Τελικό σκορ: ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 2 - 1

Ο ΠΑΟΚ παραμένει στην κορυφή εν όψει της διακοπής με 26 βαθμούς, επικρατώντας του Παναιτωλικού με 2-1.

Λήξη της αναμέτρησης

Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις

90' Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα για φάουλ στον Μάζουρεκ

Τώρα ο Παναιτωλικός κάνει την προσπάθειά του για την ισοφάριση

85' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Άργκους, μέσα ο Λιάβας

84' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα ο Χατσερίντι, εκτός ο Κίτσιου

84' Κίτρινη κάρτα στον Κίτσιου

80' Έχει αγχωθεί ο ΠΑΟΚ από το γκολ του Παναιτωλικού

74' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Μανά, μέσα ο Ρότσα

72' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Σάκχοφ, μέσα ο Μαουρίσιο

71' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! ΜΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 2-1 ΜΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΚΑΜΑΡΑ! Ο Μάζουρεκ έκανε την κεφαλιά-πάσα στον Καμαρά μέσα στην περιοχή και εκείνος με αριστερό σουτ μειώνει στο σκορ για την ομάδα του.

70' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάζουρεκ, μπλοκάρει εύκολα ο Πασχαλάκης

66' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! 2-0 ΜΕ ΤΟΝ ΑΚΠΟΜ! Εκτέλεση κόρνερ, σουτ του Σάκχοφ ο Κυριακίδης έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, αλλά στο ριμπάουντ ο Άκπομ κάνει το 2-0.

Μπορεί κάλλιστα να χαρακτηριστεί και ως αυτογκόλ

63' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! 1-0 ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΙΓΙΟΒΙΤΣ! Σέντρα του Λημνιού, ο Πρίγιοβιτς παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα χτυπά και στον Μαρινάκη και 1-0 για τον ΠΑΟΚ επί του Παναιτωλικού!

61' Κακή εμφάνιση του ΠΑΟΚ ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, που δεν έχει καταφέρει να δημιουργήσει ούτε μία φάση

57' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Μπίσεσβαρ, μέσα ο Άκπομ

56' Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη

52' Κίτρινη κάρτα στον Μάζουρεκ για καθυστέρηση σε εκτέλεση φάουλ

51' Κίτρινη κάρτα στον Σάκχοφ

50' Ψηλοκρεμαστό πλασέ του Μπίσεσβαρ, η μπάλα άουτ.

46' Έναρξη β' ημιχρόνου

ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 0-0 με τον Πέλκα να έχει τη μεγαλύτερη ευκαιρία του ματς στο 18, αλλά ο Κυριακίδης απέκρουσε σε κόρνερ

Λήξη α' ημιχρόνου στην Τούμπα

44' Επέμβαση του Κυριακίδη σε κόντρες μέσα στην περιοχή

44' 9-0 τα κόρνερ υπέρ του ΠΑΟΚ!

41' Αδύναμη κεφαλιά του Σάκχοφ, αφήνει την μπάλα ο Κυριακίδης να περάσει άουτ.

Υπήρξαν διαμαρτυρίες για πέναλτι από τον ΠΑΟΚ, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση για χέρι.

36' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Πρίγιοβιτς γύρισε την μπάλα στον Σάκχοφ, αλλά αυτή κατέληξε άουτ

33' Φάουλ του Σάκχοφ, δεν υπάρχει φάσηr

33' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέση

28' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ωραία ενέργεια του Μπίσεσβαρ από αριστερά, ο Πέλκας έκανε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

27' «Τζούφιο» σουτ του Πέλκα, απομακρύνουν οι αμυνόμενοι του Παναιτωλικού

23' Εντείνει την πίεσή του ο ΠΑΟΚ χωρίς ακόμα να έχει δημιουργήσει με σταθερότητα τις κλασικές ευκαιρίες

18' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Πέλκα

16' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Καρφωτή κεφαλιά του Πέλκα από σέντρα του Μπίσεσβαρ, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κυριακίδης

13' Κεφαλιά του Πρίγιοβιτς υπό πίεση, η μπάλα περνά άουτ.

11' Συνεχόμενα κόρνερ που περνούν ανεκμετάλλευτα για τους Θεσσαλονικείς

7' Κυριαρχεί ο ΠΑΟΚ μέχρι τώρα και ψάχνει κλασικές ευκαιρίες

2' Σουτ του Κίτσιου μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

1' Έναρξη του ματς

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσαμούρης Α’ βοηθός: Ράιχαρτ Μπούξμπαουμ Β’ βοηθός: Δήμητριος Φίλος 4ος: Ευάγγελος Μανούχος

Στον πάγκο των Αγρινιωτών: Γιαννακόπουλος, Βασιλούδης, Αγροδήμος, Τσιγγάρας, Λιάβας, Ρότσα, Γιαννιώτης

Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Τσοκάνης, Μάζουρεκ, Άργκους, Μαρινάκης, Μάλης, Λουσέρο, Ντίας, Γουίλιαν, Μανά, Καμαρά

Στον πάγκο του ΠΑΟΚ: Ρέι, Χατσερίντι, Βέρνμπλουμ, Μαουρίσιο, Ζαμπά, Ελ Καντουρί, Άκπομ

ΠΑΟΚ (Ράζβαν Λουτσέσκου, 4-2-3-1): Πασχαλάκης – Κίτσιου, Βαρέλα, Κρέσπο, Τόσκα – Κάνιας, Σάκχοφ – Λημνιός, Πέλκας, Μπίσεσβαρ – Πρίγιοβιτς.