Europa League LIVE: Τσέλσι - ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ αναμετράται στο Λονδίνο με την Τσέλσι, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League

Δείτε εδώ την εξέλιξη του αγώνα

17'Σε θέση οφσάιντ ο Ζιρού.

16'Ο Κρέσπο παραχωρεί κόρνερ για την Τσέλσι.

15'O Λέο Ζαμπά παίρνει την μπάλα στα δεξιά, την κουβαλά πηγαίνοντας κεντρικά, αλλά τελικά τη χάνει, καθώς έπεσαν δύο "μπλε" επάνω του.

13'O Οντόι παίρνει την μπάλα αριστερά, μπαίνει κατά μέτωπο έχοντας απέναντι τον Μάτος, κάνει το σουτ με το δεξί, η μπάλα λίγο έξω από την εστία του Πασχαλάκη.

12'Ο Μαουρίσιο με το στήθος γυρίζει την μπάλα προς τον Πασχαλάκη.

12'Ο Βέρνμπλουμ έχει γυρίσει πίσω για να καλύψει το κενό που άφησε η αποβολή του Χατσερίντι.

11'Ο Πέδρο φεύγει από δεξιά, ο Βιεϊρίνια γυρίζει και τον κλείνει. Ο Ισπανός σουτάρει εκτός ισορροπίας κι αστοχεί.

10'Ωραία πάσα του Οντόι, ο Ζιρού δεν μπόρεσε να γυρίσει όπως θα ήθελε.

9'Σέντρα του Τζαπακόστα, ο Ζιρού δεν μπορεί να κάνει το τακουνάκι.

Ήταν κακή η μπαλιά του Μάτος, αλλά κι ο Ουκρανός κεντρικός αμυντικός δεν εκτίμησε σωστά τη φάση.

8'Εκτελεί ο Φάμπρεγκας, είναι καλή εκτέλεση.

8'Απευθείας κόκκινη για τον Χατσερίντι. Έβγαινε μόνος του ο Γάλλος φορ της Τσέλσι.

7'Ο Χατσερίντι κάνει λανθασμένη εκτίμηση, ανατρέπει εκτός περιοχής τον Ζιρού.

6'Σέντρα του Οντόι, ο Πασχαλάκης μπλοκάρει.

5'Σύγχυση στην άμυνα της Τσέλσι, πάει να μπει o Λέο Ζαμπά, απομακρύνουν οι γηπεδούχοι.

4'Ο Πέδρο κόβει με φάουλ τον Σάχοβ.

Το κόρνερ πέρασε ανεκμετάλλευτο για τους παίκτες του Σάρι.

3'Σουτ του Πέδρο η μπάλα κοντράρει και περνά κόρνερ.

Η Τσέλσι από τα πρώτα κιόλας λεπτά προσπαθεί να επιτεθεί από τα πλάγια και κυρίως από τα δεξιά.

1'Ξεκίνησε ο αγώνας με την Τσέλσι στη σέντρα.

Όλα είναι έτοιμα για τη σέντρα στην αναμέτρηση.

Οι φίλαθλοι του ΠΑΟΚ έχουν δυναμική παρουσία στο Στάμφορντ Μπριτζ.

Οι δύο ομάδες είναι έτοιμες να βγουν στον αγωνιστικό χώρο.

Η νίκη της ΜΠΑΤΕ επί της Βίντι με 2-0 ευνοεί τον ΠΑΟΚ καθώς με νίκη της Τσέλσι στην Ουγγαρία την τελευταία αγωνιστική και οποιαδήποτε νίκη στην Τούμπα επί της ΜΠΑΤΕ, ο ΠΑΟΚ θα πάρει την πρόκριση ακόμα και αν σήμερα γνωρίσει ήττα και με ευρύ σκορ από την Τσέλσι.

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ βρίσκονται στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες από τον Λουτσέσκου ένα δεκάλεπτο πριν την έναρξη της αναμέτρησης.

Την ίδια ώρα στο άλλο ματς του ομίλου ανάμεσα στη Μπάτε Μπορίσοβ και τη Βίντι το σκορ είναι στο 2-0.

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ ολοκληρώνουν σιγά-σιγά το ζέσταμα τους.

Οι πρώτοι φίλοι του ΠΑΟΚ ήδη έχουν πάρει τη θέση τους στο γήπεδο της Τσέλσι.

Στο Λονδίνο βρίσκονται τουλάχιστον δυο χιλιάδες φίλοι του ΠΑΟΚ που θα βρεθούν στο γήπεδο της Τσέλσι ενώ στην Αγγλική πρωτεύουσα βρίσκεται και φίλοι της ομάδας της Θεσσαλονίκης που δεν έχουν εισιτήριο για το παιχνίδι.

Από την άλλη στην ενδεκάδα της Τσέλσι βρίσκονται οι: Κέπα, Τζαπακόστα, Κέιχιλ, Κρίστενσεν, Έμερσον, Φάμπρεγας, Μπάρκλεϊ, Λόφτους-Τσικ, Πέδρο, Ζιρού και Χάντσον Οντόι.

Στον πάγκο για την ομάδα του Λουτσέσκου βρίσκονται οι: Ρέι, Βαρέλα, Πέλκας, Μπίσεσβαρ, Ακπόμ,  Ουάρντα, Κάνιας ενώ εκτός αποστολής έμειναν οι Λημνιός, Σιαμπάνης, Τόσκα, Καρέλης.

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ που θα παρατάξει ο Λουτσέσκου αποτελείται από τους:

Πασχάλακη, Μάτος, Χατσερίντι, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Μαουρίσιο, Βέρνμπλουμ, Ζαμπά, Σάχοβ, Ελ Καντουρί, Πρίγιοβιτς.

Η βαθμολογία στον όμιλο του ΠΑΟΚ αυτή την ώρα έχει ως εξής:

Τσέλσι 12

Μπάτε Μπορίσοφ 6 (5 ματς)

Βίντι 6 (5 ματς)

ΠΑΟΚ 3

Ο ΠΑΟΚ αν θέλει να μείνει ζωντανός στην υπόθεση πρόκριση του Europa League πρέπει να πάρει θετικό αποτέλεσμα στο Λονδίνο κόντρα στην ισχυρή Τσέλσι που θέλει από την πλευρά της να φτάσει στη νίκη.