Europa League: Ολυμπιακός - Ντουντελάνζ 5-1

Για την 4η αγωνιστική του Europa League, ο Ολυμπιακός υποδέχεται την Ντουντελάνζ και θέλει το τρίποντο που θα τον διατηρήσει στο κόλπο της πρόκρισης

Δείτε την εξέλιξη του αγώνα ΕΔΩ

36'ΓΚΟΟΟΛ 4-0 για τον Ολυμπιακό (Φορτούνης)!

Ο Ποντένσε έβγαλε τη σέντρα από αριστερά, κεφαλιά του Φορτούνη από την καρδιά της περιοχής, η μπάλα στα δίχτυα.

35'Διπλή χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Φετφατζίδης και Ποντένσε δεν κατάφεραν με σουτ να σκοράρουν.

34'Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φετφατζίδης αντί του Ναουέλ.

32'Ο Ναουέλ δεν αντέχει και θα γίνει αλλαγή.

27'Ο Ναουέλ έχει χτυπήσει, να δούμε αν θα συνεχίσει.

26'ΓΚΟΟΟΛ  3-0 για τον Ολυμπιακό (Λάζαρος)!

Ο Φορτούνης από δεξιά έκανε τη σέντρα και ο Λάζαρος με εκπληκτικό εναέριο βολ πλανέ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα!

24'Απαλλαγμένος από άγχος μετά τα δύο γκολ ο Ολυμπιακός. Οι παίκτες του παίζουν με αυτοπεποίθηση, ενώ η Ντουντελάνζ είναι απολύτως αιφνιδιασμένη.

21'Σουτ του Ναουέλ έξω από την περιοχή, έπεσε και μπλόκαρε ο Μπονεφουά.

18'Ιδανικά κυλά για τον Ολυμπιακό το ματς με τη Ντουντελάνζ, αλλά και αυτό στη Σεβίλλη ανάμεσα σε Μπέτις και Μίλαν.

16'Κεφαλιά του Σισέ από κοντά, μπλόκαρε ο Μπονεφουά.

15'ΓΚΟΟΟΛ 2-0 για τον Ολυμπιακό (Φορτούνης)!

Ο Τσιμίκας έκανε το γύρισμα από αριστερά, ο Φορτούνης με σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή και δεξιά, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Η βαθμολογία αυτή τη στιγμή:

1. Μπέτις 10 (6-1)

2. Ολυμπιακός 7 (4-3)

3. Μίλαν 6 (5-4)

4. Ντουντελάνζ 0 (0-7)

22:14

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η Μπέτις στο 13' άνοιξε το σκορ απέναντι στη Μίλαν, με κοντινό πλασέ του Λο Τσέλσο.

11'Ακόμα και μετά το γκολ, ο Ολυμπιακός κυριαρχεί στο ματς.

9'Ο Τοροσίδης σκόραρε με τη Ντουντελάνζ στις 25 Οκτωβρίου, με την Παναχαϊκή την 1η Νοεμβρίου και απόψε.

7'Υπενθυμίζεται ότι ο Τοροσίδης ήταν ο παίκτης που είχε ανοίξει το σκορ και στο Λουξεμβούργο για τον Ολυμπιακό.

6'ΓΚΟΟΟΛ 1-0 για τον Ολυμπιακό (Τοροσίδης)!

Ο Καμαρά έκανε σουτ μέσα από την περιοχή, ο Τοροσίδης μπήκε στην πορεία της μπάλας και με τακουνάκι από κοντά σκόραρε.

6'Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ποντένσε βρέθηκε αφύλαχτος μπροστά από την εστία, πλάσαρε, η μπάλα κόντραρε στα σώματα δύο αμυντικών της Ντουντελάνζ

.4'Ο Ολυμπιακός ελέγχει το ματς στο ξεκίνημα.

2'Εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη από αριστερά, απομάκρυναν οι αμυντικοί της Ντουντελάνζ.

1'Έναρξη του αγώνα.

Ολοκληρώθηκε και το τελετουργικό, όλα έτοιμα για την έναρξη του παιχνιδιού.

Οι υπεύθυνοι του αγωνιστικού χώρου φροντίζουν για τις τελευταίες λεπτομέρειες πριν τη σέντρα της αναμέτρησης.

Ολοκλήρωσαν το ζέσταμα τους Ολυμπιακός και Ντουντελάνζ, οι παίκτες έφυγαν για τα αποδυτήρια.

Συνεχίζεται η προθέρμανση των ομάδων, το ίδιο και η προσέλευση του κόσμου στις κερκίδες του γηπέδου. Περίπου 15000 οπαδοί του Ολυμπιακού στο "Γ. Καραϊσκάκης", μισή ώρα πριν την έναρξη της αναμέτρησης.

Βαγγέλης Μαρινάκης και Σάββας Θεοδωρίδης είναι έξω από τη φυσούνα στον αγωνιστικό χώρο. Μαζί τους και ο Κώστας Καραπαπάς.

Ακολούθησαν οι ερυθρόλευκοι αλλά και η διαιτητική πεντάδα.