ΑΕΛ - Αρης τελικό σκορ 0 - 0

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΑΕΛ-Άρης, για την 17η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

Τέλος στο ματς. ΑΕΛ-Άρης 0-0

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

87' Κίτρινη κάρτα στον Σικάβκα.

83' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Παυλίδης αντί του Κόρχουτ στο ματς.

82' Κίτρινη στον Ντέλετιτς

77' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ωραία σέντρα του Κόρχουτ από τ' αριστερά, ο Ντιγκινί έπιασε ακόμη μια κεφαλιά (βρήκε και με τον ώμο την μπάλα) και ο Κρίστινσον έδιωξε σε κόρνερ

70' Δοκάρι για την ΑΕΛ! Κεφαλιά του Μιλοσάβλιεβιτς μέσα από τη μικρή περιοχή, η μπάλα στο δεξί δοκάρι του Κουέστα. Η μπάλα έκατσε... λουκούμι στον παίκτη των γηπεδούχων, αλλά αυτός δεν κατάφερε να βρει εστία.

68' Σικάβκα αντί Μπαργκάν στο ματς

67' Κίτρινη στον Σετσέροβιτς

45%-55% η κατοχή της μπάλας

63' Νέα κεφαλιά του Ντιγκινί έπειτα από σέντρα του Τζανακάκη, η πορεία της μπάλας δεν ανησύχησε τον Κρίστινσον, καθώς έγινε και υπό πίεση η προσπάθεια

60' Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν.

60' Κεφαλιά του Ντιγκινί έπειτα από γέμισμα του Ιντζόγλου, η μπάλα εκτός

55' Κίτρινη κάρτα στον Τζανακάκη

Έναρξη στο δεύτερο μέρος
46' Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη. Ιντζόγλου αντί Βέλεθ

Πρόβλημα και με τον Βέλεθ στον Άρη, καθώς παραπονέθηκε για ενοχλήσεις

Ημίχρονο στη Λάρισα. ΑΕΛ-Άρης 0-0

Μοιρασμένη η αναμέτρηση στο πρώτο μέρος. Πολύ κακό το παιχνίδι στο πρώτο τέταρτο, ενώ στη συνέχεια έφτιαξε κάπως, έχοντας πολύ δυνατό διάστημα στα μέσα του α' μέρους, με τις δύο ομάδες να χάνουν από μια μεγάλη ευκαιρία με Μπαργκάν και Ντιγκινί

Ένταση και πάλι. Έπειτα από κερδισμένο φάουλ για την ΑΕΛ

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις

Χέρι του Ντιγκινί έπειτα από μακρινή μπαλιά. Δεν τιμωρήθηκε με κίτρινη ο άσος του Άρη

Ένταση ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, έπειτα από πτώση του Βέλεθ στην περιοχή της ΑΕΛ

Σύμφωνα με την πρώτη εκτίμηση, πρόκειται για συνδεσμική κάκωση στο δεξί γόνατο του Κωνσταντινίδη

37' Παράλληλη πάσα του Κόρχουτ για τον Ντιγκινί, με τον δεύτερο να μην φτάνει στην μπάλα, αλλά να είναι και εκτεθειμένος

36' Πολύ κακό σουτ του Μαρτίνες από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής για τον Άρη, η μπάλα έφυγε πολύ μακριά από την αντίπαλη εστία

34' Τζανακάκης αντί Κωνσταντινίδη στο ματς για τον Άρη. Πρόκειται για αναγκαστική αλλαγή, με τον μπακ των «κίτρινων» να κατευθύνεται σχεδόν δακρυσμένος στον πάγκο

33' Άστοχο σουτ του Ντέλετιτς για την ΑΕΛ εκτός περιοχής.
27' Απαντάει με μεγάλη ευκαιρία ο Άρης. Ο Ντιγκινί βγήκε στην αντεπίθεση, ξεπέρασε το εμπόδιο του Κρίστινσον και πλάσαρε, αλλά ο Γκόλιας έδιωξε σχεδόν πάνω στη γραμμή της εστίας

