Super League: Ολυμπιακός - Παναιτωλικός 2-0 Τελικό

Ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός, μετά τον θρίαμβο του Λονδίνου, υποδέχεται τον Παναιτωλικό στο "Γ. Καραϊσκάκης" για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου της Super League

94'Τέλος του αγώνα. Ο Ολυμπιακός νίκησε 2-0 και σε συνδυασμό με το 1-1 του ΠΑΟΚ, μπαίνει στα playoffs με +7 από τη δεύτερη θέση.

94'ΓΚΟΛ 2-0 για τον Ολυμπιακό (Μπουχαλάκης)!

Ο Βαλμπουενά από δεξιά έδωσε στον Μπουχαλάκη, αυτό έκανε το σουτ με το δεξί μέσα από την περιοχή και σκόραρε.

91'

Τρία λεπτά καθυστερήσεων.

90'

Ο Καββαδίας αντί του Μουνιέ.

90'

Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Λοβέρα στη θέση του Αραμπί.

89'Ο Βαλμπουενά πέρασε στον Αραμπί, αυτός έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Μαρσιάλ και κατέληξε άουτ. Ήταν κόρνερ, αλλά οι διαιτητές δεν είδαν πως είχε βρει τη μπάλα ο στόπερ του Παναιτωλικού.

86' Ο Λοβέρα θα μπει σε λίγο στο ματς.

83'Κίτρινη κάρτα στον Σισέ.

83'Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά, μπλόκαρε ο Φερνάντεθ.

82'Ο Μαρσιάλ έπεσε με δύναμη πάνω στον Καμαρά και δέχτηκε κίτρινη κάρτα.

Ακούστε πώς περιέγραψε ο Sport24 Radio 103.3 το 1-0 με τον Μασούρα.

78'Σουτ του Χασάν έξω από την περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο Φερνάντεθ.

76'Κίτρινη κάρτα στον Ντάλσιο για μαρκάρισμα στον Χασάν.

75'Ο Μιμίτο αντί του Ταχάρ.

73'Ο Χασάν βρέθηκε πεσμένος στην περιοχή του Παναιτωλικού από μαρκάρισμα του Μαρσιάλ, ζήτησε πέναλτι, είχε αντίθετη άποψη ο Τσαγκαράκης.

69'Ο Μασούρας τσίμπησε τη μπάλα, αλλά απέκρουσε ο Φερνάντεθ.

68'Σουτ του Ντάουντα, η μπάλα άουτ. Πρώτη τελική για τον Παναιτωλικό.

67'Τη θέση του τραυματία Μπα παίρνει ο Σισέ.

66'Κίτρινη στον Μαλή.

64'Ο Μπα έχει ενοχλήσεις και από ό,τι φαίνεται θα γίνει αλλαγή.

61'Ο Ολυμπιακός βρήκε το γκολ που έψαχνε. Χρειάστηκε πάλι ο Βαλμπουενά.

60'ΓΚΟΛ 1-0 για τον Ολυμπιακό! Ο Μασούρας με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα έπειτα από σέντρα του Βαλμπουενά από δεξιά. Ο Μασούρας νίκησε στη μονομαχία τον Ταχάρ.

58'Ο Ολυμπιακός πιέζει.

56'Σουτ του Ομάρ μέσα από την περιοχή και δεξιά, έπεσε και μπλόκαρε ο Φερνάντεθ.

55'Κεφαλιά του Ελ Αραμπί στο πρώτο δοκάρι από εκτέλεση κόρνερ του Μασούρα, η μπάλα άουτ.

55'Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Τη θέση του Ραντζέλοβιτς ο Βαλμπουενά.

55'Σουτ του Μασούρα, κόντρα και κόρνερ.

54'Ο Βαλμπουενά ετοιμάζεται να μπει στο ματς.

53'Σουτ του Μπουχαλάκη από γύρισμα του Ομάρ, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.

47'Βαλμπουενά και Μορ έχουν σηκωθεί για ζέσταμα.

46'Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

46'Ο Φερνάντεθ αντί του τραυματία Κνετ.

45'+7'Έληξε το πρώτο ημίχρονο.

45'+6'Παραμένει το 0-0. Ακόμη ένα λεπτό.

45'+2'Ο Ρουί Πέδρο Κάστρο, συνεργάτης του Μαρτίνς, δέχτηκε κίτρινη κάρτα γιατί ζήτησε περισσότερο χρόνο καθυστερήσεων. Έξι έδωσε ο Τσαγκαράκης.

45'+1'Ο Αραμπί σκόραρε από κοντά μετά από κεφαλιά πάσα του Χασάν. Ο διαιτητής συμβουλεύτηκε το VAR και το τέρμα ακυρώθηκε γιατί ο Μαροκινός ήταν οφσάιντ.

