21:43

Στο τείχος η μπάλα από την εκτέλεση του Βιεϊρίνια.

21:41

81'

Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον ΠΑΟΚ. Στον άξονα της μεγάλης περιοχής και περίπου 3-4 μέτρα έξω από αυτήν.

78'

Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα Βιεϊρίνια και Στοχ, έξω Σοάρες και Μιχάι.

21:33

73'

Σουτ του Μπρούνο Γκάμα η μπάλα άουτ.

21:33

73'

Κόρνερ του Σοάρες, ο Μιχαηλίδης πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

21:31

71'

Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Ο Ελ Καντουρί και ο Μπίσεσβαρ θα βγουν από το ματς και στις θέσεις τους οι Εσίτι και Άκπομ.

21:29

Διακοπή στο ματς για να δροσιστούν οι παίκτες.

21:27

67'

Εξαιρετική σέντρα του Σοάρες από τα δεξιά για λίγο δεν πρόλαβε να μπει στην πορεία της μπάλας ο Σφιντέρσκι.

21:26

66'

Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Μπίσεσβαρ έξω από την μεγάλη περιοχή από τον Ολλανδό, μπλόκαρε ο Κουέστα.

21:25

64'

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Λημνιός πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Τζόλη.

21:22

Έχει χτυπήσει και στο δοκάρι ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ που δείχνει να πονά στην πλάτη.

21:22

62'

Εξαιρετική εκτέλεση από τον Ματίγια με τον Πασχαλάκη να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

21:21

61'

Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Άρη. Περίπου πέντε μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή και προς τα αριστερά.

60'

Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Εκτέλεση φάουλ του Σοάρες, ο Βαρέλα πήρε την κεφαλιά η οποία πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Κουέστα.

21:19

59'

Κίτρινη κάρτα στον Ματίγια.

21:16

55'

Ο Ματίγια δέχτηκε την μπάλα στο πρόσωπο μετά από διώξιμο του Σόουζα. Έχει ζαλιστεί ο μέσος του Άρη.

49'

Σέντρα του Σοάρες βγήκε και μπλόκαρε ο Κουέστα.

21:09

49'

Σέντρα του Μαρτίνες για λίγο ο Διαμαντόπουλος δεν μπόρεσε να βρεθεί στην πορεία της μπάλας.

Πέρασε ανεκμετάλλευτο.

21:06

46'

Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

21:06

46'

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Ο ΠΑΟΚ είχε τις ελάχιστες καλές στιγμές του πρώτου ημιχρόνου, αλλά τις έχασε. Έτσι, το 0-0 ήταν αυτό που σφράγισε τις προσπάθειες των δύο ομάδων στο πρώτο μέρος.

20:48

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

20:46

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.

20:46

45'

Κίτρινη κάρτα στον Σφιντέρσκι.

20:42

41'

Σέντρα του Σοάρες ο Σφιντέρσκι πήρε την κεφαλιά με τον Κουέστα να μπλοκάρει εύκολα.

20:39

39'

Σουτ του Διαμαντόπουλου αρκετά έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα βρήκε στα σώματα και ο Άρης κέρδισε το κόρνερ.

20:35

34'

Διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Τζόλης βγήκε τετ α τετ με τον Κουέστα, αλλά νικήθηκε από τον Ισπανό. Η μπάλα στρώθηκε στον Ελ Καντουρί που σούταρε με την μία, όμως πάνω στην γραμμή ο Σόουζα έδιωξε κρατώντας το 0-0.

20:32

Το ματς δεν έχει ρυθμό, οι γηπεδούχοι έχουν την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν έχουν απειλήσει την εστία του Κουέστα πέρα από τη φάση του 3'.

20:25

Έχουμε διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες.

20:20

20'

Καλή στιγμή για τον Άρη. Μετά από φάση διαρκείας ο Μπαγκαλιάνης πήρε την κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή με την μπάλα να περνά πάνω από την εστία του Πασχαλάκη.

20:19

Λανθασμένη απόφαση του διαιτητή. Ο παίκτης του ΠΑΟΚ πήρε ξεκάθαρα την μπάλα. Σίγουρα δεν υπήρχε φάουλ, ούτε και κάρτα.

20:18

18'

Κίτρινη κάρτα στον Ελ Καντουρί.

20:18

Ο ΠΑΟΚ είναι εκείνος που έχει φυσιολογικά την κατοχή της μπάλας, πιέζει, αλλά δεν μπορεί να δημιουργήσει ευκαιρίες. Μοναδική καλή στιγμή είναι αυτή του Μπίσεσβαρ στο 3'.

20:13

13'

Κεφαλιά του Μπαγκαλιάνη μετά από σέντρα του Ματίγια η μπάλα άουτ.

20:09

9'

Σέντρα του Γιαννούλη από τα αριστερά ο Σφιντέρσκι δεν μπόρεσε με το κεφάλι να βρει την μπάλα.

3'

Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ (Μπίσεσβαρ). Σέντρα του Τζόλη από τα δεξιά ο Μαουρίσιο πήρε την κεφαλιά με τον Κουέστα να διώχνει. Η μπάλα στρώθηκε στον Μίσεσβαρ μέσα στην περιοχή και αριστερά που σούταρε με τη μία στέλνοντας την μπάλα πρώτα στο δεξί δοκάρι και μετά άουτ.

20:02

1'

Σέντρα του Μαρτίνεζ από τα δεξιά ο Διαμαντόπουλος δεν μπόρεσε να μπει στη φάση.

20:01

1'Σέντρα στην αναμέτρηση.

Στον πάγκο για τον Δικέφαλο είναι οι: Ζίβκοβιτς, Μάτος, Βιεϊρίνια, Εσίτι, Λημνιός Τσιγγάρας, Στοχ, Άκπομ, Κούτσιας, ενώ σε αυτόν των κιτρινόμαυρων οι: Έμαν, Τσαγκαλίδης.

19:51

Να αναφέρουμε ότι ο Άρης έχει μόνο δύο παίκτες στον πάγκο του αφού πήγε με 13άδα στο ματς.

19:50

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μιχάι, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Καντουρί, Μαουρίσιο, Ροντρίγκο, Γιαννούλης, Μπίσεσβαρ, Τζόλης, Σφιντέρσκι

Άρης: Κουέστα, Δεληζήσης, Μπαγκαλιάνης, Μπακούτσης, Σόουζα, Ματίγια, Σάσα, Γκάμα, Μαντσίνι, Μαρτίνες, Διαμαντόπουλος.

19:50

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Γάλλος Κλεμέν Τουρπέν και βοηθοί του ο Νικολά Ντανό και ο Σιρίλ Γκρινγκορέ.