Τελικό σκορ: Λαμία - Αστέρας Τρίπολης 0 - 0

Τέλος αγώνα, Λαμία και Αστέρας Τρίπολης κόλλησαν στο 0-0.

94' Κίτρινη κάρτα και στον Καλτσά.

93' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη. Με 10 παίκτες και ο Αστέρας.

91' Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες.

Στο 86' είχε πραγματοποιηθεί και η τρίτη αλλαγή του Αστέρα, με τον Ρόλε να παίρνει τη θέση του Κώτσιρα.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

88' Κόρνερ για τον Αστέρα, που πιέζει.

82' Τρίτη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ασίγκμπα παίρνει τη θέση του Μπερτόλιο.

81' Καλή στιγμή για τη Λαμία. Κεφαλιά του Μπαράλες μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

80' Δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Οσμάν αντικαθιστά τον Σκόνδρα.

78' Διαμαρτυρίες (δικαιολογημένες) των φιλοξενούμενων για πέναλτι σε χέρι του Επστάιν.

76' Κίτρινη κάρτα στον Δουβίκα.

75' Διπλή ευκαιρία για τον Αστέρα. Η κεφαλιά του Τριανταφυλλόπουλου και το πλασέ του Δουβίκα μέσα από την περιοχή, αποκρούστηκαν εντυπωσιακά από τον Μελίσσα.

75' Κόρνερ για τον Αστέρα.

Φουλ επίθεση από τον Σάββα Παντελίδη.

74' Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Δουβίκας στη θέση του Ιγκλέσιας.

61%-39% υπέρ του Αστέρα Τρίπολης η κατοχή μπάλας.

73' Ευκαιρία για τον Αστέρα, αλλά το σουτ του Τόνσο μέσα από την περιοχή βρήκε στα σώματα των αντιπάλων.

68' Κόρνερ για τη Λαμία.

67' Φάουλ για τη Λαμία σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.

61' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Σουτ του Μανιά μέσα από την περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο Μελίσσας.

60' Κόρνερ για τη Λαμία.

58' Πλασέ του Ιγκλέσιας έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

56' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Τσιλιανίδη, η μπάλα όμως έφυγε άουτ.

53' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης.

Στο 50' δέχθηκε κίτρινη κάρτα ο Βασιλαντωνόπουλος.

51' Καλό σουτ του Μανιά, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Μελίσσας.

48' Πρώτη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ρόμανιτς αντικαθιστά τον Καραμάνο.

Αντέχουν οι γηπεδούχοι, αν και παίζουν με 10 παίκτες από το 30'.

48' Κόρνερ για τη Λαμία.

46' Σουτ του Μπαράλες έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.

4 τελικές (1 εντός στόχου) η Λαμία, 6 (3 εντός στόχου) ο Αστέρας.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Λαμία και Αστέρας Τρίπολης στο 0-0.

45'+1' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης.

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.

44' Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι. Συνεχίζει κανονικά ο Μπαράλες.

43' Μίνι διακοπή στο ματς γιατί έχει τραυματιστεί ο Μπαράλες.

39' Δυνατό σουτ του Καλτσά, η μπάλα άουτ.

34' Δοκάρι για τη Λαμία! Ο Δημούτσος σούταρε στην κίνηση από το ύψος της περιοχής, όμως στάθηκε άτυχος.

32' Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Τριανταφυλλόπουλος πήρε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.

31' Καλή εκτέλεση φάουλ του Τόνσο, έδιωξε στη γωνία του ο Μελίσσας.

Σωστή η απόφαση του διαιτητή, αφού ο αρχηγός των γηπεδούχων ανέτρεψε τον Καλτσά εκτός περιοχής κι ενώ ο παίκτης των φιλοξενούμενων έβγαινε τετ-α-τετ με τον Μελίσσα.

30' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον. Με 10 παίκτες η Λαμία.

27' Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον.

26' Καλό σουτ του Τόνσο, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.

22' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Σουτ του Κυριακόπουλου έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

18' Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη.

Στο 14' δέχθηκε κίτρινη κάρτα ο Ιγκλέσιας.

15' Καλή στιγμή για τη Λαμία. Εκτέλεση φάουλ του Μπερτόλιο, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.

12' Ισορρόπησε κάπως ο Αστέρας Τρίπολης.

5' Επικίνδυνη στιγμή για τη Λαμία, με τον Μπαράλες να προσπαθεί με τον ώμο να σκοράρει.

Η Λαμία έχει ξεκινήσει καλύτερα το παιχνίδι.

2' Μακρινό σουτ του Σκόνδρα, μπλόκαρε εύκολα ο Παπαδόπουλος.

Ξεκίνησε το ματς, η Λαμία πήρε τη σέντρα.

Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.

Ο Αστέρας Τρίπολης ηττήθηκε 0-1 εντός από την Ξάνθη και συμπλήρωσε 5 ματς δίχως νίκη (0-2-3).

Η Λαμία προέρχεται από το 0-0 στην έδρα του ΠΑΣ Γιάννινα, ενώ δεν έχει χάσει στα 6 τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα (2-4-0).

Στον πάγκο για τον Αστέρα Τρίπολης οι Αθανασιάδης, Μπελόκ, Τσιλιανίδης, Δουβίκας, Βαλιέντε, Βλάχος, Ρόλε.

Στον πάγκο για τη Λαμία οι Μπαντής, Οσμάν, Καραγκούνης, Αναστασιάδης, Ρόμανιτς, Τσουκαλάς, Ασίγκμπα.

Διαιτητής του αγώνα ο Γεώργιος Βρέσκας.

Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Παπαδόπουλος - Κώτσιρας, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Κυριακόπουλος - Ιγκλέσιας, Μουνάφο – Καλτσάς, Ορτέγκα, Τόνσο - Μανιάς

Η ενδεκάδα της Λαμίας: Μελίσσας - Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Βάντερσον – Σκόνδρας, Δημούτσος - Καραμάνος, Μπερτόλιο, Επστάιν - Μπαράλες

Παρακολουθήστε την αναμέτρηση Λαμία-Αστέρας Τρίπολης για τη 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.