43'Σουτ στην κίνηση το Ραντζέλοβιτς με τον... τετρακέφαλο, η μπάλα άουτ.

41'Στο 61% η κατοχή μπάλας υπέρ του Ολυμπιακού.

40'Η μπαλιά του Καμαρά για τον Αραμπί ήταν δυνατή.

38'Επιθετικό φάουλ, έκανε χέρι ο Χασάν.

37'Σουτ του Μασούρα έξω από την περιοχή, η μπάλα τύπησε στον Σιέστεντ και κατέληξε κόρνερ.

36'Ύστερα από ένα πεντάλεπτο, το παιχνίδι συνεχίστηκε ξανά.

35'Συνεχίζει τελικά ο Σα. Εν τω μεταξύ και ο Μουνιέ χτύπησε. Βγήκε προσωρινά εκτός και επέστρεψε κι αυτός.

33'Τώρα γίνεται προσπάθεια να σηκωθεί ο Σα, που ζητά να συνεχίσει. Αποθεώνεται ο Πορτογάλος.

Ο Τζολάκης είναι γεννημένος στις 08/11/02.

32'Ο Σα θα γίνει αλλαγή. Δεν μπορεί να συνεχίσει. Ο Τζολάκης είναι αυτός που θα τον αντικαταστήσει.

31'Κίτρινη στον Μουνιέ.

29'Ο Άλβαρες εκτέλεσε φάουλ, ο Μπα έδιωξε την τελευταία στιγμή, αλλά ο Μουνιέ στην προσπάθειά του να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, χτύπησε με δύναμη στο πρόσωπο τον Σα.

Ο Σουντανί με πατερίτσες στο γήπεδο:

26'Δεν μπορεί να βρει λύσεις ο Ολυμπιακός. Ο Ντάλσιο κάνει εξαιρετική δουλειά στη μεσαία γραμμή του Παναιτωλικού.

24'Κακή πάσα του Σεμέδο, στο... πουθενά.

23'Κίτρινη κάρτα στον Μπα για φάουλ στον Μουνιέ.

21'Σέντρα του Κέβιν από αριστερά, ο Μουνιέ δεν πρόλαβε να μπει στην πορεία της μπάλας. Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό.

19'Ο Καμαρά είναι αυτός που καλύπτει τον Γκασπάρ όταν αυτός ανεβαίνει ψηλά.

17'Ένα γκολ που δεν μέτρησε και ένα σουτ του Μπουχαλάκη οι μοναδικές στιγμές άξιας αναφοράς σε αυτά τα πρώτα 17 λεπτά.

15'Ο Ομάρ σταμάτησε αντικανονικά τον Ντίας για να μην φύγει στην κόντρα.

12'Ο Γκασπάρ έχει πάρει εντολή να παίζει πιο μπροστά, από αριστερά.

10'Ο Ολυμπιακός έχει την υπεροχή, αλλά ο Παναιτωλικός με συμπαγή άμυνα μέχρι στιγμής κρατάει το μηδέν.

8'Ο Μπουχαλάκης πέρασε φοβερή κάθετη πάσα στον Γκασπάρ, ο οποίος ήταν όμως εκτεθειμένος.

6'Ο Παναιτωλικός παίζει με τριάδα στο κέντρο της άμυνας και με τον Ταχάρ να καλύπτει όλη τη δεξιά πλευρά.

5'Ο Ελ Αραμπί μπήκε στην πορεία της μπάλας μετά την κεφαλιά του Χασάν, την έστειλε στα δίχτυα, αλλά ήταν εκτεθειμένος.

4'Σουτ του Μπουχαλάκη λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, έπειτα από κούρσα του Ραντζέλοβιτς και γύρισμα από δεξιά, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι.

2'Ο Μασούρας έχει ξεκινήσει αριστερά στη μεσαία γραμμή και ο Ραντζέλοβιτς δεξιά.

1'Ξεκίνησε το ματς.

Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων)

Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορινθίας), Σινιοράκης (Χανίων)

4ος: Κουκουλάς (Λέσβου)

VAR: Σέζος (Κιλκίς)

AVAR: Σαμοΐλης (Αθηνών)

Τζολάκης και Καραργύρης μιλούν σε video της ΠΑΕ για το ποδόσφαιρο το οποίο συνδυάζουν με το σχολείο. Ο κόσμος τους χειροκροτεί. Ο Γιάννης Φρονιμίδης, παλαίμαχος γκολκίπερ του Ολυμπιακού, βραβεύει τους δύο νεαρούς τερματοφύλακες.

Εκτός αποστολής έμεινε για τον Ολυμπιακό ο Τσιμίκας και ο Γκιλιέρμε.