Champions League: Μπάγερν - Ολυμπιακός 2-0 Τελικό

Ο Ολυμπιακός αναμετράται με τη Μπάγερν στο Μόναχο για την 4η αγωνιστική του Champions League

90+3'

Ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση με την Μπάγερν να επικρατεί του Ολυμπιακού 2-0. Οι Βαυαροί προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του Champions League. Εξαιρετικός ο Σα από πλευράς ερυθρόλευκων.

Δευτερόλεπτα για τη λήξη της αναμέτρησης.

Περνάει εκτός ο Κομάν, μέσα ο Κουτίνιο για τα τελευταία λεπτά.

Τρία λεπτά έξτρα χρόνος.

89'ΓΚΟΛ! 2-0 η Μπάγερν με τον Πέρισιτς που μόλις μπήκε στον αγωνιστικό χώρο. Λάθη του Ολυμπιακού και ο Κροάτης το εκμεταλλεύτηκε με κοντινό πλασέ να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του.

88'Εκτός ο Γκνάρμπι για να πάρει τη θέση του ο Πέρισιτς.

87'Μεγάλη χαμένη στιγμή για την Μπάγερν με τον Μίλερ να κάνει λάθος την τελευταία στιγμή. Ο Γερμανός αντί για σουτ, έκανε πάσα.

Λάθος του Γκιλιέρμε, ο Γκνάρμπι άλλαξε την μπάλα με τον Κίμιχ αλλά ο δεύτερος κόπηκε πάνω στο σουτ.

82'Ο Τολισό παίρνει τη θέση του Γκορέτσκα.

79'Ο Ελ Αραμπί παίρνει τη θέση του Ποντένσε.

Ο Ελ Αραμπί θα περάσει σε λίγο στο ματς από πλευράς Ολυμπιακού.

H Μπάγερν συνεχίζει να έχει τον έλεγχο.

76'Τελευταία στιγμή έκοψε ο Τσιμίκας την μπάλα μέσα στην περιοχή προτού ο Κομάν γίνει επικίνδυνος.

Σουτ καλό από τον Ντέιβις, αλλά άστοχο.

73'Κόρνερ για την Μπάγερν.

Τώρα, ο Μπουχαλάκης δίνει τη θέση του στον Βαλμπουενά.

70'Νέα ευκαιρία για γκολ για την Μπάγερν. Ο Γκνάρμπι έβγαλε φάτσα τον Κομάν ο οποίος δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

69'ΓΚΟΛ! 1-0 για την Μπάγερν με τον Κομάν να δίνει στην ασίστ στον Λεβαντόφσκι ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει με πλασέ.

68'Κακή σέντρα του Ομάρ σε προσπάθεια συνεργασίας των παικτών του Ολυμπιακού.

Ζητάει να μπει ο στόπερ του Ολυμπιακού.

Έχει σηκωθεί ο Σεμέδο.

Αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα ο Σεμέδο τώρα. Είναι στο έδαφος ο Πορτογάλος στόπερ.

64'Σουτ του Καμαρά, απογοητευτικά άουτ η μπάλα.

18 τελικές έχει η Μπάγερν, μία ο Ολυμπιακός.

Ο Μασούρας τώρα στον αγωνιστικό χώρο αντί του Ραντζέλοβιτς.

61'Ευκαιρία για την Μπάγερν, ο Σα πάλι έβγαλε το σουτ του Κομάν. Μεγάλος πρωταγωνιστής του Ολυμπιακού ο Πορτογάλος.

56'Κόρνερ για την Μπάγερν με τον Μεριά να κόβει τον Γκνάρμπι.

Αλλαγή ετοιμάζει ο Μαρτίνς με τον Μασούρα να μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο σε λίγο.

Έχει αυξήσει την πίεση η Μπάγερν.

Πάλι ο Σα σταματάει τον Λεβαντόφσκι από λάθος του Μεριά.

Μπαλιά του Μίλερ με στόχο τον Λεβαντόφσκι, δυνατή.

50'Μεγάλη στιγμή για την Μπάγερν με τον Σα να σταματάει την κεφαλιά του Χάβι Μαρτίνεθ.

Χέρι του Τσιμικά και στημένη φάση για την Μπάγερν στο πλάι της περιοχής του Ολυμπιακού.