27' Πολύ καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Σκαστή κεφαλιά του Μπαργκάν, έδιωξε με εξαιρετική επέμβαση ο Κουέστα, παρά το γεγονός ότι έσκασε μπροστά του η μπάλα

24' Προσπάθεια του Ματέο Γκαρσία εκτός περιοχής για τον Άρη και δυνατό σουτ που κόντραρε σε σώματα, με αποτέλεσμα η μπάλα να καταλήξει στην αγκαλιά του Κρίστινσον

22' Ωραία κίνηση του Ντιγκινί εκτός περιοχής, αλλά αδύναμο-συρτό σουτ του άσου του Άρη, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ

15' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς και είναι για την ΑΕΛ. Ωραία κίνηση του Μπαργκάν και σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο πάνω από το δεξί του Κουέστα

14' Μακρινό σουτ του Γκοϊκοβίτς για την ΑΕΛ, χωρίς καμία τύχη. Γλίστρησε, μάλιστα, ο παίκτης των γηπεδούχων

Ο Άρης έχει την κατοχή της μπάλας στα τελευταία λεπτά και έχει κλείσει την ΑΕΛ στην περιοχή της

Είναι πολύ δύσκολο να φτιάξουν παιχνίδι σε αυτόν τον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Χωρίς κάποια καλή στιγμή έως τώρα το παιχνίδι

Σε πολύ κακή κατάσταση για ακόμη μια φορά ο αγωνιστικός χώρος στην AEL FC Arena

Έναρξη στο ματς!

Όρκος νίκης από τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων...

Είσοδος των δύο ομάδων και του διαιτητικού τιμ στον αγωνιστικό χώρο

Λιγοστός ο κόσμος στην AEL FC Arena

Με γηπεδούχο την ΑΕΛ, οι βυσσινί έχουν 9 νίκες, 6 οι φιλοξενούμενοι και 10 ματς ήρθαν ισόπαλα

Κάτι περισσότερο από 5' για τη σέντρα στο ματς

Η αναμέτρηση του πρώτου γύρου είχε λήξει 2-0 υπέρ του Άρη με τα τέρματα των Γιουνές (72') και Ντιγκινί (75')

Διαιτητής: Φώτιος Φωτιάδης. Βοηθοί: Νικόλαος Σάββας, Ανδρέας Μεϊντάνας 4ος Διαιτητής: Ευάγγελος Γρατσάνης

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Αναγνωστόπουλος, Σταμπουλίδης, Παυλίδης, Τζανακάκης, Ιντζόγλου, Μενέντεθ, Μπαγκαλιάνης

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Παΐτέρης, Μπάλλας, Πίτι, Γκόλιας, Σικάβκα, Ακόστα, Νούσιος

Άρης (Σάββας Παντελίδης): Κουέστα, Κωνσταντινίδης, Βαλεριάνος, Βέλεθ, Δεληζήσης, Μπάσα, Ματίγια, Μαρτίνες, Κόρχουτ, Ματέο Γκαρσία, Ντιγκινί

ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα): Κρίστινσον, Μπαργκάν, Μιλοσάβλιεβιτς, Σεφεροβιτς, Νούνιτς, Φατιόν, Γιακιμοφσκι, Καρανίκας, Ζιζιτς, Γκοϊκοβίτς, Ντέλετιτς.

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...

Ο Άρης επικράτησε 1-0 της Λαμίας την περασμένη αγωνιστική και είναι στην 7η θέση με 22 βαθμούς.

Η ΑΕΛ προέρχεται από το 3-0 επί του Απόλλωνα Σμύρνης και είναι στην 11η θέση με 18 βαθμούς

Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για τις 17:15, θα καλυφθεί από το Novasports2 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΑΕΛ-Άρης, για την 17η αγωνιστική της Super League.