Super League 1, Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός 1-1: Κρέμασε τους πράσινους ο Ζαχίντ, ζωντανοί οι Αρκάδες

Με πέναλτι του Μακέντα στο 51' - που καταλογίστηκε μέσω VAR και εκτελέστηκε σωστά δις - ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε, αλλά οι Πράσινοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω ανόητης αποβολής του Ζαχίντ στο 64' με δεύτερη κίτρινη κάρτα και ο Αστέρας ισοφάρισε στο 85' με κοντινό πλασέ του Χαουρέγκι - Τεράστια ευκαιρία ο Περέα στις καθυστερήσεις σε μια αναμέτρηση για την 25η αγωνιστική της Super League 1

Περισσότερα σε λίγο...

90+1' Τρομερή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να σκοράρει. Ο Περέα έφυγε από τα δεξιά, πέρασε τον αντίπαλο του, έκανε το πλασέ το οποίο έφυγε σύριζα έξω από το δεξί δοκάρι του Παπαδόπουλου

85' ΓΚΟΛ ο Αστέρας: 85' Ο Χουρέγκι από δύσκολη γωνία μετά από σέντρα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1

65' Δεύτερη κίτρινη στον Ζαχίντ για διαμαρτυρία με τον Νορβηγό να αποβάλεται και τον Παναθηναϊκό να συνεχίζει με 10

51' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός: Ο Μακέντα έστειλε την μπάλα στο αριστερό παράθυρο του Παπαδόπουλου που αυτή τη φορά έμεινε όρθιος κι έκανε το 0-1

49' Μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. Ο Μακέντα εκτέλεσε, ο γκολκίπερ του Αστέρα έπεσε σωστά στην αριστερή του γωνία. Υπάρχει επανάληψη αφού ο τερματοφύλακας των Αρκάδων είχε βγει εκτός εστίας.

47' Ο Μανούχος υπέδειξε το πέναλτι αφού είδε το VAR. Ο Τασουλής έχει κλοτσήσει το δεξί πόδι του επιθετικού του Παναθηναϊκού.

36' Δεύτερη τελική για τον Παναθηναϊκό στην εστία. Ο Χατζηγιοβάνης πήρε τη μπάλα αριστερά, έκανε την κίνηση προς τα μέσα και το σουτ με το δεξί με τον Παπαδόπουλο να αποκρούει.

25' Κακό έως τώρα το παιχνίδι. Χωρίς ρυθμό, φάσεις, οι δύο ομάδες δεν μπορούν να απειλήσουν.

6' Απειλεί ο Αστέρας. Σέντρα σουτ του Ντέλετιτς από τα δεξιά δεν μπόρεσε ο Χουαρέγκι να μπει στην πορεία της μπάλας με τον Διούδη να μπλοκάρει.