Πανιωνιος - Λαμια 1 - 0, τελικό σκορ

Παρακολουθήστε ην εξέλιξη της αναμέτρησης Πανιώνιος Λαμία, για την 11η αγωνιστική της Super League.

Καλό σας βράδυ!

Τρίτη σερί νίκη για τον Πανιώνιο, πρώτη ήττα μετά από 7 ματς για τη Λαμία.

Τέλος αγώνα, ο Πανιώνιος επικράτησε 1-0 της Λαμίας με το γκολ του Μασούρα στο 84'.

94' Κίτρινη κάρτα στον Κούρντι.

94' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Καμαρά με ατομική προσπάθεια βρέθηκε απέναντι από τον Σαράνοφ, αλλά ήταν υπό πίεση και δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά. Ο Σαράνοφ έδιωξε σε κόρνερ.

91' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Παπαγεωργίου αντικαθιστά τον Οικονομίδη.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Αντέτζο μέσα από την περιοχή, σούταρε, αλλά η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

Εκτέλεσε ο Ντουρμισάι, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ.

87' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Πανιώνιο.
Σε μια στιγμή αδράνειας της άμυνας των φιλοξενούμενων, ο Μασούρας σούταρε από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα κάπου κόντραρε, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Σαράνοφ.

84' Γκολ για τον Πανιώνιο!

83' Πιέζει ο Πανιώνιος, έχει κλειστεί στα καρέ της η Λαμία.

81' Δύο αλλαγές για τη Λαμία. Καραγκούνης και Ρόμανιτς αντικαθιστούν Μπερτόλιο και Επστάιν αντίστοιχα.

76' Απίθανη φάση με τον Κούρντι να κάνει σέντρα - σουτ από τα δεξιά και τον Σαράνοφ να απομακρύνει.

71' Αλλαγή για τη Λαμία, ο Οσμάν αντί του Δημούτσου.
66' Κίτρινη κάρτα στον Πλιάτσικα.

65' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Κούρντι, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

63' Κίτρινη κάρτα στον Αντέτζο.

57' Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα
55' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μέσα ο Σιντι Αλί, έξω ο Πιρίς.

55' Κίτρινη κάρτα στον Οικονομίδη

53' Κι άλλη φάση για τη Λαμία. Κεφαλιά του Μπαράλες, έπειτα από κόρνερ, η μπάλα λίγο έξω.

53' Ωραία ενέργεια του Δημούτσου και σουτ έξω από την περιοχή, έπεσε στην αριστερή του γωνία και έδιωξε ο Κότνικ.

49' Ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Μπερτόλιο να πλασάρει από κοντά και τον Κότνικ να λέει "όχι".

Αλλαγή για τον Πανιώνιο, στη θέση του Τσιλούλη ο Καμαρά

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
45'+ Λήξη ημιχρόνου στη Νέα Σμύρνη. Πανιώνιος - Λαμία 0-0.

Ενα λεπτό οι καθυστερήσεις.
37΄Ωραία ενέργεια του Μπερτόλιο, ο οποίος μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ, αλλά ο Κότνικ μπλόκαρε.

32' Σουτ του Δημούτσου, η μπάλα άουτ.
Η μπάλα έφτασε στον Επστάιν, ο οποίος από αριστερά έκανε το γύρισμα, αλλά η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία.

27΄ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία!

Τρομερό σουτ του Μπερτόλιο με το αριστερό, ο Κότνικ έδιωξε εντυπωσιακά.

24' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία.

13' Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο.

11' Σέντρα του Καραμάνου, κεφαλιά του Μπαράλες, η μπάλα άουτ. Καλή στιγμή για τη Λαμία.

5' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μασούρας βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, πλάσαρε, αλλά ο Σαράνοφ έδιωξε εντυπωσιακά.

Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για τους φιλοξενούμενους.

1' Κόρνερ για τη Λαμία.

1' Εναρξη του αγώνα

Στο γήπεδο βρίσκεται και ο Κριστιάν Καρεμπέ, για να παρακολουθήσει το παιχνίδι.

Διαιτητής είναι ο Βασίλης Φωτιάς (Πέλλας). Βοηθοί οι Ιωάννης Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Μιχάλης Παπαδάκης (Ηρακλείου). Τέταρτος ο Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά).

Ο Πανιώνιος είναι στην 9η θέση με 14 βαθμούς. Από την άλλη, η Λαμία βρίσκεται στη 10η με 11 βαθμούς.

Στον πάγκο για την Λαμία: Μελίσσας, Παπαργυρίου, Οσμάν, Καραγκούνης, Αναστασιάδης, Μαστούρ, Ρόμανιτς

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Μάλερμπ, Σαραμαντάς, Σταυρόπουλος, Παπαγεωργίου, Καμαρά, Σεράφ, Σιντί Αλί

Λαμία (Χάβος): Σαράνοφ, Βασιλαντωνόπουλος, Δημούτσος, Αντέτζο, Ασίκμπα, Επστάιν, Σκόνδρας, Πλιάτσικας, Μπαράλες, Μπερτόλιο, Καραμάνος

Πάνιωνιος (Ανιγκό): Κότνικ, Ντομίγκεζ, Μπανανά, Κούρντι, Κότσιτς, Οικονομίδης, Πιρίς, Κεϊτά, Τσιλούλης, Μασούρας, Ντουρμισάι