Πάλι η κατοχή στην Μπάγερν.

Ένα ακόμα κόρνερ για την Μπάγερν.

Έβγαλε την άμυνα ο Ολυμπιακός, αλλά η μπάλα επέστρεψε στα πόδια των παικτων της Μπάγερν.

Κόρνερ νωρίς νωρίς για την Μπάγερν.

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Ημίχρονο στο Μόναχο. 0-0 το Μπάγερν - Ολυμπιακός με τον Σα να πραγματοποιεί σημαντικές επεμβάσεις στο πρώτο σαρανταπεντάλεπτο.

ΔΟΚΑΡΙ. Πήρε την κεφαλιά ο Παβάρ στο κόρνερ του Κίμιχ με την μπάλα να χτυπάει στην εξωτερική πλευρά του δοκαριού.

Κόρνερ για την Μπάγερν. Το 7ο για τους Βαυαρούς.

44'Λάθος του Γκερέρο σε ευκαιρία του Ολυμπιακού να κάνει επίθεση.

40'Πέσιμο του Κομάν στην περιοχή του Ολυμπιακού, τίποτα από τον ρέφερι της αναμέτρησης. Έπεσε μόνος του ο Γάλλος εξτρέμ.

Βγήκε η άμυνα από τον Ολυμπιακό.

38'Κόρνερ για την Μπάγερν. Το έκτος για τους γηπεδούχους.

Σε 10 λεπτά ολοκληρώνεται η κανονική διάρκεια του πρώτου μέρος.

35'Σύγχυση στην άμυνα του Ολυμπιακού, η μπάλα κατέληξε στον Μίλερ ο οποίος σούταρε πάνω στον Σα που μπλόκαρε.

34'Τρομερή ενέργεια του Κομάν, καλύτερη όμως η επέμβαση του Ζοζέ Σα!

33'Μπήκε στην περιοχή ο Ποντένσε, όμως ο Πορτογάλος έκανε χέρι στην προσπάθειά του.

Σκληρό φάουλ του Γκορέτσκα στον Ραντζέλοβιτς. Κάρτα, πάντως, δεν πήρε ο Πολωνός.

Αμύνθηκε ο Ολυμπιακός, νέα προσπάθεια για κόντρα. Πήρε ένα πλάγιο ο Ραντζέλοβιτς.

Έκοψε ο Σεμέδο σε κόρνερ.

Πίεση από το πλάι για την Μπάγερν.

Φάουλ του Γκνάρμπι στον Ραντζέλοβιτς, κατοχή στον Ολυμπιακό.

Πάλι στην επίθεση η Μπάγερν.

Πέρασε η μπάλα απ' όλους. Επίθεση από πίσω τώρα της Μπάγερν με τον Ολυμπιακό ν' ανεβάζει μερικά μέτρα την πίεση του.

26'Νέο κόρνερ για την Μπάγερν από σουτ του Κομάν που κόντραρε.

Έδιωξε με γροθιές ο Σα.

Και τώρα κόρνερ για την Μπάγερν.

25'Κεφαλιά του Λεβαντόφσκι ανάμεσα σε δύο παίκτες του Ολυμπιακού, εύκολη υπόθεση για τον Σα.

24'Σέντρα του Γκνάρμπι από καλή συνεργασία, όμως ο Σα ήταν έτοιμος και μπλόκαρε άνετα.

21'Πίεση, τώρα, από την Μπάγερν αλλά στην μπάλια του Γκορέτσκα ο Λεβαντόφσκι ήταν εκτεθειμένος σε θέση οφσάιντ.

Στη συνέχεια της φάσης η μπάλα κατέληξε άουτ για την Μπάγερν.

Αμύνθηκε η Μπάγερν.

Σέντρα του Τσιμίκα, κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

Στη φάση του Ολυμπιακού έχει κάνεις λάθος ο Αλάμπα. Η άμυνα της Μπάγερν δεν είναι σταθερή από την αρχή της σεζόν.

16'Γιγάντια στιγμή για τον Ολυμπιακό! Ο Γκερέρο γύρισε την μπάλα στον Ραντζέλοβιτς, αλλά ο Σέρβος από καλή θέση σούταρε χωρίς να βρει στόχο.

Αμύνθηκε ο Ολυμπιακός, αλλά δεν έβγαλε κόντρα καθώς ο Ντέιβις πρόλαβε να κόψει τον Ραντζέλοβιτς.

