ του Μουργκ στα πρώτα λεπτά, η ομάδα του Γκαρσία δεν έχει απειλήσει παρά μόνο με κεφαλιές στη στημένες φάσεις. Ο Ολυμπιακός κρατάει μακριά τους γηπεδούχους και είναι πιο άνετος στην επίθεση.

45'+2'

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

20:18

45'+2'

Κεφαλιά του Σβαμπ από εκτέλεση φάουλ του Ζίβκοβιτς, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.

20:17

45'+1'

Ο Καντουρί ανατράπηκε έξω από την περιοχή του Ολυμπιακού, από τον Βρουσάι.

20:16

45'

Φάουλ του Μουργκ στον Ρέαμπτσιουκ.

20:15

44'

Ο Εμβιλά είναι πεσμένος στο έδαφος, πονάει στο γόνατο, αλλά φαίνεται πως θα συνεχίσει.

20:14

Το «όχι» του Σα και η ευκαιρία του Κρμέντσικ

20:14

43'

Φάουλ του Κρμέντσικ στον Σεμέδο.

20:13

42'

Κεφαλιά του Κρμέντσικ μέσα από την περιοχή από γύρισμα του Σβαμπ, η μπάλα άουτ.

20:12

41'

Ο Ίνγκασον κουβάλησε αρκετά μέτρα τη μπάλα, μέχρι που κόπηκε από τον Ρέαμπτσιουκ.

42'

20:12

41'

20:11

40'

Ο Αραμπί κέρδισε κόρνερ από παρέμβαση του Κρέσπο.

20:09

38΄

Ο Βρουσάι ξανάρθε δεξιά και ο Βαλμπουενά πήγε αριστερά.

20:09

Η εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά και η απομάκρυνση του Πασχαλάκη. Όλα τα λεφτά είναι το βλέμμα του Γάλλου, που προσποιήθηκε πως θα επιχειρήσει να βρει συμπαίκτη, ενώ τελικά σούταρε απευθείας.

20:07

36'

Εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, έδιωξε με το ένα χέρι σε κόρνερ ο Πασχαλάκης.

20:05

35'

Κίτρινη στον Πασχαλάκη που συνεχίζει στο ματς.

20:05

34'

Ο Πασχαλάκης, στο μεταξύ, έχει τραυματιστεί.

20:04

33'

Φάουλ του Πασχαλάκη στον Αραμπί, στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. Αρχικά ο κίπερ του ΠΑΟΚ δεν μπλόκαρε σταθερά, με αποτέλεσμα να χάσει τη μπάλα και ακολούθως να κάνει φάουλ στον Μαροκινό.

20:03

32'

Γέμισμα του Βαλμπουενά στην περιοχή του ΠΑΟΚ, έδιωξε με κεφαλιά ο Ίνγκασον.

20:02

31'

Ο Φορτούνης προσπάθησε να περάσει τη μπάλα στην περιοχή του ΠΑΟΚ, αλλά αυτή χτύπησε στον διαιτητή.

20:00

28'

Γυριστή κεφαλιά του Κρμέντσικ από κόρνερ του Βιεϊρίνια από δεξιά, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι.

19:59

28'

Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Κεφαλιά του Ίνγκασον από φάουλ του Βιεϊρίνια, έδιωξε ο Σα σε κόρνερ.

19:57

27'

Ο Βρουσάι πήγε αριστερά και ο Βαλμπουενά δεξιά.

19:56

25'

Συμπληρώθηκαν τα πρώτα 25 λεπτά του αγώνα. Το 0-0 παραμένει.

19:55

19:55

24'

Εκτέλεση φάουλ του Βιεϊρίνια, κεφαλιά του Σβαμπ, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.

19:53

Θέμης Καίσαρης:  Σε μια πλευρά παίζεται το ντέρμπι μέχρι στιγμής, σε αυτή μπροστά στους πάγκους. Εκεί βρήκε ο ΠΑΟΚ το κόψιμο του Σβαμπ που πήρε από τον Γιαννούλη και γύρισε στον Μουργκ, εκεί βρήκε ο Ολυμπιακός το γύρισμα του Φορτούνη που έφερε τα δυο σουτ και το δοκάρι του Εμβιλά.

19:52

21'

Στο 57% η κατοχή μπάλας υπέρ του Ολυμπιακού.

19:51

20'

Κίτρινη στον Κρμέντσικ για μαρκάρισμα στον Σεμέδο.

19:51

20'

Εκτέλεση φάουλ από τον Βαλμπουενά, έπεσε στην αριστερή γωνία και έδιωξε ο Πασχαλάκης.

19:49

19'

Ο Σβαμπ έκανε φάουλ στον Φορτούνη έξω από την περιοχή του ΠΑΟΚ.

19:47

16'

Ο Βαλμπουενά εκτέλεσε φάουλ, έδιωξε σε κόρνερ με το κεφάλι ο Γιαννούλης.

19:46

14'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό.

Ο Βρουσάι πέρασε στον Φορτούνη, αυτός έκανε το γύρισμα από τα δεξιά μέσα από την περιοχή. Ο Εμβιλά έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, έδιωξε ο Πασχαλάκης. Ο Γάλλος πήρε το ριμπάουντ, σούταρε και έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι. Ακολούθησε νέο σουτ από τον Καμαρά, η μπάλα ακουμπά ίσα ίσα το αριστερό δοκάρι και πήγε έξω.

19:44

13'

Ο ΠΑΟΚ έχει δημιουργήσει τις ευκαιρίες με Μουργκ και Βιεϊρίνια.

19:43

12'

Σειρά του Φορτούνη να κάνει φάουλ στον Γιαννούλη.

19:43

Η ευκαιρία του Μουργκ στο 2'

19:42

11'

Φάουλ του Γιαννούλη στον Φορτούνη.

19:41

10'

Ο Ζίβκοβιτς έχει χτυπήσει μετά από μονομαχία με τον Σεμέδο. Σηκώθηκε και συνεχίζει.

19:40

9'

Φάουλ του Καμαρά στον Ουάρντα, κάτω από τη μεσαία γραμμή.

19:39

8'

Ο Βαλμπουενά δεν πρόλαβε να κρατήσει τη μπάλα εντός γηπέδου μετά την πάσα του Καμαρά.

19:38

19:36

6'

Σέντρα του Βρουσάι από δεξιά, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης.

19:35

5'

Αδύναμο πλασέ του Βιεϊρίνια μέσα από την περιοχή και δεξιά, μπλόκαρε ο Σα.

19:35

4'

Ο Κρμέντσικ προσπάθησε μέσα από την περιοχή και δεξιά να εκτελέσει, αλλά ο Ρέαμπτσιουκ πρόλαβε και έκοψε.

19:34

3'

Ο ΠΑΟΚ έχει τη μπάλα στην κατοχή του στο ξεκίνημα του ματς.

19:33

2'

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Σβαμπ έκανε το γύρισμα από αριστερά, ο Μουργκ πλάσαρε από κοντά, η μπάλα πάνω από το δοκάρι. Είχε προηγηθεί ωραία πάσα του Γιαννούλη στον Σβαμπ, ο οποίος άφησε πίσω τον Σεμέδο.