Super League: Ξανθη - Πανιωνιος 0 - 1, τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ξάνθη και τον Πανιώνιο για τη 10η αγωνιστική της Super League.

90+4' Τέλος αγώνα. 0-1 ο Πανιώνιος με το γκολ του Μασούρα στο 36'.

90+2' Κάρτα για τον Κούρντι

90+2' Κόρνερ για τον Πανιώνιο

90' Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος. Ο Πανιώνιος κρατά ένα σπουδαίο τρίποντο στα πόδια του.

86' Καλή εκτέλεση του Ντουρμισάι, η μπάλα λίγο έξω από την εστία του Ζίβκοβιτς.

85' Κίτρινη στον Τσιλούλη, γιατί δεν βγήκε εγκαίρως από τον αγωνιστικό χώρο.

85' Κίτρινη στον Κασάδο, για φάουλ στον Κεϊτά. Ο Καμαρά περνάει στη θέση του Τσιλούλη.

84' Ο Τσιλούλης πάει να κρεμάσει τον Ζίβκοβιτς, αλλά δεν μπορεί. Πιο πολύ για να φύγει η μπάλα από τα πόδια του.

83' Υπάρχει διακοπή στο παιχνίδι, λόγω τραυματισμού του Τσιλούλη.

78' Αποβολή του Αλμέιδα. Η Ξάνθη με δέκα, αφού ο Πορτογάλος αμυντικός μέσα σε δύο λεπτά θα νικηθεί πάλι από τον Ντουρμισάι, θα τον σταματήσει αντιαθλητικά και θα δει δεύτερη κίτρινη.

76' Κίτρινη κάρτα ο Αλμέιδα.

74' Παπαγεωργίου αντί Οικονομίδη, πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο.

73' Αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Οικονομίδης, αλλά και ο Ντουρίτσκοβιτς. Στην 2η περίπτωση τα πράγματα δεν είναι καλά, καθώς δεν υπάρχει άλλη αλλαγή για την γηπεδούχο.

72' Πολύ ωραίο κλέψιμο του Καμαρά από τον Ντουρμισάι, την ώρα που αυτός ετοιμαζόταν να σουτάρει.

Ο Ανιγκό ακόμα δεν έχει πραγματοποιήσει κάποια αλλαγή.

69' Παρά τις αλλαγές, η Ξάνθη δεν έχει πάρει κάτι, για την ώρα από αυτές στο ματς.

65' Πολλά τα νεύρα στο στρατόπεδο της Ξάνθης, διαμαρτύρονται για κάθε απόφαση του Κομίνη.

62' Πιέζει ανορθόδοξα η Ξάνθη, δεν μπορεί για την ώρα, να φτάσει στην μεγάλη ευκαιρία.

57' Κίτρινη κάρτα στον Κοβάτσεβιτς.

56' Ο Σαρπόνγκ στη θέση του Καντά, κλείνει νωρίς τις αλλαγές η Ξάνθη.

55' Σέντρα του Ντουρίτσκοβιτς, πολύ επικίνδυνη, περνάει έξω.

52' Σουτ του Ντουρμισάι, μπλοκάρει ο Ζίβκοβιτς.

50' Κεφαλιά του Λισγάρα, άουτ.

49' Κόρνερ για την Ξάνθη, που έχει μπει επιθετικά στην επανάληψη.

47' Ο Κάστρο φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Πανιωνίου από αριστερά, αλλά κάνει κάτι ανάμεσα σε σέντρα και σουτ.

46' Σέντρα β' μέρους

46' Κάστρο αντί του Κίκε.

45+1' Τέλος πρώτου μέρους. Ο Πανιώνιος με το γκολ του Μασούρα στο 36' προηγείται 1-0. Οι "κυανέρυθροι" είχαν και μια μεγάλη διπλή ευκαιρία με την κεφαλιά του σκόρερ στο δοκάρι και την επέμβαση του Ζίβκοβιτς στο σουτ του Ντουρμισάι στο 27'. Ο Μασούρας αφιέρωσε το γκολ στον Κόρμπο και η ψυχολογία του βρίσκεται στα ύψη μετά την κλήση στην Εθνική, κάτι που γίνεται αντιληπτό από την εξαιρετική του απόδοση απόψε στα Πηγάδια.

45+1' Ένα λεπτό επιπλέον.

45' Ο Ντομίνγκες κάνει μεγάλη γκέλα, ο Γέντρισεκ φεύγει από αριστερά, αλλά ο Βραζιλιάνος πρόλαβε να καλύψει το λάθος του και να διώξει σε κόρνερ.

43' Νέο κόρνερ παραχωρεί ο Κούρντι.