15'Κόρνερ για την Μπάγερν, το κέρδισε ο Γκορέτσκα.

Δεν είναι ικανοποιημένος ο Μαρτίνς επειδή ο Ολυμπιακός χάνει εύκολα την μπάλα.

11'Ωραία συνεργασία των παικτών της Μπάγερν με τελικό αποδέκτη της μπάλας στον Μίλερ. Ο Γερμανός σούταρε, αλλά ο Σεμέδο πρόλαβε να του κλείσει το οπτικό πεδίο.

Έχει σηκωθεί όρθιος ο Μαρτίνς και δίνει οδηγίες.

Πάλι έπεσε στην περιοχή ο Μίλερ, τίποτα λέει ο διαιτητής και το ματς συνεχίστηκε κανονικά.

Κάνει λάθη ο Ολυμπιακός όταν η Μπάγερν του δίνει την μπάλα. Οι ερυθρόλευκοι επιστρέφουν σχεδόν αμέσως την κατοχή στους γηπεδούχους.

Ωραίο κόψιμο του Τσιμικά στον Γκνάρμπι, άουτ η μπάλα για τον Ολυμπιακό.

5'Σουτ του Γκορέτσκα, πολύ καλό, αλλά ο Σα έπεσε σωστά στη γωνιά του και απέκρουσε.

Ωραία κούρσα του Ραντζέλοβιτς με αντίπαλο τον Ντέιβις, η μπαλιά του Σέρβου πάντως κατέληξε στα χέρια του Νόιερ.

3'Ένα πέσιμο στην περιοχή του Ολυμπιακού, δεν ήταν κάτι.

Μία σέντρα από πλευράς γηπεδούχων, μπλόκαρε εύκολα ο Σα.

Οι Βαυαροί κυκλοφορούν την μπάλα αναζητώντας διαδρόμους προς την εστία του Σα.

Πρώτη μπάλα στους γηπεδούχους.

1'Σέντρα στο παιχνίδι μας! Καλή διασκέδαση σε όλους.

Ολοκληρώθηκε το τελετουργικό με το σεντόνι και τον ύμνο του Champions League. Ώρα για δράση!

Με αγωνία περιμένουν οι οπαδοί του Ολυμπιακού την έναρξη της αναμέτρησης. Έχουν ταξιδέψει στο Μόναχο 3.500 ερυθρόλευκοι

Η μεγάλη έκπληξη στην ενδεκάδα του Ολυμπιακού αναμφισβήτητα ακούσει στο όνομα Λάζαρ Ραντζέλοβιτς. Ο Πέδρο Μαρτίνς είχε καιρό να επιλέξει τον Σέρβο σε αναμετρήσεις των ερυθρόλευκων.

Σε λιγότερο από μισή ώρα η σέντρα στην αναμέτρηση Μπάγερν - Ολυμπιακός.

Στις 22:00 είναι προγραμματισμένο να πραγματοποιηθεί το άλλο ματς του ομίλου με τον Ερυθρό Αστέρα να υποδέχεται την Τότεναμ.

Σέντρα στο παιχνίδι μας στις 19:55, άρα είναι μία καλή ευκαιρία να θυμηθούμε τις 11αδες:

Η Μπάγερν προέρχεται από μεγάλη ήττα στην Bundesliga. Οι Βαυαροί ηττήθηκαν 5-1 από την Άιντραχτ. Η αντίπαλος του Ολυμπιακό αγωνιζόταν με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολής του Μπόατενγκ από το 9ο λεπτό.

Ο Ολυμπιακός θα έχει στο πλευρό του 3.500 οπαδούς στην δύσκολη αναμέτρηση με την Μπάγερν:

Υπενθυμίζουμε πως το βράδυ της Κυριακής η Μπάγερν Μονάχου απέλυσε τον Νίκο Κόβατς και σήμερα την ομάδα θα καθοδηγήσει ο Χάνσι Φλικ που ήταν ο βοηθός του Κροάτη προπονητή.

Το ματς είναι προγραμματισμένο ν' αρχίσει στις 19:55, οπότε είναι μία καλή ευκαιρία να δούμε τις ενδεκάδες που επέλεξαν οι Φλικ - Μαρτίνς: