Ισοπαλίες σε ΟΑΚΑ και Αγρίνιο: ΑΕΚ-Αρης 1-1, Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός 0-0

Ισόπαλα έληξαν τα ματς της ΑΕΚ με τον Αρη και του Παναιτωλικού με τον Παναθηναϊκό για την super league.

«Παλικάρι» ο Άρης στο ΟΑΚΑ, πήρε ισοπαλία 1-1 από την ΑΕΚ, παρότι αγωνιζόταν με 10 παίκτες για περισσότερα από 40 λεπτά. Η ομάδα του Ένινγκ προηγήθηκε με τον Λάρσον στο 64΄, ενώ ισοφάρισε στο 81΄ με πέναλτι ο Μάνταλος για την Ένωση που παραμένει στο -9 από την κορυφή μετά την 11η αγωνιστική της Super League.

Ο Άρης ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, «σταμάτησε» δύο φορές από εντυπωσιακές αποκρούσεις του Μπάρκα στο α΄ ημίχρονο και κατάφερε να προηγηθεί ακόμα κι όταν έμεινε με παίκτη λιγότερο.

Χωρίς σκορ ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο για την 11η αγωνιστική της Super League. Το 0-0 άφησε σίγουρα ικανοποιημένους τους γηπεδούχους στην προσπάθεια που κάνουν για να σωθούν. Οι παίκτες του Χάβου είχαν δοκάρι στο 52′ με τον Λουσέρο.