Super League LIVE ΟΦΗ – Πανιώνιος 1 - 1, τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης του ΟΦΗ με τον Πανιώνιο στο Θόδωρος Βαρδινογιάννης για την 16η αγωνιστική της σούπερ λιγκ.

Ο Μπράουν είναι ο μοναδικός παίκτης του ΟΦΗ που χειροκροτήθηκε κατά την αποχώρηση του από το γήπεδο

Στο 94'

Φάουλ για τον ΟΦΗ σε πολύ καλό σημείο

Στο 91' το ματς

5 λεπτά οι καθυστερήσεις

Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο με την κεφαλιά του Ντομίνγκεζ να φεύγει μόλις άουτ!

Κόρνερ για τον Πανιώνιο στο 89'

Ο ΟΦΗ δεν μπορεί να αντιδράσει μετά το 1-1, δείχνει ανήμπορος να βγάλει στο γήπεδο μια αντίδραση που να δείχνει ότι παίζει τελικό παραμονής

87 λεπτά πλέον παιχνιδιού

Στο 86' το παιχνίδι

Διακοπή με τον Σαραμαντά να είναι πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο

Τρίτη αλλαγή για τον Πανιώνιο με τον Μακρύλλο να περνάει στο ματς

Ο Πανιώνιος παραμένει απειλητικός και μην έχουμε επανάληψη του αγώνα με τον Άρη

Βγαίνει ο Παπάζογλου και μπαίνει ο Πέρσον

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Μπράουν να κάνει το γύρισμα, ο Βουό καθυστερεί και ο Κότνικ μπλοκάρει την μπάλα

Ο Πέρσον θα περάσει στο παιχνίδι

Ο Παπαγεωργίου έβγαλε την σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Καμαρά ήταν μόνος και ισοφαρίζει για τον Πανιώνιο στο 80'

Φαινόταν από χιλιόμετρα, έτσι όπως πήγαινε το δεύτερο ημίχρονο

1-1 για τον Πανιώνιο στο 79' με τον Καμαρά!

Kόρνερ για τον ΟΦΗ

Ένα τέταρτο ακόμα στο ματς

Ο Ντίνας δεν είχε άλλες δυνάμεις, φαινόταν με τον Πανιώνιο να παίζει φουλ από την αριστερή πλευρά του ΟΦΗ

Μέσα ο Κυριακίδης, έξω ο Ντίνας

Έξω και ο Ντίνας που φάνηκε στο δεύτερο μέρος ότι είχε μείνει από δυνάμεις με αποτέλεσμα να υπάρχει μεγάλο κενό ανασταλτικά

Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ με τον Γιαννούλη να μην μπορεί να συνεχίσει και τον Κοροβέση να παίρνει την θέση του

Ο Γιαννούλης είναι τραυματίας, έχει διακοπεί το ματς

Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο με τον Τσιλούλη να φεύγει και τον Καμαρά να περνάει στο παιχνίδι

Ο Κυριακίδης θα είναι η πρώτη κίνηση του Παπαδόπουλου

70' Τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Βουό να είναι ολομόναχος και επέλεξε να δώσει πάσα στον Πλατέλλα αντί να εκτελέσει

69 λεπτά αγώνα στο Ηράκλειο

Πρώτη τελική για τον ΟΦΗ με τον Μπράουν να βγάζει την σέντρα, ο Γιαννούλης έκανε το πλασέ με την μπάλα να φεύγει άουτ

Ο ΟΦΗ δεν δείχνει σιγουριά στο δεύτερο ημίχρονο, δεν είναι καθόλου καλός και ο Πανιώνιος είναι ανώτερος στο 20λεπτο

Έδιωξαν οι παίκτες του ΟΦΗ

Ο Σπιριντόνοβιτς θα το εκτελέσει

Φάουλ σε επικίνδυνο σημείο για τον Πανιώνιο

Κίτρινη στον Γιαννούλη στο φάουλ πάνω στον Τσιλούλη που έμπαινε μόνος στην περιοχή του ΟΦΗ

