Super League: Αστερας Τριπολης - ΑΕΛ 2 - 0, τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΛ, για την 11η αγωνιστική της Super League.

Τέλος στο ματς. Αστέρας-ΑΕΛ 2-0
90+2' Φερνάντεθ αντί Μανιά στο ματς

Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ύστερα από κάθετη μπαλιά, ο Μανιάς βγήκε φάτσα με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, που τον νίκησε

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

89' Γκολ ο Αστέρας, 2-0!
Ωραία κίνηση του Κώτσιρα από τα δεξιά, σέρβιρε για τον Μανιά που εκτέλεσε από το ύψος του πέναλτι.

84' Ορτέγκα αντί του σκόρερ Νίκου Καλτσά για τον Αστέρα

81' Μεγάλη ευκαιρία ο Αστέρας! Μετά από προσπάθεια του Καλτσά και κόντρα σε αυτή του Μανιά, ο Τσιλιανίδης είδε την μπάλα να στρώνεται μπροστά του, αλλά δεν τέλειωσε καλά τη φάση.

80' Ατομική προσπάθεια του Μπαργκάν, αλλά αδύναμο σουτ εκτός περιοχής

70' Ωραίο χαμηλό του Τόνσο, η μπάλα έγλειψε το αριστερό δοκάρι του Κρίστινσον

67' Σαχίτι αντί του Πίτι στο ματς για την ΑΕΛ

Ο Τσιλιανίδης θα μπει αντί του Ρόλε σε λίγο
55' Γκολ ο Αστέρας, 1-0!
Ωραία σέντρα του Κώτσιρα από τα δεξιά, έξυπνη κάθετη κίνηση του Καλτσά, που τον έχασε η αντίπαλη άμυνα, με αποτέλεσμα να σκοράρει με κεφαλιά

Είναι σίγουρα πιο επιθετική σε σχέση με το πρώτο μέρος η ΑΕΛ στο ξεκίνημα του δεύτερου

53' Άστοχο σουτ του Φατιόν

51' Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν.

50' Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο.

Σουτ του Ντέλετιτς λίγα δευτερόλεπτα μετά το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, σε ετοιμότητα ο Παπαδόπουλος

Έναρξη στο δεύτερο μέρος!

Ημίχρονο στην Τρίπολη, στο μηδέν παραμένει το σκορ.
Σηκώθηκε ο παίκτης της ΑΕΛ

Στο έδαφος ο Γκιόλιας

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

45' Δυνατό σουτ του Κυριακόπουλου, κόντρα και κόρνερ

40' Απειλεί ο Αστέρας. Ο Τόνσο έγινε κάτοχος της μπάλας, έπειτα από κόντρες μετά το σουτ του Καλτσά, έκανε γλυκό πλασέ για να στείλει την μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.

38' Σουτ του Κυριακόπουλου εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο γκολκίπερ της ΑΕΛ δίχως να δυσκολευτεί

28' 'Έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Κυριακόπουλου από τα δεξιά, οι φιλοξενούμενοι έδιωξαν την μπάλα και αυτή στρώθηκε εκτός περιοχής στον Ρόλε που έπιασε εντελώς άστοχο σουτ.
23' Τελική για τον Αστέρα. Σέντρα του Κυριακόπουλου, ο Μανιάς βρήκε με τακουνάκι την μπάλα και ο Καλτσάς τη βρήκε λίγο για να τη στείλει εκτός

21' Κίνηση του Πίτι από τα πλάγια, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος
Βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου για τις πρώτες βοήθειες

Στο έδαφος ο Ντέλετις από πλευράς ΑΕΛ

16' Πολύ καλή στιγμή για τον Αστέρα! Ωραία συνεργασία Μουνάφο, Καλτσά και Κώτσιρα, με τον τελευταίο να κάνει χαμηλό γύρισμα από τα δεξιά, αλλά ο Ρόλε τέλειωσε άτσαλα τη φάση από το σημείο του πέναλτι με αποτέλεσμα η μπάλα να φύγει αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι, στην πιο σημαντική φάση έως τώρα.

12' Καλή στιγμή για τον Αστέρα! Ο Μανιάς έφυγε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας (φεύγοντας πίσω από το κέντρο), αλλά πήγε κάπως δεξιά και ο Κρίστινσον βγήκε έγκαιρα για να απομακρύνει

Σε πολύ χαμηλό τέμπο το ματς έως τώρα. Ο Αστέρας έχει περισσότερα ώρα την μπάλα στην κατοχή του και η ΑΕΛ τον περιμένει

Πρώτη καλά δομημένη επίθεση του Αστέρα, αλλά ολοκληρώθηκε με τον Μανιά να υποδεικνύεται σε αντικανονική θέση

Το σχήμα της ΑΕΛ

Το σχήμα του Αστέρα

Έναρξη στο ματς!

Ξεκινάει εντός ολίγου η αναμέτρηση. στη σέντρα οι δύο ομάδες

Στην ενδέκατη με 11 βαθμούς η ΑΕΛ, η οποία επικράτησε 2-0 του ΠΑΣ στην περασμένη αγωνιστική.

Ο Αστέρας έχει να νικήσει από τις 22 Σεπτεμβρίου, όταν και επικράτησε 2-0 του Απόλλωνα στην Τρίπολη. Από τότε μετρά τρεις ήττες και ισάριθμες ισοπαλίες.

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Παϊτέρης, Μπάλας, Κούνιτς, Ακόστα, Γκοϊκοβιτς, Μπαργκάν, Σαχίτι

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Αθανασιάδης, Ορτέγκα, Μπέλοκ, Τσιλιανίδης, Δουβίκας, Βλάχος, Φερντάντεθ

Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου (Αθηνών). Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νίας) - Λάζαρος Δημητριάδης (Μακεδονίας). Τέταρτος Γιώργος Τάσης (Ηπείρου).

ΑΕΛ (Τζανλούκα Φέστα): Κρίστινσον, Γκόλιας, Ζίζιτς, Γρομητσάρης, Χοτζάλι, Χούμπτσεφ, Μιλοσάβλιεβιτς, Φατιόν, Πίτι, Ντέλετιτς, Νούνιτς.

Αστέρας Τρίπολης (Γιώργος Παράσχος): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Τριανταφυλλόπουλος, Ματρικάρντι, Κυριακόπουλος, Βαλιέντε, Μουνάφο, Καλτσάς, Ρόλε, Τόνσο, Μανιάς.

Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...

Η αναμέτρηση θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports1 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΛ, για την 11η αγωνιστική της Super League.