41' Κόρνερ για την Ξάνθη.

39' Σέντρα του Κίκε, μπλοκάρει ο Κότνικ. Πολύ ωραίο ματς στην Ξάνθη, ο Πανιώνιος δικαιούταν το γκολ.

38' Κόρνερ για την Ξάνθη, που πλέον μετά την αλλαγή του Σιλά, έχει πάει σε 4-4-2.

Φοβερή κούρσα του Τσιλούλη από δεξιά που απέφυγε όποιον βρήκε μπροστά του, γύρισε την κατάλληλη στιγμή στον Μασούρα, που μπήκε στην περιοχή έκανε μια προσποίηση και με το δεξί έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

36'ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Ιστορικός. Με τον Γιώργο Μασούρα!

33' Πολύ άστοχο σουτ του Ντομίνγκες. Ο Ντίνις Αλμέιδα στη θέση του Σιλά.

32' Παράλληλη σέντρα του Γέντρισεκ, δεν μπαίνει κανείς στην πορεία της μπάλας.

31' Ο Σιλά δεν μπορεί να συνεχίσει, πάει για αλλαγή η Ξάνθη.

30' Νέα μεγάλη φάση για τον Πανιώνιο! Ο Οικονομίδης φοβερή μπαλιά στον Μασούρα, που αποφεύγει τον Ζίβκοβιτς, αλλά πάει πλάγια και το πλασέ του φεύγει άουτ.

27' ΔΙΠΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΠΑΝΙΩΝΙΟ! Ο Μασούρας με κεφαλιά μετά από σέντρα του Κούρντι από δεξιά σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι. Ο Ντουρμισάι το ριμπάουντ, από το ύψος του πέναλτι του σουτ, ο Ζίβκοβιτς απίθανη επέμβαση.

23' Σουτ του Ντουρίτσκοβιτς, μπλόκαρε ο Κότνικ.

21' Στο κόρνερ του Πανιωνίου, η άμυνα διώχνει, ψαλίδι του Ντουρμισάι άουτ.

20' Μεγάλη επέμβαση του Ζίβκοβιτς!

18' Προσπαθεί να ισορροπήσει ο Πανιώνιος μετά το πρώτο τέταρτο, αλλά έχει μεγάλες αποστάσεις στις γραμμές του.

13' Κόρνερ για την Ξάνθη

11' Tεράστια ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Ντομίνγκες κάνει λάθος, ο Καντά κλέβει, παίζει το ένα-δύο με τον Τζουρίτσκοβιτς, πλασάρει, αλλά η μπάλα φεύγει μόλις άουτ.

9' Πιέζει ψηλά η Ξάνθη, δυσκολεύεται ν' ανεβάσει την μπάλα ο Πανιώνιος προς τη μεσαία γραμμή.

8' Παράλληλη σέντρα του Μπαξεβανίδη μετά από συνεργασία με τον Καντά, έδιωξε ο Πίρις.

7' Aρκετά τα λάθη και από τις δύο ομάδες μέχρι τώρα.

Σε διάταξη 4-3-3 η Ξάνθη, με 4-2-3-1 έχει κατέβει ο Πανιώνιος.

2' Κόρνερ για την Ξάνθη, αφού κόντραρε το σουτ του Γέντρισεκ στον Ντομίνγκες.

1' Σέντρα αγώνα

Ο Μίλαν Ράσταβατς συμπληρώνει 40 ματς στον πάγκο της Ξάνθης.

Διαιτητής της συνάντησης ο Θεσπρωτός, Γιώργος Κομίνης. Οι δύο ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο.

Στον πάγκο του Πανιωνίου: Μαλέρπ, Σταυρόπουλος, Σίντι Άλι, Σαραμαντάς, Άλμπεργκ, Παπαγεωργίου, Καμαρά

Στον πάγκο της Ξάνθης: Ξάνθη: Γκαραβέλης, Σαρπόνγκ, Αλμέιδα, Φλίσκας, Μελισσόπουλος, Μελιόπουλος, Κάστρο

Η ενδεκάδα του Πανιωνίου: Κότνικ – Κότσιτς, Ντομίνγκες, Μπανανά, Κούρντι – Κεϊτά, Πίρις – Μασούρας, Οικονομίδης, Τσιλούλης - Ντουρμισάι

Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Ζίβκοβιτς - Σιλά, Κασάδο, Λισγάρας, Μπαξεβανίδης – Κοβάσεβιτς, Καμαρά, Καντά – Κίκε, Γέντρισεκ, Ντουρίτσκοβιτς

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Ξάνθης με τον Πανιώνιο, για την 10η αγωνιστική της Super League.