Έδιωξε ο Κότνικ

Στο 61'

Κόρνερ για τον ΟΦΗ

Συνεχίζεται το ματς

Διακοπή στο παιχνίδι με τους Σαραμαντά, Ντίνα να είναι τραυματίες

Ο ΟΦΗ δείχνει πολύ αγχωμένος και δεν νιώθει ασφάλεια παρά το γεγονός ότι προηγείται

Έδιωξε ο Πλατέλλας

Κίτρινη στον Πλατέλλα και φάουλ σε επικίνδυνο σημείο για τον Πανιώνιο

Το παιχνίδι έχει πολύ δρόμο ακόμα και βλέπουμε ξανά το φαινόμενο του δευτέρου ημιχρόνου όπως στα περισσότερα παιχνίδια της φετινής χρονιάς

Ο ΟΦΗ δεν έχει μπει καθόλου στο δεύτερο ημίχρονο με τον Πανιώνιο να έχει την κατοχή της μπάλας και να γίνεται πολύ απειλητικός

Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο με τον Κόσιτς να αποχωρεί και τον Σπιριντόνοβιτς να μπαίνει στο ματς

Ο Πανιώνιος, όπως αναμενόταν έχει γίνει πιο επιθετικός στο δεύτερο ημίχρονο με τον ΟΦΗ να έχει αφήσει, ξανά, χώρο στους φιλοξενούμενους

Ισορροπημένα τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου

Έδιωξε ο Μιχόγεβιτς

Κόρνερ για τον Πανιώνιο στο 49'

Χωρίς αλλαγές συνεχίζει ο ΟΦΗ

Σέντρα στο "Γεντί Κουλέ"

Στο γήπεδο βρίσκεται και ο Αρχιδιαιτητής Περέιρα μαζί με τον Κουκουλάκη.

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες του ΟΦΗ!

Τέλος ημιχρόνου: ΟΦΗ - Πανιώνιος 1-0

Καλή εκτέλεση από τον Ποτουρίδη, λίγο άουτ

Φάουλ για τον ΟΦΗ σε καλό σημείο στο 45'

Έδιωξαν οι παίκτες του Πανιωνίου

Στο 42' το παιχνίδι

Κουτσιανικούλης, Πλατέλλας άλλαξαν την μπάλα που έφτασε το Ντίνα, αυτός απελευθερώθηκε μπήκε μόνος στην περιοχή όμως το σουτ που έκανε έφυγε άουτ

40' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ

Επέστρεψε ο Νάστος

Σηκώνεται ο αρχηγός του ΟΦΗ, μένει να δούμε αν υπάρχει πρόβλημα

Διακοπή στο παιχνίδι με το Νάστο να πέφτει στον αγωνιστικό χώρο

Ο Παπαδόπουλος έχει σηκώσει για ζέσταμα όλους τους παίκτες που είναι στον πάγκο

Στο πρώτο σοβαρό τεστ του Μπράουν, ο Γερμανός μπακ κάνει πολύ καλή εμφάνιση. Σοβαρός, γρήγορος και δυναμικός ανεβοκατεβαίνει συνεχώς την δεξιά πλευρά.

Καλά, όσοι πήγαν στο Παγκρήτιο ήταν ήρωες.

Δέκα λεπτά ακόμα για το τέλος του ημιχρόνου

Μιλάμε τώρα ρίχνει καρέκλες στο Ηράκλειο

Φάουλ για τον ΟΦΗ στο 31'

Προκλητικός ο Κομίνης και πολύ κακός μέχρι τώρα

Ο Κομίνης πάει στον πάγκο του ΟΦΗ και κάνει έντονες παρατηρήσεις στον Παπαδόπουλο

Το λέγαμε νωρίτερα πως είναι πολύ σημαντικό για τον ΟΦΗ να προηγείται στο πρώτο ημίχρονο

Δεύτερο γκολ για τον Πλατέλλα που σκόραρε με πολύ ωραίο πλασέ

Κίτρινη στον Οικονομίδη που τράβηξε από την φανέλα τον Πλατέλλα

Ο Πλατέλλας πήρε την μπάλα, απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο, πλάσαρε τον Κότνικ και βάζει τον ΟΦΗ σε θέση οδηγού!

