Παίκτης της Χοφενχάιμ έφυγε στο ημίχρονο του αγώνα με τον Ερυθρό Αστέρα για να υποδεχθεί το νεογέννητο παιδί του

O Φλοριάν Γκρίλιτς της Χοφενχάιμ αποχώρησε από το γήπεδο... άρον – άρον στην ανάπαυλα της αναμέτρησης της Πέμπτης απέναντι στον Ερυθρό Αστέρα για το Europa League, προκειμένου να υποδεχθεί το νέο μέλος της οικογένειά του.

Φυσικά ο λόγος ήταν τόσο σημαντικός που ο προπονητής της γερμανικής ομάδας επέτρεψε στον Αυστριακό χαφ να φύγει από το ματς, έχοντας ο ίδιος δείξει την αφοσίωσή του στην ομάδα, παίζοντας κανονικά τη νύχτα που η γυναίκα του επρόκειτο να φέρει το παιδάκι τους στον κόσμο.

Στο ημίχρονο έγινε αλλαγή με τον Σαμασέκου να περνάει στη θέση του, η Χοφενχάιμ κατάφερε να σκοράρει δυο φορές για να πάρει τη νίκη με το τελικό 2-0 επί των Σέρβων και ο Γκρίλιτς υποδέχθηκε την υγιέστατη κορούλα του τα ξημερώματα της Παρασκευής.