Από το ριπλέι φάνηκε ότι ο Ντουρμισάι δεν ήταν σε θέση οφσάιντ

Ο Ντουρμισάι είναι δύο μέτρα μπροστά, παίρνει κεφαλιά με την μπάλα να φεύγει άουτ

Ο Κόσιτς εκτέλεσε το φάουλ, ο Ντουρμισάι πήρε την κεφαλιά ο Στρέζος έδιωξε σε κόρνερ

Ο Κομίνης με φάουλ βάζει τον ΟΦΗ στην περιοχή του

Μπλόκαρε ο Στρέζος την εκτέλεση του Κόσιτς

Ο παίκτης του Πανιωνίου έπεσε μόνος του, ο Κομίνης σφύριξε και ο Πανιώνιος κερδίζει φάουλ σε πολύ επικίνδυνο σημείο

Ο Κομίνης δίνει ανύπαρκτο φάουλ, ακριβώς έξω από την περιοχή του ΟΦΗ

Πρώτο τέταρτο στο παιχνίδι, ο ΟΦΗ πιέζει τον Πανιώνιο που δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα και φαίνεται ότι πρέπει να ανεβάσει τις γραμμές του για να πρεσάρει ακόμα περισσότερο

Ο Μιχόγεβιτς πήρε την κεφαλιά, ο Βουό από κοντά πλασάρει άουτ

14' Νέα ευκαιρία για τον ΟΦΗ

12 λεπτά αγώνα και ο ΟΦΗ έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και τον απόλυτο έλεγχο

Ο ΟΦΗ έχει χάσει δύο μεγάλες ευκαιρίες στα πρώτα λεπτά του αγώνα

7' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Κουτσιανικούλης έβγαλε την σέντρα, μονοκόμματο σουτ από το Ντίνα με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ!

Πρώτο 5λεπτο στο Γεντί Κουλέ

Διπλή καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με τα σουτ των Βουό, Παπάζογλου να βρίσκουν στα σώματα των παικτών του Πανιωνίου

Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΟΦΗ  Από τα δεξιά, κοντά στην πλάγια γραμμή

Κόσμο έχει πάντως, είναι πάνω από 4.500 στις εξέδρες

Ο Πανιώνιος στην σέντρα

Τον καθιερωμένο όρκο νίκης δίνουν οι παίκτες του ΟΦΗ που έχουν συγκεντρωθεί στο κέντρο του γηπέδου

Τελευταία φορά που ο ΟΦΗ έπαιξε στο Γεντί Κουλέ ήταν στο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό

Όλα έτοιμα για την σέντρα του αγώνα

Στην φυσούνα βρίσκονται οι δύο ομάδες και είναι έτοιμες να μπουν στον αγωνιστικό χώρο.

Ολοκληρώθηκε το ζέσταμα του ΟΦΗ!

Κατευθύνονται στα αποδυτήρια οι παίκτες του Πανιωνίου, ενώ σε λιγά λεπτά θα ακολουθήσουν και αυτοί του ΟΦΗ!

Σε λιγότερο από 20 λεπτά θα ξεκινήσει η αναμέτρηση και ο κόσμος συνεχίζει να μαζεύεται στο γήπεδο.

Αποχωρούν οι τερματοφύλακες του Πανιωνίου και πάνε να ετοιμαστούν.

Μαζεύεται σιγά σιγά ο κόσμος στο γήπεδο.